Poletko Pana Fogga, Dariusz Michalski – Szpieg z księgarni nadaje

news wydawniczy

Odsłony: 169

poletko-pana-foggaMieczysław Fogg to chyba najbardziej znany polski piosenkarz XX wieku. Dariuszowi Michalskiemu udało się zebrać tysiące informacji i relacji na jego temat. Powstała fascynująca biografia Poletko pana Fogga, a jednocześnie książka o polskiej scenie muzycznej dwudziestolecia międzywojennego, czasów okupacji i PRL-u.

Na czym polega fenomen Mieczysława Fogga? To przede wszystkim pięćdziesięciosiedmioletnia kariera rodowitego warszawiaka znaczona nagrodami, odznaczeniami oraz najważniejszym dla każdego artysty – standing ovations publiczności.

To występy dla czterech pokoleń, dziesiątki tysięcy imprez nie tylko w całej Polsce, ale także za granicą. To przyjaźń i współpraca z Chórem Dana; wspólne koncerty i nagrania z Hanką Ordonówną, Adolfem Dymszą, Zula Pogorzelską i Mirą Zimińską. tango, walc, ballada i…uwaga … rock and roll.

Wszystko to opisał Dariusz Michalski w swojej fascynującej książce. Ale autor docenił w swoim bohaterze nie tylko pracowitego i energicznego artystę,, ale także człowieka  skromnego, wzruszająco serdecznego oraz  eleganckiego. Przedstawia nam również Fogga mało znanego: żołnierza w Powstaniu Warszawskim, wojennego opiekuna Żydów, ostoję rodziny.

Michalski dociera też za kulisy sal koncertowych, do studiów nagrań (także zagranicą), pisze o faktach nieznanych, piosenkach zapomnianych, wydarzeniach pomijanych przez innych. Jego portret Mieczysława Fogga jest niezwykle realistyczny, wyrazisty, prawdziwy w najdrobniejszym szczególe.

W książce o „Mieciu” opowiadają jego najbliżsi, współpracownicy, akompaniatorzy, menadżerowie, dziennikarze, przyjaciele. Każdy – z szacunkiem, miłością, podziwem.

źródło: materiały prasowe wydawnictwa MG

Poletko pana Fogga Dariusza Michalskiego , w sprzedaży od 7 października.

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2015-10-07
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7779-328-2
Liczba stron: 608

SZPIEG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *