WSPIERAMY PROJEKT Z PASJĄ – WYDANIE KSIĄŻKI “TARNOBRZESKIE KOBIETY”

życie i pasje

Odsłony: 2012

aaaW Tarnobrzegu, w niedużym mieście na Podkarpaciu, na pozór nie dzieje się nic spektakularnego. Ludzie tu żyją spokojnie z dnia na dzień. Dbają o swoje rodziny, chodzą do pracy. Ale w tej mgle bylejakości, bystre oko naszej redaktor Beaty Grzywacz wychwytuje światło, które bije od osób o wielkiej osobowości. Wychwytuje i pokazuje innym – sfrustrowanym, zrezygnowanym ludziom – że każdy ma w sobie moc sprawczą i siłę przebicia. 
Beata Grzywacz od roku prowadzi bloga, na którym umieszcza swoje rozmowy z cudownymi kobietami z prowincjonalnego miasta. To miejsce w sieci przyciąga bardzo dużo czytelników. Zainspirowani wspaniałymi przykładami podsunęli autorce pomysł na napisanie książki o tarnobrzeskich kobietach. Słowo się rzekło i za parę miesięcy można będzie kupić zbiór wywiadów w formie książkowej. 
A magazyn Życie i pasje obejmuje patronatem medialnym tę zacną inicjatywę.

Bohaterkami książki nie będą panie z pierwszych stron gazet. Bohaterkami będą zwyczajne kobiety, borykające się często z różnymi problemami, mające w sobie jednak dość determinacji, by walczyć o swoje marzenia, a jednocześnie żyć w zgodzie ze sobą, swoimi pragnieniami i ograniczeniami w takim mieście jak Tarnobrzeg.

Patrząc stereotypowo – w tym małym mieście nie dzieje się nic. Ale kiedy się tak przyjrzeć ludziom bardziej wnikliwie okazuje się, że mieszkają tu fascynujące osobowości, które mają apetyt na życie i czerpią z niego pełnymi garściami.

Autorką projektu jest Beata Grzywacz, która od ponad roku prowadzi bloga Tarnobrzeskie kobiety. I tam właśnie umieszcza wywiady z mieszkankami Tarnobrzega. łączącymi pracę z pasją, spełniającymi swoje marzenia, czy udzielającymi się społecznie.

aaa
Zapraszamy na blog Beaty Grzywacz

Blog cieszy się zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Do tej pory odwiedziło go blisko 100 tysięcy osób z 81 krajów świata (wywiady można przetłumaczyć niemal na wszystkie języki).

Jako ciekawostkę można dodać, że w zeszłym roku blog pani Beaty zajął 11 miejsce w ogólnopolskim konkursie „Blog Roku 2015” w kategorii Publicystyka.

Niedawno autorka poszerzyła spektrum zainteresowań i zaczęła przedstawiać swoim czytelnikom tarnobrzeżanki mieszkające za granicą oraz sylwetki nieżyjących już kobiet, które wyróżniły się dla miasta.

Czytelnicy tego bloga nieraz sugerowali, że wszystkie wywiady warto by było zebrać i wydać w postaci tradycyjnej książki. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Beata Grzywacz podjęła się tego trudnego zadania.

 

Premiera książki i pierwsze spotkanie z czytelnikami planowane jest w okolicach 8 marca 2017 roku. Może się wydawać, że to odległy termin, ale praca nad książką wymaga czasu.

Magazyn Życie i pasje wspiera ten zacny projekt, obejmując go patronatem medialnym.

Niedługo będziecie Państwo mogli przeczytać na naszych łamach wywiad z Beatą Grzywacz oraz premierowy wywiad z jej książki.

Zapraszamy!

 

BEATABeata Grzywacz – absolwentka filologii polskiej na UJ, wieloletnia nauczycielka, liderka kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, pomysłodawczyni Szkolnego Klubu Przyjaciół Książki, który prowadzi od 3 lat, autorka bloga „Tarnobrzeskie kobiety”. Lubi, gdy się coś dzieje, dlatego wciąż podejmuje nowe wyzwania – im trudniejsze, tym lepiej.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *