WYWIADY:

WYWIADY:

Przeczytaj rozmowy z pisarzami oraz poznaj wiele osób z pasją! Czytaj dalej »

FOTOREPORTAŻE Z PODRÓŻY

FOTOREPORTAŻE Z PODRÓŻY

Setki fotoreportaży z różnych zakątków kraju i ze świata Czytaj dalej »

POLECAMY SETKI KSIĄŻEK!

POLECAMY SETKI KSIĄŻEK!

Wybierz spośród ogromnego katalogu książkę dla siebie Czytaj dalej »

PORADY

PORADY

Znajdziecie tutaj naprawdę wiele praktycznych i ciekawych porad Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO

POCZYTAJ MI NA UCHO

Audiobook - jaki wybrać? Sto kilkadziesiąt propozycji! Wybierz i słuchaj. Czytaj dalej »

NAJLEPSZE KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

NAJLEPSZE KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Kilkadziesiąt tytułów książek polecanych przez naszych ekspertów Czytaj dalej »

SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE:

SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE:

LISTA NIEOBECNOŚCI, Michał Paweł Urbaniak - jedna z najpiękniejszych i najsmutniejszych powieści tego roku Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO:

POCZYTAJ MI NA UCHO:

Druga strona mocy, Joanna Jax Czytaj dalej »

 

SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE: “Strefy” Kinga Chojnacka

Hits: 85

Czytelników, którzy lubią sięgać po literaturę science-ficton, zwłaszcza po gatunek powieści postapokaliptycznej, informujemy o  nowości wydanej nakładem Novae Res. We wrześniu ukazał się pierwszy tom trylogii Strefy Kingi Chojnackiej.


Opis z okładki:

Od tej pory masz tylko jeden cel: przetrwać.

Siedem lat po serii wielkich katastrof Ziemia składa się wyłącznie z pustyń , ruin miast i śmiertelnego wirusa, który dziesiątkuje resztki ludzkości. Większość tych, którym udało się przeżyć, mieszka w Strefach – specjalnych schronach, których opuszczenie grozi szybką śmiercią.

A jednak Marion Dallas, zabójczyni pracująca na zlecenie przewodniczącego Strefy A, czuje, że nie może tu zostać ani chwili dłużej. Gdy odkrywa, że jej matka nie żyje, a na siostrze prowadzone są brutalne eksperymenty, decyduje się zemścić za wszystkie wyrządzone jej najbliższym krzywdy. Droga, w którą wyruszy, będzie długa i skrajnie niebezpieczna, a Marion będzie musiała zmierzyć się z morderczym upałem, kwaśnymi deszczami i atakiem pozastrefowego gangu. Towarzyszący jej mężczyzna, w ostatniej chwili uratowany przed egzekucją, może pomóc w przetrwaniu tej wyprawy lub… okazać się śmiertelnym wrogiem.

Od autorki:

Strefy są moją pierwszą powieścią. Zaczęłam tworzyć plany na fabułę ponad dwa lata temu, a w kwietniu 2019 skończyłam pisać jej pierwotną wersję. Była okropna. Nie dało się jej czytać, zdania były niespójne, wyrazy się powtarzały, a jakiekolwiek odstępy czasowe nawet nie zbliżały się do realnych. Książka zaczęła dobrze brzmieć dopiero po trzecich poprawkach, a mimo to czasami mam wrażenie, że powinnam znowu ją zmienić.

Nie umiem powiedzieć skąd i kiedy pojawił się pomysł na stworzenie Stref, ponieważ pisałam tak naprawdę od zawsze. Na początku były to krótkie opowiadania, potem niedokończone historie, aż w końcu postanowiłam spisać coś od początku do końca. Nie było to proste. Wymagało systematycznej pracy i dziesiątek wieczorów spędzonych przed laptopem. Śmiało mogę powiedzieć, że gdyby pisanie nie stało się moją pasją, najprawdopodobniej nie udałoby mi się ukończyć książki.

Dziś kończę pisać drugi tom Stref. Mam nadzieję, że jego również uda mi się wydać, choć zdaję sobie sprawę, że może to być jeszcze trudniejsze niż opublikowanie debiutu.

Kinga Chojnacka

O autorce:

Kinga Chojnacka (prawdziwe imię i nazwisko) – rocznik 1998, jest studentką psychologii na uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pisze głównie teksty  postapokaliptyczne na pograniczu science-fiction. Prócz ukazania świata zniszczonego przez człowieka, porusza w nich tematy jego moralności i osobowości. Ukazuje jego słabości oraz to, do czego może być zdolny, gdy zostanie postawiony w sytuacji bez wyjścia. Wplata wiedzę psychologiczną w tworzenie wartości swoich bohaterów, których bez wątpienia nazwalibyśmy dziś zdemoralizowanymi i egoistycznymi.

Powieść Strefy jest jej debiutem. Kolejne części trylogii są aktualnie tworzone.

/z materiałów wydawniczych/

(Visited 86 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share
Close