UKOJENIE MIODOWO-CEBULOWE

Odsłony: 1861

flu-97679_1280Jeśli już dopadły cię jesienne infekcje, to na pewno uprzykrza ci życie kaszel, katar i osłabienie. Oto prosta, ale bardzo skuteczna rada, jak możesz sobie pomóc domowym sposobem.

Syrop na kaszel i ból gardła – składniki:

– kilka cebul
– kilka sparzonych wrzątkiem i dobrze umytych cytryn
– miód, a jeśli mamy alergię, cukier
– świeży imbir pokrojony na małe kawałki 

Syrop na kaszel i ból gardła – sposób przygotowania:
Cebulę na grube krążki. Cytrynę, którą przed pokrojeniem na plastry należy poturlać  po stole tam i z powrotem, mocno przyciskając dłonią,  wówczas robi się bardziej miękka i łatwiej oddaje swój sok, więc tak zmiętoszoną cebulę wyciskamy, łapiąc na gazę pestki.
Następnie w przygotowanym dużym słoju, układamy warstwami cebulę oraz kawałeczki świeżego imbiru, zalewając je sokiem z cytryny i miodem.
Każdą warstwę należy mocno docisnąć (dnem butelki na przykład), aby przyciśnięta cebula mogła zacząć wydzielać sok, a ten z kolei połączyć się z cukrem i sokiem. Taki mariaż zaowocuje w cudowny syrop, pełen witaminy C, cynku i takich tam mikro- i makro-, żeby mogły podjąć skuteczną walkę z jesiennymi wirusami.

Taka mikstura postawi was na nogi, że nie jest to najlepszy smak na świecie. Pijcie trzy, cztery razy dziennie po dwie łyżki po jedzeniu.

źródło: pixabay.com/ foto: steinchen
źródło: pixabay.com/ foto: steinchen

Author: Klaudia Maksa

Blabla bla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *