WIEŚCI Z REDAKCJI: Fiodor Dostojewski “Idiota” – patronat medialny magazynu “Życie i pasje”

patrornat medialny

Odsłony: 2384

PATRONAT-LOGOMiło jest Wam donieść, że magazyn “Życie i pasje” objął patronatem medialnym genialną powieść Fiodora Dostojewskiego “Idiota”.

Jeśli nie czytaliście jeszcze tej powieści, albo nie znacie po prostu Dostojewskiego, oto kilka słów na temat tej książki.
“Oto powieść, z utworów Dostojewskiego kto wie czy nie największa, na pewno zaś najgłębiej badająca mroczne tajniki duszy, a zarazem wzywająca do wytrwania w poszukiwaniu piękna jej wnętrza, chrześcijańskiej caritas, miłości współczującej i wybaczającej. Taki jest główny bohater, książę Lew Myszkin, który bez grosza przy duszy przyjeżdża do Rosji, by objąć spory majątek. Swej dobrotliwości, pokorze oraz irytującej wręcz naiwnej ufności do ludzi, zawdzięcza on tytułowy przydomek, jakim obdarzają go inne postaci. Myszkin to postać z innego czasu i innych krain. Być może zagubiona wprost z Ewangelii w XIX-wiecznym świecie, bezwzględnym dla słabych, pełnym nierówności i złych namiętności. Książę Myszkin chce naśladować Chrystusa, chce być człowiekiem przepięknym, ale wikła się w sieci, które na niego nastawia złość i pożądliwość ludzka. Idiota to zarazem arcydzieło dwóch portretów kobiecych, Nastazji Filipownej i Agłai Iwanownej, pomiędzy których uczucia rozdarte jest serce księcia. To przypowieść o bezgranicznym opętaniu miłością, która może doprowadzić wręcz do unicestwienia osoby kochanej…”

Idiota-500

Z materiałów prasowych wydawnictwa MG

Recenzja na łamach “Życia i pasji” już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *