TRZY FAJNE HISTORIE – recenzja “Wielkiej Księgi Tupcia Chrupcia”

Odsłony: 750

16990Jak zachęcić malucha do regularnego mycia zębów oraz jak go przekonać, by nie grymasił przy jedzeniu? Ciągłe pouczanie bywa nieskuteczne. W sukurs przychodzi urocza książka, w której występuje niesforna myszka i jej rodzina. Zachęcamy do familijnej lektury.

O tym, że warto dziecku czytać już od najmłodszych lat, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Obecnie trudność polega na tym, by wśród ogromu różnych książeczek wybrać te, które są najwartościowsze. Takimi (bez wątpienia) są króciutkie opowiadanka z serii „Tupcio Chrupcio”, które przeznaczone są dla najmłodszych dzieci (0-3 lata).

Tytułowy Chrupcio to mała myszka, dzięki której nasi milusińscy poznają otaczający ich świat i uczą się, jak w nim żyć.
Eliza Piotrowska  w bardzo przystępny sposób opowiada o problemach, z jakimi mogą się spotkać najmłodsze dzieci. Autorka nie moralizuje jednak. Przedstawia króciutkie historie, z których jasno wynikają pewne zachowania.

Wielka księga Tupcia Chrupcia zawiera 3 takie historie. Mały czytelnik dowie się z nich, dlaczego warto myć zęby („Dbam o zęby”), dlaczego nie wolno wybrzydzać przy jedzeniu („Nie chcę jeść”) oraz jakie są zalety rozstania się z pieluszką (”Żegnaj, pieluszko”).

Wszystko zostało opisane prostym dziecięcym, ale pięknym językiem. Warto zwrócić również uwagę na duże piękne ilustracje. Są one bardzo realistyczne i dopracowane we wszystkich szczegółach; w dodatku adekwatne do właśnie czytanego tekstu.
Całość sprawi, że dziecko prawdopodobnie polubi tytułową myszkę, jej rodzinę i przyjaciół i poprosi o kolejne opowiadania.

Polecam, Beata Grzywacz
materiał chroniony prawem autorskim
16990

Wydawnictwo – Wilga/ Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o. o.
Tytuł: Wielka Księga Tupcia Chrupcia
Autor : Eliza Piotrowska
Ilustracje: Mareo Campanella.
Stron :81
ISBN :9788328013094

BEATABeata Grzywacz – absolwentka filologii polskiej na UJ, wieloletnia nauczycielka, liderka kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, pomysłodawczyni Szkolnego Klubu Przyjaciół Książki, który prowadzi od 3 lat, autorka bloga „Tarnobrzeskie kobiety”. Lubi, gdy się coś dzieje, dlatego wciąż podejmuje nowe wyzwania – im trudniejsze, tym lepiej.

Author: Klaudia Maksa

Blabla bla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *