POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

Z WIZYTĄ U MUSZKIETERÓW - fotoreportaż Danuty Baranowskiej Czytaj dalej »

OSOBOWOŚĆ ŻYCIA I PASJI:

OSOBOWOŚĆ ŻYCIA I PASJI:

UŚMIECH, TO MÓJ KLUCZ DO WSZYSTKICH SERC - rozmowa z Urszulą Wojnarowską-Curyło Czytaj dalej »

WIEMY CO JEMY:

WIEMY CO JEMY:

PAPRYKARZ DOMOWY JAK SZCZECIŃSKI Czytaj dalej »

BABSKIE SEKRETY :

BABSKIE SEKRETY :

ŻELAZO W DONICZCE, CZYLI UPRAWA PIETRUSZKI NACIOWEJ W DOMU Czytaj dalej »

PODPOWIEDZ MI NA UCHO:

PODPOWIEDZ MI NA UCHO:

MEGA HIT NA MATORĘ: BIOLOGIA Czytaj dalej »

WARSZTATY WYCHOWAWCZE

WARSZTATY WYCHOWAWCZE

TRZEBA BYĆ TWARDYM, MAMO! Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO:

POCZYTAJ MI NA UCHO:

ZŁE, Michał J. Chmielewski - RECENZJA AUDIOBOOKA Czytaj dalej »

Z GÓRNEJ PÓŁKI:

Z GÓRNEJ PÓŁKI:

LEONARDO DA VINCI. ZMARTWYCHWSTANIE BOGÓW, Dmitrij Mereżkowski - recenzja patronack Czytaj dalej »

 

POCZYTAJ MI NA UCHO: Co się mieści w walizkach? – recenzja audiobooka „Żółta walizka” Dariusza Rekosza

„W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz. Choć mniej trudzą się i mniej brudzą się, ale strasznie nudzą się w deszcz” – śpiewał Barbara Kraftówna. Jednak tylko trochę, jeśli chodzi o detektywistyczną parę Jacka i Barbarę. Bardziej nudził się Jacek, choć i Baśka była bliska dostania kosmicznego kota w domu, dlatego postanowiła odwiedzić kolegę. Dziewczynka miała plan, tylko żeby go zrealizować, musiała zaangażować do niego opornego Jacka. Jesteś ciekaw, jaki jest sposób na deszczową, wakacyjną nudę? Posłuchaj audiobooka Żółta walizka, drugiej części serii Detektywów para Jacek i Barbara Dariusza Rekosza.

Tam jest dzisiaj casting!

Gdzie? W centrum handlowym Merkury. Producenci szukają młodzieży w wieku 8-12 lat do filmu reklamowego. Wprawdzie tym razem Jacek i Baśka nie będą prezentować swoich aktorskich zdolności, tylko przypatrywać się występom ochotników. Lepsza taka rozrywka niż żadna. Z czasem stała się ona niebezpieczna. Na terenie centrum handlowego grasował złodziej kieszonkowiec. Zablokowano wszystkie wyjścia, wezwano policję, a ludzie zaczęli sprawdzać, czy wszystko mają. Jacek zauważył, że w tym zamieszaniu ze srebrną walizką wyszedł do toalety kamerzysta.

W końcu coś się działo!

Coś odpowiedniego dla małych detektywów! Przestępstwo. Złodziej. Zagadka. Basia i Jacek są w swoim żywiole. Pomagają policji rozpracować grasującego w Merkurym złodzieja. Ich spostrzegawczość, dedukcja i cenne uwagi wywierają wrażenie na komisarzu Zbigniewie Olkiewiczu. Odwiedza on swojego kolegę Leona Filipiaka i wypytuje o Basię i Jacka. Opowiada o dziwnej sprawie kradzieży, która nie została do końca rozwiązana.

Co to za liczba, która ma tyle samo zer i liter w swojej nazwie?

To jedno z zadań ze starej książki z zadaniami matematycznymi i logicznymi, którą znalazł tata Jacka w piwnicy. Chłopiec od razu zainteresował się nią i wziął ją w podróż do babci Basi. Ta zagadka był łatwa. Bardzo trudne okazało się zadanie z piekarzem i pieczeniem chleba. Nie udało jej się rozwiązać ani młodym detektywom, ani kierownikowi pociągu, ani starszej pani, której zniknęła z przedziału żółta walizka. Znów walizka! Ale od czego jest detektywów para – Jacek i Barbara? Intuicja, inteligencja, bystrość, a na dokładkę kojarzenie faktów okazują się niezwykle przydatne przy sprawie kolejnej walizki.

Trzeba odszukać tego złodzieja.

I to nie jednego, a dwóch – złodzieja kieszonkowca z centrum handlowego Merkury oraz złodzieja walizki z pociągu. Masz szansę się wykazać dedukcją, młody słuchaczu, gdy będziesz uważnie słuchał kolejnej opowieści pana Leona o detektywistycznych przygodach Jacka i Basi. Może ci pomoże lektor Piotr Borowski, może ktoś z domowników, gdyż autor Dariusz Rekosz potrafi zamieszać i zaplątać akcję, by sprawa kryminalna nie miała łatwego i szybkiego rozwiązania. Tym razem masz niespełna półtorej godziny na rozwiązanie spraw.

Co jest, asie detektywów?

Co kryje w sobie srebrna walizka? Dlaczego ktoś ukradł żółtą walizkę i co w niej było? Co Jacek spakował do plecaka na weekendowy wyjazd do babci Basi? Zdziwisz się, słuchaczu, gdy poznasz odpowiedzi na te pytania! Pamiętaj o rozwiązaniu zagadki o piekarzu i wypiekanym przez niego chlebie… Powodzenia!

Polecam, Marta Korycka

materiał chroniony prawem autorskim

 

Tytuł: Żółta walizka
Autor: Dariusz Rekosz
Czyta: Piotr Borowski
Czas trwania: 1 h 28 minut
Wydawca: Storybox.pl
ISBN: 978-83-8146-073-6

 

Podziel się
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close