ROZWÓJ OSOBISTY: “Work -life balans” Aneta Wątor, recenzja

Odsłony: 112

Czy słyszałaś/słyszałeś kiedyś słowa kaizen i work – life balance, które w ostatnich latach robią zawrotną karierę? Niezależnie od tego, jaką dasz odpowiedź, zachęcam Cię do sięgnięcia po książkę Work- lifebalance. Jak znaleźć równowagę w duchu kaizen.  Napisała ją Aneta Wątor – trenerka metodologii kaizen i work – life balance, pełna energii mówczyni motywacyjna, autorka książek i kursów online poświęconych osobistej efektywności.

Work life-balance nie jest zwyczajną książką, ot tak, do poczytania. To niezwykle inspirujący poradnik, który pomoże Ci opracować cel, wytyczyć drogę prowadzącą do jego osiągnięcia, a także opanować konkretne umiejętności.

Czym w ogóle jest kaizen? Najkrócej mówiąc, to wywodząca się z Japonii praktyka ciągłego doskonalenia się, w której nie chodzi o radykalne zmiany i spektakularne sukcesy, a wręcz przeciwnie – o regularne i konsekwentne wprowadzanie małych zmian, które doprowadzą nas do dużych rezultatów.

Czy w dzisiejszym, zagonionym świecie jest to w ogóle możliwe? Jesteśmy świadkami niewyobrażalnych wręcz zmian związanych z postępem cywilizacyjnym, nauką, techniką… Jak w tym wszystkim odnaleźć siebie? Jak być szczęśliwym? A wreszcie – co w ogóle nazywamy szczęściem?

Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć Aneta Wątor, pokazując nam 10 zasad kaizen, które powinniśmy stosować każdego dnia. W myśl jednej z nich powinniśmy skupiać się nad rozwiązaniami możliwymi do wdrożenia, a nie nad samym problemem.

Ważne jest też wyznaczenie sobie konkretnych celów, które powinny dotyczyć  trzech sfer naszego życia: osobistej, biznesowej i towarzyskiej.  Należy jednak pamiętać, by między nimi została zachowana równowaga.

Autorka proponuje 10 naturalnych kroków, dzięki którym będzie możliwe zachowanie balansu, czyli równowagi między pracą (work), a życiem (life).

Książka A. Wątor nie jest jednak tylko książką, którą należy przeczytać, ewentualnie zastanowić się nad poruszanymi w niej problemami i tematami. To osobisty pamiętnik, który ma pomóc w naszej osobistej transformacji. Duża jego część to puste kartki, wykropkowane fragmenty, które trzeba zapełnić swoimi uwagami, spostrzeżeniami, myślami. Zdarza się, że nad niektórymi aspektami musimy zastanowić się wielokrotnie. Tak jest na przykład w przypadku przebaczania, gdzie aż 77 razy istnieje formułka: „Ja … (tu imię i nazwisko), przebaczam Tobie … (tu wpisz imię i nazwisko osoby, która Cię zraniła), całkowicie, ostatecznie i raz na zawsze to, że …” (s. 144-159).

Wykonywanie kolejnych ćwiczeń, które poleca autorka, sprawia, że oczyszcza nam się umysł, otwierają oczy i nabieramy energii do dalszego życia. Wkrótce okaże się, że nawet niewielkie zmiany, ale wprowadzane konsekwentnie, doprowadzą nas do dużych rezultatów.

Książka Work – life balance zawiera również dodatek specjalny „Czego nauczyło mnie życie”, w którym autorka dzieli się z czytelnikami inspirującymi przemyśleniami publikowanymi w mediach społecznościowych. Jest też miejsce na przemyślenia dla czytelnika i wartościowe cytaty.

Na uwagę zasługuje również bardzo czytelny układ treści. Krótkie rozdziały i podrozdziały sprawiają, że można sięgnąć po książkę nawet wtedy, gdy mamy do dyspozycji przysłowiowe pięć minut.

Nie bez znaczenia jest także język, którym posługuje się autorka. Trudne pojęcia wyjaśnione są w sposób prosty i zrozumiały nawet dla czytelnika, który jest dopiero na początku drogi prowadzącej go ku przemianie.

Tę wartościową pozycję najtaniej kupisz TUTAJ

Polecam, Beata Grzywacz.
materiał chroniony prawami autorskimi

Komputery - wybierz na Ceneo

 

Wydawnictwo: Onepress
Autor:  Aneta Wątor
Tytuł: Work life balance. Jak znaleźć równowagę w duchu kaizen
Ilość stron: 184
ISBN – 978-83-283-6000-6

Beata Grzywacz – absolwentka filologii polskiej na UJ, wieloletnia nauczycielka, liderka kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, pomysłodawczyni Szkolnego Klubu Przyjaciół Książki, który prowadzi od 3 lat, autorka bloga „Tarnobrzeskie kobiety”. Lubi, gdy się coś dzieje, dlatego wciąż podejmuje nowe wyzwania – im trudniejsze, tym lepiej.

 

 

Author: Agnieszka Grabowska

Agnieszka Grabowska – absolwentka filologii polskiej UJ, nałogowa czytelniczka, blogerka w kratkę. Ambiwertyczka spod znaku Ryb. W wolnym czasie zabiera się za literki. Ma szczęście w konkursach. Nie wyobraża sobie życia bez książek, kawy, kotów i muzyki. Prywatnie – mama i żona. Nie unika kuchni, choć przydałaby się jej patelnia automatycznie odcinająca Internet w kulminacyjnych momentach pichcenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *