POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

DRZEWA UMIERAJĄ STOJĄC Czytaj dalej »

PODRÓŻE:

PODRÓŻE:

BIAŁORUŚ DLA POCZĄTKUJĄCYCH, Igor Sokołowski Czytaj dalej »

PORADY:

PORADY:

JAK UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH? Czytaj dalej »

DZIECKO W SZKOLE :

DZIECKO W SZKOLE :

KIEDY NAUKA STAJE SIĘ PROBLEMEM... Czytaj dalej »

ZDROWIE:

ZDROWIE:

JAK SIĘ KLUJE GŁÓD? Czytaj dalej »

ALCHEMIA PRANIA:

ALCHEMIA PRANIA:

GADŻETY POMOCNE W PRANIU Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO (DO MATURY):

POCZYTAJ MI NA UCHO (DO MATURY):

ŚCIĄGA Z JĘZYKA POLSKIEGO. POWTARZAJ WIADOMOŚCI Z AUDIOBOOKIEM Czytaj dalej »

CIEKAWOSTKI NAUKOWE:

CIEKAWOSTKI NAUKOWE:

JAK DZIAŁA PAMIĘĆ? Czytaj dalej »

KSIĄŻKA NA WAKACJE:

KSIĄŻKA NA WAKACJE:

PODUSZKA W RÓŻOWE SŁONIE Czytaj dalej »

AUDIOBOOK NA WAKACJE:

AUDIOBOOK NA WAKACJE:

SERCE Z SZUFLADY, Agnieszka Jeż Czytaj dalej »

 

POCZYTAJ MI NA UCHO: Przed wizytą królowej – recenzja audiobooka „Naszyjnik królowej” Dariusza Rekosza

Naszyjnik królowej, czyli trzecia część serii Detektywów para Jacek i Barbara, jak lojalnie uprzedza pan Leon Filipiak, nie jest dla maminsynków ani dla różowych księżniczek, marzących o własnym kucyku. Dlaczego? Bo w trakcie słuchania przeżyjesz chwilę prawdziwej grozy To będzie autentyczna opowieść o policjantach i złodziejach, o fachowcach i dozorcach, ale także o wujku i prawdziwej królowej. Wyszedł mały galimatias, prawda? Nic to, tam gdzie są detektywi, zawsze na początku jest zamieszanie. A było to tak…

 

Wszystko zaczęło się w środę.

W tym dniu wydarzyło się wiele nieszczęśliwych zdarzeń. To była bardzo pechowa środa. Najpierw nieuważna klientka w sklepie niechcący „przefarbowała” białe adidasy Basi na kolor musztardowy. Tato dziewczynki zaoferował się pomóc koledze samochód i w drodze powrotnej złapali dwie gumy i ani jednego zapasowego koła. Mama była zła, że obiad nie został zjedzony, zostało dużo ziemniaków. Pies Atos wyczuł niesprzyjającą atmosferę w domu i leżał cicho na swoim posłaniu. Jacek po wizycie dentysty przespał dzień i noc, za to rano o 5.30 wysłał SMS do koleżanki z pytaniem, co dziś będą robić. Basia od razu odpisała: „Radio”.

Przyjeżdża do nas królowa, Elżbieta II. Będzie kosmicznie!

Cała Baśka. U niej wszystko jest kosmiczne! Ale to była prawda, tak mówili w radiu.  Angielska królowa przyjeżdża do dzielnicy Nifka, w której to mieszkali Jacek Michalski i Barbara Staszewska. Tu także urodził się Jan Wierzbicki, który uratował monarchinię przed szaleńcem z nożem. Brat bohaterskiego ochroniarza Bogdan zarządzał parafią św. Barbary w Nifce, a królowa Elżbieta II postanowiła go poznać. W najbliższą niedzielę w dowód wdzięczności miała podarować kościołowi jeden ze swych kosztownych naszyjników.

Mieszkańcy Nifki oszaleli! Zresztą nie tylko oni. Zaczęło się sprzątanie ulic, mycie okien, a nawet ich wymiana w kamienicy małych detektywów. Wszystko na przyjazd królowej angielskiej! Jednak Basi i Jackowi coś nie pasuje. Zaczynają węszyć spisek. W dodatku do Baśki przyjeżdża dawno niewidziany wujek Karol. Zabiera dzieciaki na krótkie wycieczki, które dostarczają im nowych wrażeń. Z dnia na dzień, z godziny na godzinę robi się coraz bardziej tajemniczo. Aż nagle wuj Karol zapadł się pod ziemię.

Ale było czadersko!

Owszem, było! Ale chwil grozy i strachu nie zabrakło. Mali detektywi słusznie wyczuli, że coś jest nie tak, lecz… sami się pogubili. Bo w tym audiobooku nie wiadomo, kto jest kim, kto kogo udaje, a kto jest sobą. Oprócz małych detektywów, ale to wiadoma rzecz. Tym razem nikt im nie zadawał dodatkowych zagadek, gdyż sprawa związana z przyjazdem królowej Elżbiety okazała się jedną wielką zagadką trudną do rozwiązania. Masz szansę ja rozwiązać, młody słuchaczu. Miej oczy i uszy otwarte, słuchaj uważnie i wyłapuj wszystkie dziwne sytuacje, a potem poskładaj elementy zawiłej układanki w całość. W ten sposób i ty staniesz się pełnoprawnym detektywem, współpracującym z Jackiem i Barbarą. W ciągu godziny i 35 minut wrażeń Wam nie zabraknie!

Cóż za niesamowita historia!

Naszyjnik królowej to ostatnia część serii Detektywów para Jacek i Barbara Dariusza Rekosza, którą dynamicznie czytał lektor Piotr Borowski. Lecz to nie musi oznaczać końca Twojej kariery detektywistycznej. Zawsze możesz sięgnąć po inne książki i audiobooki detektywistyczne albo sam założyć małe biuro detektywistyczne i rozwiązywać zagadki szkolne. Pewne doświadczenie już masz. Wierzę w Ciebie!

 

Polecam, Marta Korycka

materiał chroniony prawem autorskim

Tytuł: Naszyjnik królowej

Autor: Dariusz Rekosz

Czyta: Piotr Borowski

Czas trwania: 1 h 35 minut
Wydawca: Storybox.pl
ISBN: 978-83-8146-074-3

 

(Visited 1 times, 1 visits today)
Podziel się
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close