POCZYTAJ MI NA UCHO: “Zaginione miasto Inków”, czyli KronikiArcheo tom 7 – recenzja audiobooka

audiobooki - recenzje

Odsłony: 705

aaa (1)Pamiętacie lady Ginevrę Carnarvon i jej perskiego kota, Totmesika? Mam też nadzieję, że nie zapomnieliście o najlepszym angielskim detektywie, panu Archerze Gordonie i jego Watsonie. Dawni nasi znajomi powracają, aby pomóc dzieciom Ostrowskich i Gardnerów w rozwiązaniu kolejnej, archeologicznej zagadki. Rozjedźmy się po świecie wraz z bohaterami serii Kroniki Archeo Agnieszki Stelmaszyk, by spotkać się potem w peruwiańskiej dżungli i zmierzyć z Przepowiednią Synów Słońca…!

Ania i Bartek oraz Mary Jane, Jim i Martin spędzają wymarzone wakacje w posiadłości lady GinevryCarnavon wśród staroegipskich skarbów. Ania wzięła ze sobą do Anglii ostatni tom Kroniki Archeo, tak na wszelki wypadek. I wypadek się zdarzył. Wakacyjną sielankę przerywa rozpaczliwy telefon od panny Ofelii. Opiekunka dzieci dzwoni do Bartka z prośbą o pomoc. Ktoś na nią napadł i ją przetrzymuje. Jej życie jest zagrożone, a telefon… właśnie został zniszczony. Kontakt został zerwany.

Musimy zorganizować wyprawę ratunkową, i to sami!

Dzieciaki nie mają co liczyć na pomoc dorosłych. Ich rodzice są w Chinach, wujek w Polsce, a panna Ofelia, przebywająca gdzieś w Ameryce Południowej,sama potrzebuje pomocy. Pozostaje tylko najsłynniejszy angielski detektyw! Gordon Archer mimo obiekcji nie potrafi odmówić dzieciom w potrzebie. Jednak tym razem wybiera się w podróż z drogim Watsonem, ponieważ ktoś mu grozi! Do wyprawy ratunkowej przyłącza się także lady Ginevra i Totmesik. Wszystkim przyjdzie się zmierzyć z Przepowiednią Synów Słońca.

Złota tratwa została tu ukryta razem ze swoim właścicielem

Państwo Ostrowscy i Gardnerowie przebywają w Chinach na wykopaliskach archeologicznych. Pani Beata dokonała spektakularnego odkrycia. W grobowcu chińskiego dostojnika znalazła skrzynkę z bardzo cenną zawartością, nawiązującą do legendy o Eldorado. Czyżby Chińczycy odkryli Amerykę Południową przed Europejczykami i utrzymywali kontakty z Inkami? Jednak archeolodzy długo się nie nacieszyli znaleziskiem. Trafili do chińskiego więzienia. Kasztelan nie wiedział, komu ruszyć na ratunek… A tymczasem w Sewilli, w Hiszpanii Tom Perkinsprzemyka po ulicachz tajnymi zdjęciamiz satelity szpiegowskiego. Fotografie przedstawiajądym unoszący się z inkaskiej piramidy. Wiele osób zaczyna się interesować dotarciem do mitycznego złotego miasta Inków – do Eldorado. Zbyt wiele osób…

Mieszkają tam najgroźniejsi Indianie, którzy nie lubią nieproszonych gości

Sytuacja jest napięta. Dzieci tak naprawdę muszą radzić sobie same. Bartek przejmuje nieoficjalnie dowodzenie. Bliźniacy starają się, jak mogą, już nie są tacy mali i przyjmują na siebie część odpowiedzialności. Jednak Ameryka Południowa to nie Europa. W Limie, w stolicy Peru, mali detektywi sami organizują wyprawę ratunkową. Trudno im znaleźć przewodnika, który będzie miał odwagę wyruszyć do dżunglipełnej jadowitych węży, krwiożerczych mrówek, rabusiów grobów bojących się klątwy oraz groźnych Indian, którzy przez wieki nie pozwolili białym ludziom poznać swojej tajemnicy. No, może jednemu…

Spotkamy się w Peru

Literaccy bohaterowie siódmego tomu Kronik Archeo wciągają słuchaczy audiobooka w wir angielsko-chińsko-peruwiańskich przygód. Pomagają im w tym dwaj lektorzy, zawodowi aktorzy, Maksymilian Bogumił i WojciechŻołądkowicz. To sprawdzony duet. Razem z nimi słuchacze przeżywają niezwykłe przygody daleko od Polski –przemierzają kulę ziemską, przedzierają się przez dżunglę, starają się unikać strzał Inków i ich zasadzek… Ale to tylko część niezwykle barwnych wydarzeń. Barwnych i przerażających, czasem śmiesznych czy dziwnych. Bohaterowie zmagają się nie tylko z upałem, pragnieniem, wszędobylską dżunglą i jej mieszkańcami, zmagają się też z własnymi słabościami, emocjami. Sprawdzają samych siebie, swoją wytrzymałość fizyczną i psychiczną. Wszelkie odgłosy w tle tylko potęgują wrażenie, jakby się było razem z małymi detektywami na drugim końcu świata, a poza tym to one i modulowany głos lektora nadają autentyczności zdarzeniom. W ciągu 4 godzin i 47 minut słuchacze audiobooka także poznają nowe informacje dotyczące Inków, Machu Picchu, Terakotowej Armii, hiszpańskiej konkwisty; słuchają legendy o Akakorze i Eldorado.

Wiecie, że od lat szukam ojca

W tym tomie panna Ofelia stawia wszystko na jedną kartę. Walczy nie tylko o przeżycie. Ostatnie sceny z jej udziałem pozytywnie zaskoczą wszystkich z Kasztelanem na czele. Ale, ale… coś się zmieniło w dzieciach – w Ani, Mary Jane, Bartku, Jimie i Martinie. Wszyscy są doroślejsi, poważniejsi, po prostu inni. Przeżyte razem przygody i poszukiwania skarbów nauczyły ich wiele. Lecz przede wszystkim umocniły więzi przyjaźni, która nie zna żadnych granic. A czy pamiętacie, że Ania do Anglii wzięła ostatni czysty tom Kronik Archeo? Czy to koniec? Przecież wakacje jeszcze trwają. Kto wie, czy kolejna przygoda nie czeka za zakrętem na piątkę bohaterów? Kto wie…?
Polecam, Marta Korycka
materiał chroniony prawami autorskimi

http://www.storybox.pl/
Zajrzyj na stronę wydawnictwa dobrych audiobooków

aaa (1)

Tytuł: Przepowiednia Synów Słońca
Autor: Agnieszka Stelmaszyk
Czyta: Maksymilian Bogumił, Wojciech Żołądkowicz
Czas trwania: 4 h 47 min.
Wydawca: Storybox.pl
ISBN: 978-83-7927-905-0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *