“Czworołapy Przyjaciel, czyli szczenięce lata Marcina P. :)” – odcinek 1

życie i pasje

Odsłony: 1042

MPalasz1Wszystko zaczęło się bardzo dawno temu. A konkretnie – w ogrodzie mojego dziadka. Tak się bowiem składa, że niemal od urodzenia wychowywałem się w Kudowie-Zdroju, u babci i dziadka, gdzie ten ostatni prowadził wielkie ogrodnictwo: był i olbrzymi sad, były szklarnie, były tunele foliowe, inspekty… Był staw z rybami, była stajnia z kozą (a czasem nawet dwiema) – no i wśród tego wszystkiego był mały Marcin Pałasz. Oraz pies i kot.

Drodzy Czytelnicy.

Przepraszam, że wtrącam się nieładnie, ale chciałam się podzielić z Wami wspaniałą wiadomością. Mam ogromną przyjemność oznajmić, że jeden z najzdolniejszych pisarzy dla dzieci, jeden z najbardziej sympatycznych i empatycznych autorów świata, zgodził się opowiadać dla nas o kimś ważnym. O kimś, kogo lingwiści podciągną pod COŚ, a tym CZYMŚ nie jest. Bo nie jest CZYMŚ  cudowny przyjaciel, w psiej postaci.

Zatem zanim przeczytacie ciąg dalszy tej pięknej historii, przedstawię Wam bliżej samego Marcina Pałasza.

Urodzony w 1971 roku jest autorem książek i słuchowisk dla dzieci. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Członek Polskiej Sekcji IBBY. Nominowany do nagrody w konkursie Książka Roku 2004 Polskiej Sekcji IBBY za książkę “Straszyć nie jest łatwo”. Laureat wyróżnienia w konkursie na literacką nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego w roku 2007 za książkę “Wakacje w wielkim mieście”. W 2008 r. otrzymał nominację do nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę “Licencja na zakochanie”. Książka “Wszystko zaczyna się od marzeń” została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego w 2009 r. Ksiażka “Sposób na Elfa” otrzymała wyrożnienie w konkursie literackim IBBY Ksiażka Roku 2012, natomiast w 2013 otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

MPalasz1
źródło: zbiory prywatne Autora

A z polskiego na nasze…

Autor książek dla dzieci i młodzieży, obecnie wychowywany przez Elfa; jeszcze nie szczeka, ale istnieje nadzieja, że niedługo zacznie. Nie potrafi pisać poważnych książek; wszystkie napisane do tej pory rozśmieszają Czytelników. Znaki szczególne – uśmiech “od ucha do ucha”

mpalasz3
źródło: zbiory prywatne Autora

Należy się także Wam notka biograficzna PRZYJACIELA :

Elf – pies, a w zasadzie cztery psy w skórze jednego, na co wskazuje jego temperament. Były mieszkaniec schroniska dla zwierząt, obecnie zajęty wychowaniem swoich ludzi, czyli Dużego oraz Młodego. Znakomity specjalista w dziedzinie oceny ludzkich zachowań. Ekspert od rozgryzania najrozmaitszych przedmiotów na drobniutkie kawałki. Obdarzony nieprzeciętnym poczuciem humoru; znaki szczególne – biała plamka między oczami. Duży dostał jedną z nagród nomen omen za książkę “Sposób na Elfa”, czyli za książkę o nim.

mpalasz2
źródło: zbiory prywatne Autora

Tyle wtrącania. Zapraszam do dalszej lektury. Ciąg dalszy w następnym odcinku.

Urocze książki Marcina Pałasza w najniższych cenach znajdziecie TUTAJ

 

Karmy i akcesoria dla psów - wybierz na Ceneo.pl

Odzież zimowa - sprawdź opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *