POCZYTAJ MI NA UCHO: “Na straży tajemnicy”, Katarzyna Majgier – recenzja audiobooka „Tajemnice starego pałacu. Milioner z Gdańska” Katarzyny Majgier

audiobooki - recenzje dziecko w wieku szkolnym literatura dla dzieci i młodzieży - audiobooki

Odsłony: 286

Jeśli wysłuchałeś audiobooka Tajemnice starego pałacu. Duch z Niewiadomic Katarzyny Majgier, to spotkałeś się z pałacowym duchem oko w oko. I jak? Strasznie było? Czy wręcz przeciwnie? Skoro poznałeś tajemnicę pałacu, to teraz Twoim zadaniem jest strzec tego sekretu z Magdą i Wiktorem. Zbyt wiele osób zaczyna się nim interesować. Pomóż nastolatkom chronić tajemnicę pałacu przed innymi – wysłuchaj audiobooka Katarzyny Majgier Milioner z Gdańska, drugiej części trylogii Tajemnice starego pałacu.

Niedobrze – pomyślała. – Jeszcze tylko tego mi tu brakowało.

Wakacje w pełni, a Magda Czereśniak strzeże pałacowej tajemnicy. Pomaga jej w tym rówieśnik z leśniczówki – Wiktor. Niestety, wkrótce z obozu wraca brat Magdy Arnold. Problem polega na tym, że chłopak szybciej działa, niż myśli, nie jest zbyt rozgarnięty, cieszą go różne głupoty. Najchętniej cały dzień grałby w jedną grę. Jednak na obozie poznał nowego kolegę i zaprzyjaźnił się z nim. I to nie z byle kim. Z samym Trzmielem Juniorem! Tym Trzmielem! Synem milionera z Gdańska o niejasnej przeszłości! Jakim cudem? Nikt tego nie wie, gdyż ci chłopcy różnili się od siebie pod każdym względem. Jak się okazało, na Arnolda można było liczyć.

Kolega zaprosił go do pałacu, z pewnością pełnego tajemnic i zagadek.

Trzmiel, bo tak każe wszystkim do siebie się zwracać, dalszą część wakacji miał spędzić pod opieką mamy w SPA. Nudy! Z kolei jego ojciec był zajęty. Z pomocą nieoczekiwanie pośpieszył Arnold i zaprosił go do pałacu w Niewiadomicach na wakacje. Był jeden warunek – rodzice musieli zapewnić gościowi ochroniarza, gdyż syn milionera był łasym kąskiem dla porywaczy. Trzmiel przybywa do niewiadomskiego pałacu i od razu zaczyna się ciekawie rozglądać. Był w niejednym pałacu i widział różne skrytki, zapadnie, przejścia. Miał pewność, że u kolegi w „domu” nie zabraknie mu tego typu atrakcji.

Taki typowy „klasowy fajtłapa”.

Na pierwszy rzut oka Trzmiel Junior nie robi wrażenia, lecz pozory mylą! Chłopak jest niski jak na swój wiek i ma nadwagę, a co za tym idzie kiepską figurę i niezgrabne ruchy. Nosi przedpotopową fryzurę. Małe okularki sprawiają, że wyglądał jak mały, śmieszny profesorek. Całości dopełnia wiecznie nieobecna mina. Nie daj się zwieść wyglądowi typowemu dla „klasowego fajtłapy”. Chłopiec wyróżnia się inteligencją, fotograficzną pamięcią, spostrzegawczością. Jest mądry, ale kompletnie nieżyciowy, taki niepozbierany, jednak swoje wie. Uwielbia szyfry i zagadki. Zapamiętuje dziwne rzeczy. Nic dziwnego, że od razu zaciekawił go stworek nad kominkiem z jednym okiem. Magda jest przerażona wścibstwem gościa i jego umiejętnościami…

Chodzi o to, że szukają ludzi do pracy w tych Niewiadomicach.

Państwo Czereśniakowie muszą zatrudnić ochroniarza dla Trzmiela i konserwatora zabytków. Dają ogłoszenie i wkrótce zatrudniają Cezarego Drewińskiego i Grzegorza Poniedziałka. Ci dwaj panowie nie podobają się Magdzie – ciekawski ochroniarz, który wszędzie włazi i wszystkim się interesuje oprócz Trzmiela, oraz dociekliwy konserwator zabytków z Warszawy, który oczarowuje właścicielkę perełki architektonicznej, a tak naprawdę intensywnie się wszystkiemu przygląda, także ręcznie. A jeszcze miejscowe drobne cwaniaczki z miasteczka kręcą się w pobliżu i rozpytują. Magda i Wiktor mają pełne ręce roboty i oczy dookoła głowy. Strzegą tajemnicy pałacu przed innymi. W dodatku dziewczyna uświadamia sobie, że ktoś… może ją porwać dla okupu. I co wtedy z pilnowaniem tajemnicy? Czy może liczyć na Ciebie, drogi słuchaczu?

Teraz pilnowanie tajemnicy pałacowej piwnicy będzie jeszcze trudniejsze!

I jest, gdyż za dużo osób kreci się po pałacu i wkoło niego. Słuchacz poznaje nowych bohaterów zainteresowanych poznaniem pałacowej tajemnicy i sam musi zdecydować, kto z nich okaże się oszustem, a kto przyjacielem. Magda i Wiktor też tego nie wiedzą, ona przetrząsa internet, a on chodzi na cmentarz. Razem z nimi musisz uważnie obserwować to, co się dzieje. Może uda Wam się powstrzymać przestępców? Przy okazji dowiesz się o zapiskach dawnego inżyniera, o pożarze pałacu w 1939 roku, o pracy Korby, a to wszystko ściśle się ze sobą wiąże. Akcja toczy się w krótkim czasie. Rośnie stopień niebezpieczeństwa odkrycia sekretu, rośnie ciężar odpowiedzialności i napięcie. Magda coraz częściej jest przerażona, szczególnie małym milionerem z Gdańska. Ten bezpośredni chłopak ciągle ją zaskakuje, jakby czytał w jej myślach…

Do końca wakacji pozostało przecież jeszcze trochę czasu. Akurat tyle, żeby odkryć jakąś tajemnicę.

Ponownie lektorką audiobooka jest aktorka i lektorka Joanna Gajór. Jej modulowanego głosu słucha się prawie 7 h. Słuchacz podąża za jej głosem w różne miejsca, by podpatrywać „uszami wyobraźni” poszczególnych bohaterów w akcji, by stać na straży wielkiej tajemnicy pałacu w Niewiadomicach, by zdemaskować przestępców. Atmosfera się zagęszcza. Mały milioner jest nieobliczalny i nieprzewidywalny! Patrz mu na ręce i ucz się od niego.

Milioner z Gdańska oferuje Ci, młody człowieku, pracę strażnika Tajemnic starego pałacu w Niewiadomicach 24 godziny na dobę. Uważaj! Trzmiel Junior jest na tropie! Otwarte zakończenie powoduje, że od razu chce się sięgnąć po kolejną część cyklu, po audiobook Konserwator z Warszawy.

Polecam, Marta Korycka
materiał chroniony prawem autorskim

PRZECZYTAJ RECENZJĘ PIERWSZEJ CZĘŚCI TEGO AUDIOBOOKA

http://www.storybox.pl/
Tu znajdziesz wiele dobrych audiobooków

Tytuł: Tajemnice starego pałacu. Milioner z Gdańska
Autor: Katarzyna Majgier
Czyta: Joanna Gajór
Czas trwania: 6 h i 56 minut
Wydawca: Storybox.pl
ISBN: 978-83-8146-224-2

Marta Korycka – absolwentka filologii polskiej i bibliotekoznawstwa z informacją naukowo-techniczną na UWM. Zodiakalna łuczniczka uwielbiająca niebieskości. Bardzo zawyża średnią czytelnictwa w Polsce i jest z tego dumna. Humanistka kochająca literki we wszelkiej postaci, kształcie, formie, kolorze etc. Ma wiele pasji, ale literki to ta główna, stąd literkowy blog o literkach cudzych i swoich. Czasami coś piśnie, gdy ją psiapsiółka Wena raczy nawiedzić. Ceni inteligencję i poczucie z humorem, uwielbia żonglerkę słowną i ogień. Cechy charakterystyczne: cm, pieprzyki, szkiełka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *