POCZYTAJ MI NA UCHO: “Trener osobisty. 365 dni z Iwoną Majewską Opiełką” – recenzja audiobooka

Odsłony: 100

Trener osobisty kojarzy nam się zwykle z osobą zajmującą się układaniem indywidualnego zestawu ćwiczeń oraz uczeniem ich prawidłowego wykonywania. Jego rolą jest również motywacja klienta i monitorowanie jego wyników (Wikipedia).
Wiemy jednak, że człowiek składa się nie tylko z ciała (soma), ale również z duszy (psyche), dlatego kiedy w moje ręce „wpadła” książka Trener osobisty. 365 dni z Iwoną Majewską Opiełką, wiedziałam, ze muszę ja przeczytać, a w zasadzie odsłuchać, ponieważ otrzymałam ją w wersji audiobooka.

Moja radość była tym większa, kiedy zobaczyłam, że lektorem jest sama autorka. Iwona Majewska Opiełka jest psychologiem, trenerem, coachem, uznaną specjalistką w zakresie rozwoju osobistego i kierowania ludźmi. Słuchając ciepłego i miękkiego  głosu p. Iwony można sobie wyobrazić, że siedzi się na jej wykładzie. W dodatku jako autorka książki najlepiej wie, które frazy trzeba szczególnie zaakcentować, żeby podkreślić ich wagę.

„365 dni …” to książka przeznaczona do codziennej pracy nad sobą, po jednym rozdziale na każdy kolejny dzień roku.

Jej nadrzędnym celem jest jak najlepsze przeżycie każdego dnia. Aby to osiągnąć potrzebujemy w zasadzie kilku rzeczy: chęci i mocnego postanowienia, że będziemy pracować systematycznie, ładnego zeszytu, w którym będziemy rzetelnie wykonywać wszystkie zadania, miejsca do pracy, czasu (najlepiej o stałej porze) i … kumpla do rozwoju, czyli osoby, z którą „przegadamy” poruszane tematy i zagadnienia. A tych jest całe mnóstwo: cierpliwość, uważność, nastawienie, zmiana, sukces, słowo, rozwój, marzenia, motywacja, pieniądze to tylko niektóre z nich.

Każdy rozdział trwa ok 2-5 minut i z reguły kończy się krótkim ćwiczeniem do zrobienia, np. opisz swój zły sen, ale zmień jego zakończenie, na takie, które jest korzystne dla Ciebie, odpowiedz na pytania, jak określiłbyś dziś stan swoich emocji, czy wypisz 3 działania, dodające Ci energii.

Poszczególne rozdziały poprzedzone są zawsze jakąś mądrą myślą, cytatem znanych osób. Z książki dowiemy się, co oznacza „syndrom ściśniętego serca” oraz czym różni się obszar wpływu od obszaru zainteresowania, czym jest synergia oraz jak ważne jest tak zwane dobre słowo.

Autorka wiele uwagi poświęca schematom, paradygmatom i afirmacjom; wyjaśnia, dlaczego w życiu należy kierować się zasadą MRS oraz na czym polega poczucie własnej wartości.

Końcowe rozdziały poświęcone są wybranym świętom, które dla autorki (ale również dla nas) są bardzo ważne. Mamy więc garść refleksji na temat Dnia Kobiet, Bożego Narodzenia, Święta Niepodległości, 3 Maja,  1 listopada, Sylwestra, czy dnia swoich urodzin.

„365 dni” to książka (audiobook), obok której nie można przejść obojętnie. Najlepiej czytać ją codziennie o stałej porze i wykonywać kolejne ćwiczenia. Ja w ciągu kilku dni przesłuchałam od razu całość (audiobook trwa 22 godziny i 45 minut), ale już wiem, że zrobię to ponownie, tym razem już tak, jak radzi autorka, czyli codziennie o stałej porze. Będę też systematycznie wykonywać wszystkie  proponowane zadania – zeszyt już zakupiłam. Wam radzę zrobić to samo. Zapraszam zatem do lektury i oczywiście do pracy nad własnym rozwojem.

polecam, Beata Grzywacz
materiał chroniony prawami autorskimi

Wyd. – Storybox

Autor – Iwona Majewska – Opiełka

Tytuł: „Trener osobisty. 365 dni z Iwoną Majewską Opiełką”

Czyta – Iwona Majewska Opiełka (autorka)

Czas trwania –  22 godziny 45 minut

ISBN – 978-83-8194-082-5

Beata Grzywacz – absolwentka filologii polskiej na UJ, wieloletnia nauczycielka, liderka kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, pomysłodawczyni Szkolnego Klubu Przyjaciół Książki, który prowadzi od 3 lat, autorka bloga „Tarnobrzeskie kobiety”. Lubi, gdy się coś dzieje, dlatego wciąż podejmuje nowe wyzwania – im trudniejsze, tym lepiej.

Author: Agnieszka Grabowska

Agnieszka Grabowska – absolwentka filologii polskiej UJ, nałogowa czytelniczka, blogerka w kratkę. Ambiwertyczka spod znaku Ryb. W wolnym czasie zabiera się za literki. Ma szczęście w konkursach. Nie wyobraża sobie życia bez książek, kawy, kotów i muzyki. Prywatnie – mama i żona. Nie unika kuchni, choć przydałaby się jej patelnia automatycznie odcinająca Internet w kulminacyjnych momentach pichcenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *