POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

DRZEWA UMIERAJĄ STOJĄC Czytaj dalej »

PODRÓŻE:

PODRÓŻE:

BIAŁORUŚ DLA POCZĄTKUJĄCYCH, Igor Sokołowski Czytaj dalej »

PORADY:

PORADY:

JAK UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH? Czytaj dalej »

DZIECKO W SZKOLE :

DZIECKO W SZKOLE :

KIEDY NAUKA STAJE SIĘ PROBLEMEM... Czytaj dalej »

ZDROWIE:

ZDROWIE:

JAK SIĘ KLUJE GŁÓD? Czytaj dalej »

ALCHEMIA PRANIA:

ALCHEMIA PRANIA:

GADŻETY POMOCNE W PRANIU Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO (DO MATURY):

POCZYTAJ MI NA UCHO (DO MATURY):

ŚCIĄGA Z JĘZYKA POLSKIEGO. POWTARZAJ WIADOMOŚCI Z AUDIOBOOKIEM Czytaj dalej »

CIEKAWOSTKI NAUKOWE:

CIEKAWOSTKI NAUKOWE:

JAK DZIAŁA PAMIĘĆ? Czytaj dalej »

KSIĄŻKA NA WAKACJE:

KSIĄŻKA NA WAKACJE:

PODUSZKA W RÓŻOWE SŁONIE Czytaj dalej »

AUDIOBOOK NA WAKACJE:

AUDIOBOOK NA WAKACJE:

SERCE Z SZUFLADY, Agnieszka Jeż Czytaj dalej »

 

POCZYTAJ MI NA UCHO: „Zasypianki na każdy dzień miesiąca i jedna zapasowa” Anna Onichimowska – recenzja

Hits: 133

„Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci…” – śpiewał Miś Uszatek, a skoro tak, to pora na kołysankę. Choćby tę: „Z popielnika na Wojtusia iskiereczka mruga. Chodź, opowiem Ci bajeczkę, bajka będzie długa”. A może ktoś woli tę o dwóch kotkach? Zaproponuję coś innego na dobranoc dla młodszych dzieci. Zapraszam na recenzję audiobooka Anny Onichimowskiej Zasypianki na każdy dzień miesiąca i jedna zapasowa.

Dzisiejszy świat wygląda zupełnie inaczej niż ten sprzed kilkudziesięciu lat. Nie wiem, czy ktoś jeszcze śpiewa dziecku na dobranoc kołysankę. Dobrze, a nawet bardzo dobrze, gdy rodzice czytają dziecku przed snem. Ale… W dobie postępu technologicznego można i czasem trzeba skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, dlatego można sięgnąć po audiobook z bajkami na dobranoc.

Anna Onichimowska napisała trzydzieści jeden zasypianek, takich nowocześniejszych kołysanek, czytanych i opowiadanych przed snem. Zasypianki to zbiór krótkich opowiadań dla młodszych dzieci do czytania przed zaśnięciem. Krótkich, bo trwają około trzech minut. Autorka napisała ich tyle, że starczy na każdy dzień miesiąca. Każda z nich jest inna, oryginalna, ciekawa, opowiadana przez rodzica, dziadka, bałwanka, zwierzęta. Zdarzy się i tak, że w zasypiance opowiadany jest czyjś sen.

Jakie zasypianki będą towarzyszyły dziecku przed snem? Różne, różniste. Nocne i dzienne. Prawdopodobne i fantastyczne. Poważne i zabawne. Na pewno wszystkie są mądre, dostosowane do wieku dzieci, dotyczą małych wielkich spraw. Dziecko wysłucha zasypianki bez braciszka i z braciszkiem, z jajek, z kubkiem mleka, z mlecznym zębem, z księżniczką, z wróżką, z ufoludkiem, ze śpiochem, z lewą nogą, w bamboszkach, za dwa złote, o długich włosach. Są zasypianki tematyczne, oswajające strach, rozwijające. Żółta zasypianka inspiruje do wymyślenia kolorowej bajki, na przykład niebieskiej lub czerwonej, z kolei Zasypianka wymyślanka stawia na wzbogacenie słownictwa dziecka poprzez zabawę w skojarzenia, a Zasypianka niespodzianka to zabawa w naśladowanie. Wszystkie te opowiadania i każde oddzielnie mogą stać się inspiracją dla rodziców, by sami wymyślili bajkę-zasypiankę.

Przyznam szczerze, że opowiadania dziecięce Anny Onichimowskiej rozbudziły moją ciekawość i podziałały na wyobraźnię. Tak zapewne będzie z dzieckiem, które będzie chciało jeszcze, będzie chciało więcej. Gdy do snu dziecka nie ukoi żadna zasypianka ani głos lektorki Donaty Cieślik, gdy nie pomoże liczenie baranów, to nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z rady dziadka Justyny z Ryżowej zasypianki: „W takim razie musisz policzyć coś, czego jest na pewno dużo i nie ma nóg”. Dobranoc!

Polecam, Marta Korycka

materiał chroniony prawem autorskim

Tytuł: Zasypianki na każdy dzień miesiąca i jedna zapasowa

Autor: Anna Onichimowska

Czyta: Donata Cieślik

Czas trwania: 1 h 16 minut

Wydawca: Storybox.pl

ISBN: 978-83-8194-080-1

(Visited 92 times, 1 visits today)
Ciekawie się czytało? Polub post!
fb-share-icon13
6
Podziel się
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial