POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

DRZEWA UMIERAJĄ STOJĄC Czytaj dalej »

PODRÓŻE:

PODRÓŻE:

BIAŁORUŚ DLA POCZĄTKUJĄCYCH, Igor Sokołowski Czytaj dalej »

PORADY:

PORADY:

JAK UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH? Czytaj dalej »

DZIECKO W SZKOLE :

DZIECKO W SZKOLE :

KIEDY NAUKA STAJE SIĘ PROBLEMEM... Czytaj dalej »

ZDROWIE:

ZDROWIE:

JAK SIĘ KLUJE GŁÓD? Czytaj dalej »

ALCHEMIA PRANIA:

ALCHEMIA PRANIA:

GADŻETY POMOCNE W PRANIU Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO (DO MATURY):

POCZYTAJ MI NA UCHO (DO MATURY):

ŚCIĄGA Z JĘZYKA POLSKIEGO. POWTARZAJ WIADOMOŚCI Z AUDIOBOOKIEM Czytaj dalej »

CIEKAWOSTKI NAUKOWE:

CIEKAWOSTKI NAUKOWE:

JAK DZIAŁA PAMIĘĆ? Czytaj dalej »

KSIĄŻKA NA WAKACJE:

KSIĄŻKA NA WAKACJE:

PODUSZKA W RÓŻOWE SŁONIE Czytaj dalej »

AUDIOBOOK NA WAKACJE:

AUDIOBOOK NA WAKACJE:

SERCE Z SZUFLADY, Agnieszka Jeż Czytaj dalej »

 

POCZYTAJ MI NA UCHO: “Megahit na maturę. Biologia”- recenzja audiobooka

Hits: 102

Nie wszyscy są wzrokowcami. Niektórzy łatwiej przyswajają informacje “ze słuchu”, toteż uczą się na głos, czytając i powtarzając głośno potrzebne treści. Właśnie dla nich idealnym rozwiązaniem jest kompendium wiedzy w formie audiobooka. Można go słuchać na przykład w plenerze – na rowerze. “Megahit na maturę. Biologia” opracowany przez Jadwigę Wołowską i Renatę Biernacką przyda się nie tylko maturzystom. Wydawnictwo Storybox wie, jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

http://www.storybox.pl/

Tu znajdziesz wiele dobrych audiobooków

Nie zdawałam egzaminu z biologii, albowiem z własnej i nieprzymuszonej woli wybrałam matematykę. Zdaję sobie jednak sprawę, że ten przedmiot dla wielu uczniów jest ważny i konieczny, zwłaszcza jako podstawa do dalszej edukacji, zwłaszcza na kierunkach medycznych, przyrodniczych, ale nie tylko.
Szkolne lekcje, podręczniki i zeszyty to jedno, ale chyba każdemu przyda się solidne repetytorium, w którym zebrane zostaną najważniejsze informacje, podane w jasny i przejrzysty sposób.
Przed maturą, ale także przed sprawdzianem, czy podczas przygotowań do przedmiotowej olimpiady warto sięgnąć po propozycję wydawnictwa Storybox, czyli biologię “w pigułce” w wersji do słuchania.
Znajdziemy tam wszystko, co “uczeń wiedzieć powinien”, czyli cały materiał dostosowany do  aktualnych wymagań egzaminu maturalnego z biologii.

W dziesięciu (podzielonych na mniejsze jednostki tematyczne) rozdziałach zapoznamy się  ze składem chemicznym i budową komórki, metabolizmem, przeglądem systematycznym królestw: prokariota, protista, grzyby; tkankami zwierzęcymi, bezkręgowcami, strunowcami. Poznamy anatomię i fizjologię roślin, a także bardzo ważne tematy jak: układy człowieka: szkieletowy, pokarmowy, krwionośny, oddechowy, wydalniczy, hormonalny, nerwowy, rozmnażanie, narządy zmysłów, budowę i działanie neuronu, transport gazów. Są też rozdziały poświęcone ekologii oraz genetyce.

Najistotniejsze treści, pojęcia, definicje, wymienione najważniejsze cechy, konkretne notatki,  a także oddziałujące na wyobraźnię przykłady pomogą poszerzyć i utrwalić posiadaną wiedzę. Całość repetytorium została przygotowana zgodnie z podstawą programową i wymogami egzaminacyjnymi, pod czujnym okiem recenzujących publikację dr Magdaleny Sobolewskiej-Łąckiej i  Jadwigi Przeciszewskiej.

Wiedzę z dziedziny biologii przekazuje Janusz German – aktor filmowy i teatralny, absolwent Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu, często udzielający swego głosu telewizyjnych filmach fabularnych i dokumentalnych, audiobookach, reklamach, prezentacjach multimedialnych, programach i grach komputerowych.Wystąpił m.in. w filmach: „Prymas – Trzy lata z tysiąca”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, wielu sztukach teatralnych („Ferdydurke” „Testosteron”, „Życie”). Dubbingował seriale i animacje, m.in. „Sabrinę. Nastoletnią czarownicę”( tu podkładał głos kota Salema!), „Fantagiro”, „Zorro”, „20000 mil podmorskiej żeglugi”, „Futuramę: Przygody Fry’a w kosmosie. Użyczał głosu również w słynnych grach komputerowych: „League of Legends” jako Urgot, serii „Uncharted” jako Sam, „Heroes of the Storm” jako Rzeźnik oraz „Wiedźmin” jako Olgierd von Everec oraz Detmold.

Czy ten w sumie  znany głos sprawdził się jako “podający” wiedzę z zakresu biologii? Przyznam, że treść czytana przez Janusza Germana brzmi dobrze, mówiąc potocznie “wpada w ucho”, a co za tym idzie, da się ją sprawnie zapamiętywać. I to jest niezwykle istotne w przypadku tego audiobooka, wszak to repetytorium przydatne do powtórzenia wiedzy przed egzaminami, sprawdzianami, pomagające zdobyć i ugruntować wiadomości z biologii.

Uważam, że to znakomita pomoc dydaktyczna, którą warto wykorzystać  zarówno w trakcie roku szkolnego, jak i tuż przed egzaminami.
Z biologią “na ucho” spędzimy łącznie 13 godzin – to na pewno będzie nie tylko szczęśliwa trzynastka, ale szczęśliwa piątka bądź szóstka na świadectwie.
Powodzenia, uczniowie!

Polecam, Agnieszka Grabowska
materiał chroniony prawami autorskimi

 

Wydawca: Storybox.pl
Autor:opracowanie zbiorowe
Czyta: Janusz German
Czas trwania: 13 godzin
ISBN : 978-83-8146-555-7

 

 

(Visited 49 times, 1 visits today)
Ciekawie się czytało? Polub post!
fb-share-icon13
6
Podziel się
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial