POCZYTAJ MI NA UCHO: Kornik czasu – recenzja audiobooka „Bzik i Makówka przedstawiają: Ucieczka z tajemniczego ogrodu” Rafała Witka

Odsłony: 460

Bzik_&_Makowka_przedstawiajNie tak dawno Wasi nowi znajomi, czyli Gabrysia Bzik i Nilson Makówka, trzymali w dłoniach świadectwa ukończenia trzeciej klasy szkoły podstawowej, a już dziś zapraszają Was do kolejnej swojej wielkiej przygody, tym razem wakacyjnej. Zapraszają Was również do podróży w czasie. A to wszystko z audiobookiem Rafała Witka Ucieczka z tajemniczego ogrodu, czyli drugiej części serii Bzik i Makówka przedstawiają.  

 

Jest tylko jedna rzecz nudniejsza od wakacji w mieście. Miasto w wakacje.

Nudy. Nudy na pudy. Totalne nudy. Wakacje ciągną się jak… guma do żucia! Gabrysia i Nilson mają dość. Zwłaszcza Nilson, bowiem jego tato po raz kolejny odwołał wspólne wakacje! Chłopiec w ramach zadośćuczynienia zażądał od ojca nagrody pocieszenia, czyli odjechanego prezentu. Wysłał e-maila w tej sprawie. Niestety, doszło do pomyłki. Chłopiec dostał… drewnianą fujarkę! Ponoć to stary i cenny przedmiot, który ojciec Nilsona znalazł w antykwariacie w Oxfordzie. W pewnym momencie z fujarki coś wypadło. Chyba metalowa kulka…

To jakiś robal. Tylko dziwny!

Po chwili został on sfotografowany i wrzucony do pojemnika. Nagle dzieci zostały powykręcane, wymiętoszone i zmiażdżone. Znalazły się gdzieś indziej, lecz nie wiedziały gdzie. Okazało się, że tak przebiegała podróż w czasie, która zapewnił im kornik czasu. W nowym miejscu nie było drzew, tylko trawy, ścieżka i niebo. Małym bohaterom nie pozostało nic innego, jak tylko iść przed siebie. Nie mieli zasięgu w komórkach, nie widzieli oznak cywilizacji, otaczały ich wrzosowiska. W trakcie długiej wędrówki towarzyszył im niepokój, niepewność oraz zapadający zmrok.

Tu jest jak w Alicji w Krainie Czarów.

Gabrysia i Nilson wpakowali się w wielkie kłopoty. Są sami daleko od domu. Nawet nie wiedzą, jak daleko, gdyż… odległość należy mierzyć w latach! Bohaterowie przenieśli się jakieś 100 lat z kawałkiem wstecz. Przebywanie w XIX-wiecznej rzeczywistości nie do końca im odpowiada, ale nie mają wyjścia. Muszą sobie jakoś w niej radzić. A łatwo nie jest, bowiem to zupełnie inny świat dla dzieci z XXI wieku, które z nowinkami technologicznymi są za pan brat.

Z tą Gabi można dostać bzika.

Można, szczególnie gdy się odbyło podróż w czasie i przestrzeni. I gdzie dochodzi do zaskakujących spotkań. Być może któryś z czytelników domyśla się, dokąd przeniósł kornik czasu Gabi i Nilsona? Z kim spotkali się bohaterowie? Z jakimi przeciwnościami losu musieli się zmierzyć? Do czego posłużył im paznokieć, włos i klej z trampka? Czy na pewno wrócą do tego samego czasu, z którego zniknęli? Na te pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedź w audiobooku. Razem z małymi bohaterami będziecie uciekać z dziwnego, tajemniczego ogrodu i przeżywać po drodze, a także czuć niepokój. Tym razem nie będzie Wam do śmiechu, jak w pierwszej części serii, ale wrażeń na pewno Wam nie zabraknie.

Zrozumiałam, że jesteśmy uratowani. No prawie.

Ponownie narratorką jest Gabrysia Bzik, której głosu użyczyła aktorka serialowa, dubbingowa i radiowa – Joanna Pach-Żbikowska. Także innym bohaterom – i tym dorosłym, i dzieciom. Momentami trudno sobie wyobrazić, że słyszy się głos tej samej osoby. I to głos lektorki porywa słuchaczy i zabiera w fantastyczną podróż w czasie i w przestrzeni na 2 godziny i… minutę. Będzie nieco bardziej mrocznie, nieco bardziej strasznie, niepewność będzie Wam towarzyszyć, jednak nie zabraknie przygód i spotkań z przyrodą. W końcu uciekać będziecie z ogrodu! Tajemniczego ogrodu!

Przesyłka międzynarodowo-międzystuleciowa była gotowa.

Jesteście ciekawi, kto jest jej adresatem i co zawiera? Nie pozostaje Wam nic innego, jak się zasłuchać w audiobooku Rafała Witka Ucieczka z tajemniczego ogrodu, by wraz z Gabrysią i Nilsonem przeżyć kolejne niezwykłe przygody.

polecam, Marta Korycka
materiał chroniony prawami autorskimi

Bzik_&_Makowka_przedstawiaj

 

 

Tytuł: Bzik i Mrówka przedstawiają: Ucieczka z tajemniczego ogrodu
Autor: Rafał Witek
Czyta: Joanna Pach
Czas trwania: 2 h i 1 minut
Wydawca: Storybox.pl
ISBN: 978-83-7927-488-8

 

martaMarta Korycka – absolwentka filologii polskiej i bibliotekoznawstwa z informacją naukowo-techniczną na UWM. Zodiakalna łuczniczka uwielbiająca niebieskości. Bardzo zawyża średnią czytelnictwa w Polsce i jest z tego dumna. Humanistka kochająca literki we wszelkiej postaci, kształcie, formie, kolorze etc. Ma wiele pasji, ale literki to ta główna, stąd literkowy blog o literkach cudzych i swoich. Czasami coś piśnie, gdy ją psiapsiółka Wena raczy nawiedzić. Ceni inteligencję i poczucie z humorem, uwielbia żonglerkę słowną i ogień. Cechy charakterystyczne: cm, pieprzyki, szkiełka.

 

Author: Agnieszka Grabowska

Agnieszka Grabowska – absolwentka filologii polskiej UJ, nałogowa czytelniczka, blogerka w kratkę. Ambiwertyczka spod znaku Ryb. W wolnym czasie zabiera się za literki. Ma szczęście w konkursach. Nie wyobraża sobie życia bez książek, kawy, kotów i muzyki. Prywatnie – mama i żona. Nie unika kuchni, choć przydałaby się jej patelnia automatycznie odcinająca Internet w kulminacyjnych momentach pichcenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *