POCZYTAJ MI NA UCHO: Zaginiony relikwiarz Wielkiego Mistrza – recenzja audiobooka

audiobooki - recenzje

Odsłony: 796

22218508_1606175096114581_9172627109552136074_oSekret Wielkiego Mistrza to trzeci tom serii przygodowo-podróżniczej Kroniki Archeo. Przygody małych detektywów-archeologów jeszcze się w te wakacje nie skończyły! Przed wyjazdem z Grecji Bartek otrzymał telefon od wujka Ryszarda z Polski, że na zamku krzyżackim w trakcie prac konserwatorskich odkryto zagadkowy pergamin….

Gardnerowie już są!

Bartek i Ania Ostrowscy szybko wrócili do Zalesia Królewskiego. Wkrótce dojechali Gardnerowie z Wielkiej Brytanii. Piątka małych detektywów była w komplecie i mogła przystąpić do szukania zaginionego relikwiarza Hermana von Salzy, o którym była mowa w pergaminie. Dzieci zwiedzają zamek. Po chwili idą do tajemnej komnaty, w której odkryto skrytkę z pergaminem. Jim zupełnie przypadkiem znajduje mosiężny, ozdobny walec oraz kwadratową kostkę terakotowej mozaiki. Zagwozdki się mnożą, bo i niespodziewanie dzieci zostają zamknięte w komnacie.

A wy dalej drążycie ten temat?

Drążą, gdyż chcą rozwiązać zagadkę legendarnego relikwiarza Wielkiego Mistrza Hermana von Salzy. Dzięki ich dociekliwości wkrótce okazuje się, że nie ma w sejfie pergaminu. Ktoś go ukradł! Tylko kto? Kto jeszcze jest na tropie średniowiecznej zagadki? Podejrzenia padają na Bruno Plattera z Wiednia, współczesnego Wielkiego Mistrza. A jest gdzieś jeszcze biała szamanka, która w brazylijskiej dżungli otrzymała od wodza indiańskiego plemienia Kalapalo blaszane pudełko z duchami, mające związek z relikwiarzem. Sprawa jest naprawdę skomplikowana. Tymczasem na zamku w Zalesiu Królewskim zaczyna się turniej rycerski, w którym biorą udział mali detektywi.

Wielki Mistrz ukrył gdzieś cenny relikwiarz.

Poszukiwania trwają. Mały słuchacz wraz z piątką bohaterów zbiera informacje, zwiedza zamki, poznaje historię Zakonu Krzyżackiego, uzupełnia Kronikę Archeo, próbuje rozwikłać zagadki i odkryć tajemnicę relikwiarza, a co najważniejsze przeżywa przygody i mimowolnie poszerza swoją wiedze na różne tematy. A przy tym się bawi! Bierze udział w turnieju rycerskim, staje w szranki z innymi młodymi rycerzami, strzela z łuku. Usłyszane brawa zachęcą go do kibicowania i rywalizacji.

Pomogą mu w tym lektorzy, zawodowi aktorzy – Maksymilian Bogumił i Wojciech Żołądkowicz oraz wszelkie dźwięki i odgłosy w tle. Do tego wartka akcja, różne miejsca (Polska, Brazylia, Austria), ciągle czyhające niebezpieczeństwo i kolejne zagadki do rozwikłania. Wyobraźnia małego słuchacza zostanie pobudzona, a on sam puści jej wodze. To wszystko razem sprawi, że 5 godzin i 22 minut audiobooka minie szybko, za szybko!

Audiobook Sekret Wielkiego Mistrza to doskonałe wprowadzenie do zwiedzania zamku krzyżackiego, choćby w Malborku, czy uczestniczenia w turnieju rycerskim. Oprócz dostarczenia dawki wiedzy, przygód i emocji skupi uwagę małego słuchacza oraz poćwiczy umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Na pewno umili mu czas!

Ale to nie koniec przygód Ostrowskich i Gardnerów! Oni jeszcze nie wiedzą, że w tym samym czasie podczas wielkiego sztormu na Dalekim Wschodzie morze wyrzuciło na brzeg skrzynię pochodzącą ze statku pirackiego…

Lecz o tym opowiem Wam następnym razem.

Marta Korycka
materiał chroniony prawem autorskim

 22218508_1606175096114581_9172627109552136074_o

Tytuł: Sekret Wielkiego Mistrza

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

Czyta: Maksymilian Bogumił, Wojciech Żołądkowicz

Czas trwania: 5 h 22 min.

Wydawca: Storybox.pl

ISBN: 978-83-7927-800-8

Strona Autora: www.atramentowomi.blogspot.com
Strona Autora:
www.atramentowomi.blogspot.com
Marta Korycka – absolwentka filologii polskiej i bibliotekoznawstwa z informacją naukowo-techniczną na UWM. Zodiakalna łuczniczka uwielbiająca niebieskości. Bardzo zawyża średnią czytelnictwa w Polsce i jest z tego dumna. Humanistka kochająca literki we wszelkiej postaci, kształcie, formie, kolorze etc. Ma wiele pasji, ale literki to ta główna, stąd literkowy blog o literkach cudzych i swoich. Czasami coś piśnie, gdy ją psiapsiółka Wena raczy nawiedzić. Ceni inteligencję i poczucie z humorem, uwielbia żonglerkę słowną i ogień. Cechy charakterystyczne: cm, pieprzyki, szkiełka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *