POCZYTAJ MI NA UCHO: “Wieczorynki z Wielką Kaczką” Anna Onichimowska – recenzja audiobooka

audiobooki - recenzje literatura dla dzieci i młodzieży - audiobooki

Odsłony: 209

Bez audiobooka przed snem – to się nie liczy! Najmłodszym słuchaczom proponuję “wieczorynkę” z Anną Onichimowską, autorką książek dla dzieci i młodzieży, wśród których znajdziemy zabawne historyjki, mądre opowiadania i całkiem poważne powieści. Każdy może znaleźć coś dla siebie. “Wieczorynki z Wielką Kaczką” będą idealne dla przedszkolaków, ale i starsi z przyjemnością posłuchają “zakręconej” opowieści o bocianie, czarownicy, domku na kaczych łapach i tytułowej kaczce – w interpretacji lektorki Donaty Cieślik.

Wybierając dla dzieci ten audiobook, zupełnie umknęło mi, że  to już  trzecia część wieczorynkowego cyklu, w którym ukazały się „Wieczorynki z kotem Miśkiem” i „Wieczorynki z żółwiem Antosiem”. Spokojnie jednak można słuchać ich osobno i w dowolnej kolejności. Każda część  to bowiem odrębna historia, to nie są ścisłe kontynuacje, łączą je pojawiające się tam postaci  bohaterów.

Fabuła okazała się szalona  – oparta na motywie pościgu. Aż trudno się połapać , kto tu kogo goni… Domek na kaczych (tak, tak, przewrotnie, nie na kurzych!) łapach mknie za “zapominalskim” bocianem Kazikiem.  Swojego uciekającego domku poszukuje czarownica, za nią ugania się czarownik (którego byłą żonę – modelkę porwali kosmici).  Do tego  trzeba złapać wielką kaczkę…

Pomieszanie z poplątaniem,  bajkowe motywy,  dziwaczne, nietuzinkowo przedstawione postaci, komedia pomyłek i wielka przygoda – to nie lada wyzwanie dla wyobraźni. Przyznam się, że momentami nie nadążałam, co tam się dzieje,  moje dzieci jednak podczas słuchania bawiły się w najlepsze! Treść jest zabawna, pełna humoru, momentami absurdalna.

Krótkie rozdziały sprzyjają  wieczornemu słuchaniu.  Nie bez znaczenia jest również fakt, że czyta Donata Cieślik, znakomita lektorka,  z zawodu – dziennikarka, redaktorka, menedżerka, tłumaczka… Jej pasją jest czytanie książek i tę pasję przekazuje słuchaczom. Trzeba przyznać, że audiobooków w jej wykonaniu słucha się z ogromną przyjemnością, jej głos podoba się i dorosłym i dzieciom, a ci najmłodsi są najbardziej wymagający.

Anna Onichimowska, poetka, prozaiczka, dramatopisarka,  ma w swoim dorobku literackim wiele książek dla dzieci i młodzieży, i dorosłych oraz scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych.
Jest autorką nie tylko nagradzaną, ale lubianą przez czytelników.
Wiele recenzji jej książek/ audiobooków znajdziecie na łamach naszego magazynu /KLIK/ 
– zachęcamy do czytania.

polecam, Agnieszka Grabowska
materiał chroniony prawami autorskimi

 

Wydawca: Storybox.pl

Anna Onichimowska

Tytuł: Wieczorynki z Wielką Kaczką

Czas trwania: 1 godzina 10 minut

ISBN : 978-83-8194-410-6

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *