WYWIADY:

WYWIADY:

Przeczytaj rozmowy z pisarzami oraz poznaj wiele osób z pasją! Czytaj dalej »

FOTOREPORTAŻE Z PODRÓŻY

FOTOREPORTAŻE Z PODRÓŻY

Setki fotoreportaży z różnych zakątków kraju i ze świata Czytaj dalej »

POLECAMY SETKI KSIĄŻEK!

POLECAMY SETKI KSIĄŻEK!

Wybierz spośród ogromnego katalogu książkę dla siebie Czytaj dalej »

PORADY

PORADY

Znajdziecie tutaj naprawdę wiele praktycznych i ciekawych porad Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO

POCZYTAJ MI NA UCHO

Audiobook - jaki wybrać? Sto kilkadziesiąt propozycji! Wybierz i słuchaj. Czytaj dalej »

NAJLEPSZE KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

NAJLEPSZE KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Kilkadziesiąt tytułów książek polecanych przez naszych ekspertów Czytaj dalej »

SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE:

SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE:

LISTA NIEOBECNOŚCI, Michał Paweł Urbaniak - jedna z najpiękniejszych i najsmutniejszych powieści tego roku Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO:

POCZYTAJ MI NA UCHO:

Druga strona mocy, Joanna Jax Czytaj dalej »

 

LOGOPEDA POLECA: seria Krok po kroku -“1,2,3 liczymy”, “Emocje” – recenzja

Hits: 24

Dzieci najpierw poznają świat za pomocą zmysłów, potem uczą się pierwszych słów, zdobywają wiedzę i umiejętności, rozwijają wyobraźnię.  Od narodzin aż  do pójścia do przedszkola poprowadzi je seria Krok po kroku wydawnictwa Wilga – kartonowe, kolorowe książeczki, z prostymi tekstami, o różnorodnej tematyce, łączące naukę z zabawą. To znakomita pomoc dla rodziców, opiekunów, terapeutów, logopedów, a dla maluchów – po prostu frajda z odkrywania świata poprzez atrakcyjne książeczki.

Niedawno do serii Krok po kroku dołączyły nowe pozycje. Są to Emocje oraz 1,2,3 liczymy!
Napisała je  Paulina Chmurska, zilustrowała  – Agnieszka Matz.

Emocje przybliżają maluchom świat emocji. Poznajemy kolejno radość, smutek, złość, wstręt, zmęczenie, strach, wstyd, zdziwienie. Każdej emocji poświęcona jest czterowersowa rymowanka oraz – zajmująca dwie strony – obrazująca ją ilustracja. W dymku pojawia się odpowiednie wyrażenie tej emocji np. “jestem wesoły!”, “Boję się”, “czuję wstręt”, “jestem zmęczona”.
Ilustracje są proste, kolorowe, zachęcające do opowiadania “co się dzieje na obrazku?”, “co robią dzieci?” czy “jak się czują?”. Przedstawione na nich sceny są znane dzieciom z ich własnego, codziennego życia – np. jakieś danie im nie smakuje, po spacerze są zmęczone, przestraszyły się cienia na ścianie, wstydzą się przed nowym kolegą, czy dziwi je tęcza na niebie. To świat bliski dzieciom, zatem na pewno łatwiej im będzie połączyć doświadczenia z przeżywaniem i nazywaniem emocji.

1, 2, 3 liczymy! wprowadza maluchy w świat matematyki i chociaż książeczka obejmuje tylko trzy cyfry, to dostarcza wiele zabawy i  wspiera kształtowanie umiejętności liczenia. Poprzez proste rymowanki oraz  kolorowe ilustracje, na których podstawie można poćwiczyć opowiadanie, dziecko poznaje znaczenie liczb, odnosi je do konkretów ( np. jeden konik, dwa jabłka, trzy motylki…). Poznaje także liczebniki pierwszy, drugi, trzeci oraz uczy się odliczać 1, 2, 3 i 3, 2, 1.

 

 

Atutem książeczek z serii  Krok po kroku są nie tylko proste rymowane teksty oraz kolorowe, zabawne, przykuwające uwagę ilustracje, ale także mały format, sztywne kartonowe kartki i zaokrąglone rogi, co ma ogromne znaczenie  w praktycznym i bezpiecznym używaniu przez maluchy. Tomiki jak najbardziej nadają się do samodzielnego oglądania przez najmłodsze dzieci, świetnie spisują się we wspólnym czytaniu z rodzicami/ opiekunami. Inspirują do opowiadania, zadawania pytań. Kształtują podstawowe umiejętności, pomagają krok po kroku poznawać świat.

To bardzo sympatyczna i praktyczna pomoc dla rodziców, pedagogów,  terapeutów, dla wszystkich, którzy pracują z maluchami. Dla dzieci zaś – atrakcyjna forma nauki przez zabawę z książką.
Poznaj inne, świetne edukacyjne książeczki dla dzieci Wydawnictwa Wilga

polecam, Agnieszka Grabowska
materiał chroniony prawami autorskimi

Wydawnictwo Wilga
Tytuł: Emocje; 1,2,3 liczymy!
Seria Krok po kroku
Autor: Paulina Chmurska
Ilustracje: Agnieszka Matz
Liczba stron:16
data wydania: 29.09.2021
ISBN: 978-83-28087439, 9788-83-28087446

(Visited 16 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share
Close