JAK ZAPAKOWAĆ PREZENTY

Odsłony: 1535

gift-1885268_1920W perspektywie Gwiazdka i upominki pod choinką. Już wymyśliliście, co komu podarujecie? A może nawet już zrobiliście zakupy? Świetnie. Zastanowiliście się jednak, jak zapakować prezent?

Pamiętaj, że nawet niewielki, skromny upominek, ale ładnie i pomysłowo opakowany, sprawi obdarowanemu ogromną radość. Już samo otwieranie paczuszki to wielka frajda, więc nie idź na łatwiznę i nie wrzucaj prezentu do kolorowej torebki. Potraktuj ją jako zewnętrzną osłonę opakowania, pomocną w podawaniu i przenoszeniu zawartości.

[pixabay.com]
[pixabay.com]

Mój pomysł na pakowanie prezentów wymaga nieco czasu i cierpliwości, ale efekt rekompensuje wszelkie niedogodności. Na pewien czas przed świątecznym miesiącem, zacznij gromadzić różne pudełka i pudełeczka np. po herbacie, kremach czekoladkach. Staraj się, by były różnych kształtów i wielkości. Przygotuj także kolorowy papier, bibułę, wstążeczki. Pudełka oklej potem papierem, naklej różne motywy świąteczne wycięte z gazet, czy ozdobnego papieru. Powstaną kolorowe szkatułki, do których włożysz  prezentowe drobiazgi. Inny pomysł, to zawinąć coś w serwetkę ze świątecznymi motywami, a rogi fantazyjnie związać wstążką.

Do większych prezentów użyj większych pudełek, albo zawiń je w bibułę, tworząc coś na kształt cukierka. Staraj się opatulić podarunek jak największą liczbą warstw, żeby obdarowany miał frajdę podczas odklejania, rozwiązywania wstążek, odwijania i rozwijania.

[pixabay.com]
[pixabay.com]

Oto kilka przykładów:

– pustą bombonierkę (oczywiście część tekturową) wykorzystaj jako opakowanie dla szalika, apaszki, koszulki, serwety. Obklej wierzch, owiń w dodatkowy papier lub bibułę, ozdób kokardą. Obdarowany pewnie pomyśli, że to pudełko słodyczy, a czeka go miłe zaskoczenie.

opakowanie po paście do zębów przyda się na długopisy i inne podłużne przedmioty, np. tusz do rzęs.

– drobiazg o nieregularnych kształtach ukryj w papierowych wiórkach lub zwojach bibuły w zwykłym, kolorowo obklejonym, pudełku po butach.

– zwykły szary papier ozdób własnoręcznie wykonanymi stemplami: przekrój ziemniaka na pół, nożykiem wytnij dowolny, kształt np. choinki, gwiazdki, pomaluj farbą plakatową i odbijaj pieczątki na papierze.

Do kolorowo opakowanych upominków dołącz ręcznie malowane karneciki, gdy nie  wystarczających umiejętności bądź czasu na rysowanie, zrób wycinanki lub zastosuj gotowe naklejki.

Można doczepić ozdobę w postaci polakierowanej na złoto lub srebrno szyszki, gałązki, małej bombki, papierowej gwiazdki, śnieżynki, czy  mikołajowej czapki.

[pixabay.com]
[pixabay.com]

Warto się postarać, by sprawić radość najbliższym. Prezenty nie muszą być drogie. Ważne, aby były przemyślane i dane szczerze, a ładne opakowanie, w którego zrobienie włożyliśmy wiele pracy i serca, to dodatkowy atut i powód do radości dla obdarowanego.

/AG/

materiał chroniony prawem autorskim

Author: Agnieszka Grabowska

Agnieszka Grabowska – absolwentka filologii polskiej UJ, nałogowa czytelniczka, blogerka w kratkę. Ambiwertyczka spod znaku Ryb. W wolnym czasie zabiera się za literki. Ma szczęście w konkursach. Nie wyobraża sobie życia bez książek, kawy, kotów i muzyki. Prywatnie – mama i żona. Nie unika kuchni, choć przydałaby się jej patelnia automatycznie odcinająca Internet w kulminacyjnych momentach pichcenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *