POCZYTAJ MI NA UCHO: “”Ida, konie i reszta świata” Magdalena Zarębska – recenzja audiobooka

audiobooki - recenzje literatura dla dzieci i młodzieży - audiobooki

Odsłony: 195

Jesień się zbliża, wieczory coraz dłuższe, zawsze warto je umilić książką lub audiobookiem. Oto pierwszy tom cyklu “Ida i konie”, ciepła, życiowa opowieść, w której autorka podejmuje tematy bliskie współczesnym dzieciom. Główna bohaterka będzie musiała zmierzyć się z poważnymi zmianami. Czy przeprowadzka do Paryża oznacza koniec treningów w siodle? Przecież “liczą się tylko konie!” Tę bardzo familijną powieść czyta wspaniała lektorka, Lena Schimscheiner.

Największą pasją nastoletniej Idy są konie. Dziewczynka uwielbia spędzać czas w stajni pielęgnując swojego ulubieńca, a także trenować jazdę, ćwiczyć i brać udział w zawodach. Jej młodsza siostra Pola również chce jeździć konno, z tym, że u niej to na razie taki słomiany zapał.

Pewnego dnia rodzice przekazują córkom ważne nowiny: urodzi się im kolejne dziecko, a tata dostał pracę w Paryżu i wszyscy się tam wkrótce przeprowadzą aż na dwa lata. Świat Idy i Poli może się nie zawalił, ale mocno zmienił. Intensywna nauka języka francuskiego, pakowanie rzeczy, rozstanie z przyjaciółmi i koniec treningów konnych – to nie było coś, o czym by marzyły. Tymczasem okazuje się, że przyjaciółka Idy także niebawem wyjeżdża, tylko do Irlandii, a przed dziewczynkami wakacyjny obóz jeździecki i perspektywa kontynuowania pasji we Francji. Przecież tam też są stadniny.

Czy Ida da sobie radę w nowym miejscu? Jak się odnajdzie we francuskiej szkole i czy będzie jeździła konno? Czy uda jej się spotkać z przyjaciółką Julką i odwiedzić Disneyland? Witajcie w Paryżu! Zapraszamy do słuchania o perypetiach Idy i jej rodziny.

Powieść Magdaleny Zarębskiej jest przyjemna, ciepła, taka zwyczajnie życiowa.
Autorka podejmuje tematy bliskie wielu współczesnym dzieciom: powiększenie rodziny, konieczność przeprowadzki, rozstanie z przyjaciółmi, zmiana szkoły, wyjazd do innego miasta a nawet kraju, poznawanie nowych miejsc i radzenie sobie ze związanymi z tym emocjami.
Na pewno młodym odbiorcom łatwo będzie utożsamić się z problemami sympatycznych bohaterek.

To książka idealna dla miłośników koni, a także dla tych, którzy dopiero zaczynają się interesować się jazdą na końskim grzbiecie. Znajdziemy tu mnóstwo nazw i terminów związanych z jeździectwem i ogólnie z końmi.
Tę powieść można zakwalifikować jako znakomitą propozycję dla dzieci w wieku około 7-12 lat, ale właściwie to taka familijna lektura, przy której cała rodzina miło spędzi czas.
Przepięknie czyta Lena Schimscheiner, aktorka teatralna, filmowa i serialowa, dubbingująca również role w filmach i bajkach dla dzieci. W jej interpretacji “Ida, konie i reszta świata” staje się słuchowiskiem, od którego trudno się oderwać. Lektorka świetnie potrafi oddać emocje bohaterów i wciągnąć słuchacza w rozgrywające się wydarzenia. Najlepszym dowodem jest to, że moja dziewięcioletnia córka niedługo po wysłuchaniu pierwszego tomu, zabrała się za część drugą i wcale nie musiałam jej do tego namawiać.

Tę książkę oraz inne z serii Ida i konie w wersji audio najtaniej kupisz TUTAJ

polecam, Agnieszka Grabowska
materiał chroniony prawami autorskimi

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

Magdalena Zarębska

Tytuł: Ida, konie i reszta świata.

Cykl: Ida i konie. Tom 1.

Lena Schimscheiner

Czas trwania: 2 godziny 21 minut

ISBN : 978-83-8194-704-6

http://www.storybox.pl/
Tu znajdziesz wiele dobrych audiobooków

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *