GROSZ NA CZTERECH ŁAPACH, CZYLI STUDENT SZUKA ZATRUDNIENIA

budżet domowy i zakupy porady

Odsłony: 1745

university-student-1464467_1280Jesteś studentem i chcesz zarobić trochę grosza na przyszły rok. Jeśli masz pecha i nie możesz znaleźć żadnej sensownej oferty pracy na wakacje, albo z braku możliwości czasowych nie możesz sobie pozwolić na regularną pracę nie wpadaj w panikę. Podejdź do problemu warsztatowo, a być może znajdziesz dla siebie alternatywę. Przecież sukces nie musi się kojarzyć tylko z dużymi pieniędzmi.

Spacer nie tylko dla zdrowia

Ten sposób zarabiania pieniędzy nie cieszy się jeszcze zbyt wielką popularnością. Nie jest wykluczone, że hamulcem nasza duma i uprzedzenie. A to błąd. Jeśli lubisz psy lub koty, rozejrzyj się lub popytaj wśród sąsiadów. Może jest jakaś starsza pani, która chętnie zapłaci ci za wyprowadzenie swojego pupila na spacer, czy pobawienie się z nim w domu. Często zdarza się bowiem tak, że dla osoby starszej zwierzę jest jedynym przyjacielem i kompanem, ale zdrowie nie pozwala jej na pełną nad nim opiekę.

Ambrella, Ella, a…a…..

Ten rodzaj dorabiania nie ma może dosłownie nic wspólnego z parasolkami, ale ma związek z ochroną w sensie przenośnym. Rozejrzyj się, może poznałaś jakąś samotną mamę dziecka w wieku szkolnym, albo rodzinę, której nie stać na nianię w pełni tego słowa znaczeniu. Być może chętnie rodzice zgodzą się, abyś ktoś zaprowadzał i odprowadzał ich pociechę do szkoły robiąc przy okazji robiąc po drodze zakupy.

Sprzątanie za śniadanie

Może jeszcze nie wiesz, ale możliwa jest taka alternatywa, że za sprzątanie na przykład archiwum instytutu raz, czy dwa razy w tygodniu, uczelnia wydaje bony na jeden posiłek w studenckiej stołówce. Jest to bardzo praktyczny sposób na zmniejszenie kosztów utrzymania.

Baby sitter

“Instytucja baby sitter” kojarzy nam się z zagranicznymi szkołami językowymi. Ale w Polsce pomału „przerabia” się ten sposób na warunki krajowe. Czyli, że za kilka godzin dziennie opieki nad dzieckiem lub osobą starszą ktoś może ci zaoferować w zamian jakieś lokum, często z wyżywieniem. Jeśli godzin będzie w tygodniu dużo, to załapać się możesz nawet na tzw „kieszonkowe”.

Oczy i uszy otwarte
Pamiętaj, że dla chcącego nic trudnego. Jeśli naprawdę ci zależy na znalezieniu możliwości dorobienia kilku groszy, rozglądaj się i słuchaj ludzi. Ucz się od wytrawnych biznesmenów, którzy zaczynali swoją karierę od zera. Oni powiedzą ci – pieniądze leżą na ulicy, trzeba się tylko po nie pokornie schylić i cieszyć się z każdej zarobionej przez siebie złotówki. Bo do złotówki, złotówka, ze złotówek stówka…

Powodzenia! 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

RADY DLA WYNAJMUJĄCYCH POKÓJ STUDENTÓW

BOMBONIERKOWA APLIKACJA, CZYLI JAK PRACODAWCA DEMASKUJE FAŁSZ

HAKI-STRASZAKI NA RYNKU PRACY

źródło: pixabay.com/ foto: chyt453
źródło: pixabay.com/ foto: chyt453

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *