KSIĄŻKA MIESIĄCA

KSIĄŻKA MIESIĄCA

Jeden z najlepszych poradników na rynku. Przeczytaj dlaczego. Czytaj dalej »

FOTOREPORTAŻE Z PODRÓŻY

FOTOREPORTAŻE Z PODRÓŻY

Setki fotoreportaży z różnych zakątków kraju i ze świata Czytaj dalej »

POLECAMY SETKI KSIĄŻEK!

POLECAMY SETKI KSIĄŻEK!

Wybierz spośród ogromnego katalogu książkę dla siebie Czytaj dalej »

PORADY

PORADY

Znajdziecie tutaj naprawdę wiele praktycznych i ciekawych porad Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO

POCZYTAJ MI NA UCHO

Audiobook - jaki wybrać? Sto kilkadziesiąt propozycji! Wybierz i słuchaj. Czytaj dalej »

NAJLEPSZE KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

NAJLEPSZE KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Kilkadziesiąt tytułów książek polecanych przez naszych ekspertów Czytaj dalej »

SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE:

SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE:

LISTA NIEOBECNOŚCI, Michał Paweł Urbaniak - jedna z najpiękniejszych i najsmutniejszych powieści tego roku Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO:

POCZYTAJ MI NA UCHO:

Druga strona mocy, Joanna Jax Czytaj dalej »

 

POWRÓT DO EDENU. 96 kolorowanek antystresowych dla dorosłych, Stella DiMare – recenzja

Hits: 1382

14e912a3c3b6077fdb8538b12bf37dec90a3b360Uwielbiane przez dzieci kolorowanie może przynieść wiele korzyści także dorosłym. Zapewnia nie tylko frajdę z zabawy, ale ma właściwości antydepresyjne. Ta aktywność pobudza fale mózgowe alfa zwalczając bezsenność. Wycisza natomiast fale beta odpowiedzialne za stres i stany lękowe. Kolorując uspokajamy się, relaksujemy,  miło spędzamy czas. Na rynku wydawniczym znajdziemy wiele publikacji tego typu – jedną z nich przetestowała Judyta Ciba. Oto jej opinia.

Kolorowanki antystresowe dla dorosłych – jakiś czas temu na stałe zagościły na półkach w księgarniach, a mimo tego dalej zdobywają sobie rzesze nowych fanów. Nie ukrywam, że ja do nich  nie należałam, dlatego kolorowanka Powrót do Edenu autorstwa Stelli DiMare miała bardzo trudne zadanie. Co takiego wyjątkowego jest w tej z pozoru zwykłej kolorowance?

Składa się ona z ilustracji odpowiadających  naszemu nastrojowi, jak napisano na obwolucie, oraz ze złotych myśli, sentencji i cytatów. Możemy tu znaleźć kolorowanki o różnym stopniu trudności; zaczynając od  najprostszych aż po bardzo szczegółowe linearty; każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jeśli chodzi o tematykę kolorowanki, czyli tytułowy Eden, książka prezentuje całą gamę wzorów kwiatów, zwierząt i kompozycji.

Trudno tu mówić o zasadzie „osądzania książki po okładce”,  bo –  nie ukrywajmy – to ona jest najważniejsza. Praca na okładce powinna zachęcić nas do kupna lub przynajmniej do zajrzenia do środka. Moje zdanie w tej sprawie jest podzielone, ponieważ nie uważam, że „okładkowa” praca jest najlepszą z całej książki.  Dlatego ostrzegam, że ta kolorowanka ma nam o wiele więcej do zaprezentowania.

[Źródło: archiwum prywatne- fot. Judyta Ciba]

[Źródło: archiwum prywatne- fot. Judyta Ciba]

Coś, co mi się niezbyt spodobało to fakt, że rysunki mają różnych twórców, mówiąc ogólnie pochodzą z Shutterstocka.  Jest to chyba jedyny minus, ponieważ spodziewałam się, że owa Stella DiMare będzie autorką wszystkich ilustracji. Fakt ten jednak  wcale nie odbiera pracom uroku i mistrzowskiego wykonania detali.

Jednemu nie można zaprzeczyć- jest to szalenie odstresowujące zajęcie. Kiedy nasza uwaga skupia się na kolorowaniu kolejnych fragmentów, każda sekunda, minuta, godzina mija bez zbędnego zajmowania naszej głowy.

Co mogę powiedzieć na koniec?

Kolorowanki mają wielu zwolenników, do których od dziś dołączam i ja. Powrót do Edenu  jest świetnym pomysłem na prezent, chętnie podarowałabym tą książkę komuś, kto potrzebuje chwili dla siebie.

Polecam, Judyta Ciba
materiał chroniony prawem autorskim

 14e912a3c3b6077fdb8538b12bf37dec90a3b360

Wydawnictwo Czarno na Białym
Tytuł: Powrót do Edenu. 96 antystresowych kolorowanek dla dorosłych
Autor:Stella DiMare

Data wydania: 2016 r.
ISBN: 978-83-64374-22-7

judytaJudyta Ciba- świeżo upieczona licealistka, zakochana w książkach i sztuce. Kiedy nie ma w rękach ani książki, ani pędzla, spędza długie godziny w stadninie, gdzie pracuje jako wolontariuszka. Interesuje ją popkultura Japonii, rysunek, projektowanie tatuaży. W przyszłości chciałaby wiele podróżować i … wydać własną książkę.

   

 

(Visited 1380 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share
Close