POCZYTAJ MI NA UCHO: „Skarb Atlantów” Agnieszki Stelmaszyk – audiobook

Odsłony: 966

Skarb_Atlant_w_2-Kroniki_Archeo-plyta„Tajemnica klejnotu Nefertiti”, pierwszy tom z serii „Kroniki Archeo” Agnieszki Stelmaszyk, zapraszał do sięgnięcia po następny – „Skarb Atlantów”. Na wakacje do Grecji wybrali się państwo Ostrowscy z Bartkiem i Anią, państwo Gardnerowie z Mary Jane, Jimem i Martinem oraz panna Ofelia Łyczko. Wprawdzie rok szkolny się zaczął, ale w świecie wyobraźni można się udać na wakacje. Zapraszam Was, Mali Czytelnicy, do Grecji, na Kretę!

 

Przybyłem. Zobaczyłem. I zdjęcie zrobiłem.

Tak wyglądają typowe wakacje turystów – wszyscy zwiedzają, pstrykają zdjęcia i idą dalej. Nasi bohaterowie odpoczywają w słonecznej Grecji po ostatnich wydarzeniach w Egipcie. Słońce, morze, plaża…

Wakacje wakacjami, ale ile można wylegiwać się na plaży!

No właśnie, ile? Nawet zwiedzanie zabytków to dla dzieci archeologów zdecydowanie za mało. Bartek wybrał się sam na urwisty klif. W drodze powrotnej znalazł gemmę. A chwilę potem zawisł na skarpie. Życie ratuje mu Greczynka Klejto. Chwali się, że jej dziadek jest rybakiem i zna wiele opowieści o greckich bogach i herosach. Po chwili są umówieni na spotkanie w większym gronie.

Możemy to przecież potraktować jako wakacyjną zabawę.

Gemma rozpaliła umysły młodych detektywów, archeologów i poszukiwaczom przygód w jednym. Chcą rozwiązać zagadkę tajemniczej płytki. Pomaga im w tym dziadek Klejto – opowiada im starą historię przekazywaną z pokolenia na pokolenie, dotyczącą skarbu ukrytego na Krecie. Ponoć to olbrzymi złoty posąg Posejdona powożącego rydwanem zaprzężonym w rumaki – skarb Atlantów, mieszkańców zaginionej wyspy Atlantydy. Młodzi archeolodzy wraz z Klejto są na tropie zagadki historycznej sprzed tysiąca lat…

Prowadzę podwodne badania archeologiczne.

Na tropie tej samej starożytnej zagadki jest również profesor Barry Flemming z Centrum Badawczego Archeologii Podwodnej z Anglii. Jego ludzie przeczesują dno morskie w Zatoce Cieni. Profesor wynajmuje prywatną detektyw, Mojrę Roditi, do wyśledzenia złodzieja danych z jego bazy. Robi się niebezpiecznie…

Nie pozwolę, żebyście zniszczyli moje cudowne wakacje!

Rodzice nie wiedzą, co naprawdę robią ich dzieci, ale panna Ofelia… to co innego! Jako opiekunka dzieci odpowiada za nie, choć oficjalnie jest na wakacjach. Niespodziewanie i ona zaczyna brać udział w głównych wydarzeniach. A dzieje się dużo! Przygody i zwroty akcji to jedno, lecz do tego dochodzą psikusy bliźniaków spłatane pannie Ofelii. Jim i Martin potrafią narobić zamieszania, choć wiedzą, że spotka ich za to surowa kara. Ale za to ile śmiechu i zabawy przy tym!

Daliśmy czadu, co nie?

Jest i śmiesznie, i niebezpiecznie, i normalnie wakacyjnie. Dzieci archeologów podpowiadają rodzicom, gdzie się udać, jakie muzeum zwiedzić. A wszystko po to, aby zdobyć potrzebną im wiedzę. Wykazują się sprytem i pomysłowością, mają dobrą pamięć, podsłuchują i dedukują, a przy tym potrafią przechytrzyć dorosłych i ich oszukać. Potrafią też walczyć o życie!

DOWIEDZ SIĘ O CZYM JEST I CZĘŚĆ KRONIK ARCHEO!

W trakcie słuchania audiobooka młodzi czytelnicy trafią na Kretę, by spędzić tam wakacje. Ale przy tym będą towarzyszyć Bartkowi, Ani, Mary Jane, Jimowi, Martinowi, Klejto w rozwiązywaniu zagadki i poszukiwaniu zaginionego od wieków skarbu Atlantów, przeżyją wiele przygód, staną się niemymi uczestnikami wielu zaskakujących zdarzeń. I tak przez 36 rozdziałów, w ciągu 5 godzin i 4 minut. I nie zmarnują ani sekundy, gdyż lektorzy, zawodowi aktorzy, Maksymilian Bogumił i Wojciech Żołądkowicz swymi głosami i interpretacją tekstu zaczarują ich czas, a muzyka grecka przeniesie ich na Kretę. Młodzi słuchacze będąteż mimowolnie zdobywać wiedzę o mitologii greckiej, zabytkach, postaciach historycznych. Ich wyobraźnia nie pozostanie obojętna, ukaże im dynamiczną akcję pełną niespodziewanych wydarzeń i emocji.

Jeszcze bohaterowie ani młodzi słuchacze nie opuścili Grecji, a już Bartek rozmawia przez telefon z wujkiem Ryszardem, kustoszem zamku w Zalesiu Królewskim. W czasie prac konserwatorskich na zamku znaleziono w tajnej skrytce pewien pergamin. Mowa w nim o tajemniczym relikwiarzu, który był własnością jednego z wielkich mistrzów krzyżackich. Trzeba szybko wracać do Polski. Następna zagadka historyczna czeka na rozwiązanie!

Kolejny audiobook na wysłuchanie!

Polecam, Marta Korycka
materiał chroniony prawem autorskim

aaa
Przejrzyj dziesiątki propozycji dobrych audiobooków na storybox.pl/ klik w obrazek/

 

 

Tytuł: Skarb Atlantów
Autor: Agnieszka Stelmaszyk
Czyta: Maksymilian Bogumiła, Wojciech Żołądkowicz
Czas trwania: 5 h 4 min.
Wydawca: Storybox.pl
ISBN: 978-83-7927-781-0

Skarb_Atlant_w_2-Kroniki_Archeo-plyta

 

Strona Autora: www.atramentowomi.blogspot.com
Strona Autora:
www.atramentowomi.blogspot.com

Marta Korycka – absolwentka filologii polskiej i bibliotekoznawstwa z informacją naukowo-techniczną na UWM. Zodiakalna łuczniczka uwielbiająca niebieskości. Bardzo zawyża średnią czytelnictwa w Polsce i jest z tego dumna. Humanistka kochająca literki we wszelkiej postaci, kształcie, formie, kolorze etc. Ma wiele pasji, ale literki to ta główna, stąd literkowy blog o literkach cudzych i swoich. Czasami coś piśnie, gdy ją psiapsiółka Wena raczy nawiedzić. Ceni inteligencję i poczucie z humorem, uwielbia żonglerkę słowną i ogień. Cechy charakterystyczne: cm, pieprzyki, szkiełka.

 

 

 

Author: Klaudia Maksa

Blabla bla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *