SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE – nowości Wydawnictwa Literackiego

Odsłony: 2281

unnamedDzisiaj propozycje kulturalne na weekend. Nasz Szpieg zaprasza Państwa tym razem na kwietniowy odcinek Czytam to, w którym Robert Kasprzycki opowie o spotkaniu człowieka z pingwinem, wstrząsającym eseju na temat głodu i o Powstaniu Warszawskim.

Tom Michell, „Lekcje z pingwinem”, czyli najjaśniejsza książka poświątecznego odcinka Czytam to!, dla miłośników opowieści o Doktorze Dolittle i książek Jamesa Herriota. Znajdziecie tu „znajome ciepło, radość, dowcip i dystans”.

Michell_Lekcja z pingwinem_m
Kliknij w okładkę i sięgnij po książkę!

Andrzej Leon Sowa, „Kto wydał wyrok na miasto?” – tytuł z polskiej perspektywy najbardziej gorzki, a gorycz wynika stąd, że „nie było żadnych planów, nie było czegoś takiego jak logistyka całości. Każdy kłamał w swoim interesie, w interesie swoich przełożonych. Prawda i pojęcie honoru są w takiej sytuacji na wyrost”.

Sowa_Kto wydal wyrok na miasto_m
Kliknij w okładkę i sięgnij po książkę!

Martín Caparrós, „Głód” – czyli „rodzaj spotkania z pędzącym pociągiem”, przy którym „Pendolino to szczeniaczek”. Napisane świetnie, niezwykłym językiem. „Czysta miazga. Aż coś głupio powiedzieć więcej. To po prostu trzeba przeczytać i tyle”.

Caparros_Glod_m
Kliknij w okładkę i sięgnij po książkę!

Tym mocnym zestawem witamy wiosnę i mamy nadzieję, że zagości ona u nas na dobre.

Sprawdźcie GDZIE możecie najtaniej kupić książki Wydawnictwa Literackiego

Na podstawie materiałów prasowych Wydawnictwa Literackiego

Author: Klaudia Maksa

Blabla bla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *