SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE: Duchowy spacer po Krakowie śladami Papieża-Polaka

życie i pasje

Odsłony: 2051

Weigel_Miasto_m_60fa17c5e5.jpgGeorge Weigel, autor cenionej na całym świecie biografii Karola Wojtyły, zabiera czytelników w niezwykły spacer po Krakowie. To nie tylko wycieczka po stolicy polskiej kultury i po słynnych zabytkach. To przede wszystkim pełna pasji i cennych informacji wędrówka po miejscach, które ukształtowały Jana Pawła II, wpłynęły na jego pontyfikat, a tym samym w ogromnym stopniu zdecydowały o obliczu współczesnego Kościoła. Premiera: 7 lipca 2016

Nie byłoby Jana Pawła II bez Krakowa – pisze Weigel. To tu spędził prawie czterdzieści lat.  Jako student, aktor, robotnik, seminarzysta, ksiądz, poeta, dramaturg, eseista, filozof, biskup. Od rodzinnych podkrakowskich Wadowic, przez stary Kraków: Uniwersytet Jagielloński, gdzie studiował, miejsca dramatów drugiej wojny światowej i te związane z posługą biskupią, przez nowohucką Arkę Pana, gdzie rozegrała się krakowska walka z komunizmem o krzyż, po Łagiewniki, w których realizuje się idee oddające papieskiego ducha, zasilonego objawieniami świętej Faustyny Kowalskiej. O wszystkich tych miejscach George Weigel pisze z ogromnym znawstwem i religijną wrażliwością, a uroku dodają liczne fotografie.

George Weigel, autor cenionej na całym świecie biografii Karola Wojtyły, zabiera czytelników w niezwykły spacer po Krakowie. To nie tylko wycieczka po stolicy polskiej kultury i po słynnych zabytkach. To przede wszystkim pełna pasji i cennych informacji wędrówka po miejscach, które ukształtowały Jana Pawła II, wpłynęły na jego pontyfikat, a tym samym w ogromnym stopniu zdecydowały o obliczu współczesnego Kościoła.

Ta duchowa podróż,  ukazuje Kraków jako kulturową potęgę oraz miejsce narodzin dawnych i współczesnych świętych. Trudno też wyobrazić sobie głębokie przeżycie Światowych Dni Młodzieży bez zrozumienia ich krakowskiej genezy i znaczenia miejsc, w których się odbywają.

Weigel_Miasto_m_60fa17c5e5.jpg

WYDAWNICTWO LITERACKIE

PREMIERA: 7 LIPCA

George Weigel (ur. 1951) – amerykański bestsellerowy pisarz katolicki, teolog, światowy autorytet w sprawach Kościoła Katolickiego Jest analitykiem watykańskim NBC News oraz laureatem między wialu doktoratów honoris causa, papieskiego Krzyża Pro Ecclesia et Pontifice i polskiego Złotego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Autor kilkunastu książek, tłumaczony na ponad dziesięć języków. W Polsce opublikowano dziewięć jego pozycji, z których najsławniejszą jest bestsellerowa biografia Jana Pawła II  „New York Times’a”, Świadek Nadziei.

z materiałów prasowych Wydawnictwa Literackiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *