Na dzień dobry słów kilka

Odsłony: 115

board-142741_1280Witaj, Drogi czytelniku, na łamach nowego magazynu ‘Życie i pasje”. Skoro tu jesteś, to pozwól, że opowiem ci krótko, skąd wziął się pomysł pisania właśnie o pasjach?

W XXI wieku czas biegnie bardzo szybko, a my razem z nim.  Pracujemy na wysokich obrotach, wychowujemy małe dzieci, gonimy za awansami, ambicjami, bonusami itd…

Ale kiedy stanie motor napędzający nasze życie, bo stracimy pracę, partnera, dzieci się usamodzielnią na tyle, że będą samowystarczalne, zrobi nam się w życiu pusto, cicho i bez sensu.

To są momenty krytyczne, w których zadajemy sobie pytanie, jaką wartość ma nasze życie.
Są osoby, które po chwili kryzysu odnajdują się w nowych okolicznościach. Ale są też takie, dla których czas się rozciągnął, dni stały się szare, a życie bez sensu.

Nieocenioną rolę mają najbliżsi, przyjaciele. Predyspozycje psychiczne także mają wielkie znaczenie. Ale jest jeszcze jeden czynnik,  bez którego trudniej wyjść z impasu – pasja.

Pasja, która niejedno ma imię i niejeden, że tak się wyrażę, rozmiar.  Może być to spektakularne zdobywanie ośmiotysięczników, pływanie na desce, ale może to być tworzenie dzieł sztuki szydełkiem, zbieranie monet, pielęgnowanie ogrodu, czy stworzenie z domu miejsca najpiękniejszego na świecie.

Bez względu na to, jaka jest pasja, nie pozwala ona człowiekowi czuć się samotnym i nic niewartym, rozwija jego wyobraźnię i poszerza wiedzę. Oraz najważniejsze – sprawia, że życie staje się piękniejsze.

Na naszych łamach znajdziecie przykłady na to właśnie. Pisarze oraz inne osoby znane i lubiane podzielą się z Wami swoimi pasjami. Każda z nich pokaże na własnym przykładzie, że warto znaleźć w sobie potencjał, talent, czy zainteresowanie czymś niezwykłym.

Ale nie tylko oni. Redakcja spośród Was wyławiać będzie ludzi nietuzinkowych i oryginalnych, abyście mogli się przekonać, że każdy, dosłownie każdy ma w sobie moc.

Mamy także świadomość, że siłę człowiekowi daję zwierzę. W dziale „Wierzę w zwierzę” przekonacie się, że obcowanie ze czworonogiem, czy skrzydlastym może być dla człowieka tak samo ważne, jak obcowanie z człowiekiem.

Oczywiście amatorzy literatury także znajdą coś dla siebie. Oprócz recenzji i newsów wydawniczych macie okazję posłuchać opinii na temat książek na naszym vlogu „Obsesyjne czytanie”.

I w końcu, na łamach naszego magazynu znajdziesz również wiele innych artykułów, które pokazują jak wiele jest interesujących aspektów życia oraz jak można to nasze życie sobie ułatwić.  W ‘Życiu i pasji” znajdziecie więc  też przepisy oraz porady.

Mam nadzieję, że czytając nasz magazyn przyjemnie spędzisz czas i wrócisz tu jeszcze z chęcią poznania nowych ludzi i ich pasji.

Pozdrawiam Cię i życzę miłego dnia

 

   redaktor naczelna Klaudia Maksa

board-142741_1280
źródło: pixabay.com.pl/foto:Gerd Altmann

Author: Klaudia Maksa

Blabla bla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *