POCZYTAJ MI NA UCHO: Singielka w tarapatach – recenzja audiobooka „Singielka w Londynie” Marty Matulewicz

audiobooki - recenzje literatura dla dzieci i młodzieży - audiobooki

Odsłony: 120

Wczoraj świętowali zakochani, a dzisiaj ci, do których serc prawdziwa miłość jeszcze nie zapukała. Dziś obchodzimy Dzień Singla. Tak, osoby samotne też mają swój dzień, swoje święto. Sposobów na jego spędzenie można od razu wymienić kilka, ale ja dziś polecam coś zupełnie innego. Zapraszam do wysłuchania audiobooka Marty Matulewicz Singielka w Londynie w towarzystwie lektorki Ilony Chojnowskiej.

Niech ten dzień już się skończy!

Ewa rusza na podbój Anglii! I to z impetem! Już na lotnisku przydarza jej się pierwsze nieporozumienie, a potem kawowa katastrofa dosięga jej białych dżinsów. Zaznaczam, że na polskim lotnisku, bo to dopiero początek, dopiero się zaczyna. Singielka Ewa rozkręca się, a może raczej pech intensywnie depcze jej po piętach. W samolocie kolejne perypetie, nawet z elementem erotyki w tle. Na londyńskim lotnisku bramki nie polubiły dwudziestopięcioletniej Polki. Jednak to w domu przyjaciółki Zosi roztrzepanie, nierozgarnięcie, niefrasobliwość Ewy przeszły wszelkie granice. Nadmienię tylko, że mała gaśnica domowa nie pomogła, a Ewka zamieniła się w jednobrwiowego osmolonego wypłosza. Jakby tego było mało, to do pożaru mieszkania doszedł pożar zmysłów i porażenie z zaniemówieniem. Podpalaczce wpadł w oko strażak Scott, a raczej to ona zatonęła w jego oczach… Dzieje się.

Chryste, czy ja się kiedyś nauczę?

Dobre pytanie, na które intensywnie szuka odpowiedzi osoba pytająca. Ewa jest gorsza niż lawina. Co rusz z zadziwiającą łatwością wpada w kolejne tarapaty. Ba, robi to z wdziękiem! Nawet na środku kratki chodnikowej w stylu lady rozwodzi obcas ze szpilką. No cóż, obcas ją porzucił. W Polsce zwykle rzucali ją faceci, a polscy „książęta” omijali łukiem. Za to w Londynie miłość czyha na nią niemalże na każdym kroku. Tylko czeka, aż Ewa otworzy swe serce i zaprosi ją do środka. Francuz, Anglik, Hiszpan, Polak – do wyboru, do koloru. Tylko który mężczyzna wytrzyma roztrzepanie Ewy? Który przymknie oko na jej pecha?

To się nazywa talent do wpadania w tarapaty.

Czy rzeczywiście to talent? Może pech, a może to nieznane środowisko tak destrukcyjnie wpływa na pewność siebie bohaterki, że ta traci rezon i głowę? Czy można się nauczyć uważności? Jak się chce, to zapewne tak. A może tylko wystarczy bardziej się skupić na danej czynności albo zrobić coś wolniej. Rezolutna Ewa oprócz wpadek ma i pasma sukcesów, a wtedy rozpiera ją duma, że jej się udało. Jednak są dni, kiedy katastrofa goni katastrofę. Jej wpadki bywają zabawne, zwykle zabawne dla tego, komu opowiada swoje perypetie, bo czasem ich skutki są też opłakane. Za to zakończenie trafione w punkt! Idealnie w stylu Ewki. W dodatku akcja kończy się w takim momencie, że od razu sięgnęłoby się po dalsze przygody roztrzepanej Polki, żeby nie narażać własnej ciekawości na jakiekolwiek straty.

Czy ja zawsze muszę być taka roztrzepana? Kiedyś to się źle skończy.

Singielka w Londynie Marty Matulewicz to nie tylko audiobook o przygodach zakręconej Ewy. To także poradnik dla osoby, która znalazła się w Londynie pierwszy raz, nawiązuje znajomości i szuka pracy. Słuchacz dostaje konkretne wskazówki – jak i gdzie szukać pracy, propozycje pytań, jakie mogą paść na rozmowie, o co nie może pytać potencjalny pracodawca. Słuchacz bierze też czynny udział w rozmowie kwalifikacyjnej. Dodatkowe informacje dotyczą choćby poruszania się po metropolii. To także historia o sile przyjaźni, odcieniach miłości, odkrywaniu nowych smaków życia. Powieść o nadziei na miłość.

6 godzin i 44 minuty w towarzystwie singielki z Polski i jej nowych znajomych to świetna rozrywka na popołudnie i wieczór. Śmiechoterapia działa. Poprawa humoru gwarantowana! Drogi słuchaczu, daj się skusić na ten audiobook. Ja już się rozglądam za jego kontynuacją – Singielka w Londynie. Stare miłości i nowe rozterki.

 

Polecam, Marta Korycka
materiał chroniony prawem autorskim

 

Tytuł: Singielka w Londynie
Autor: Marta Matulewicz
Czyta: Ilona Chojnowska
Czas trwania: 6 h 44 minut
Wydawca: Storybox.pl
ISBN: 978-83-8146-424-6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *