POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

Z WIZYTĄ U MUSZKIETERÓW - fotoreportaż Danuty Baranowskiej Czytaj dalej »

OSOBOWOŚĆ ŻYCIA I PASJI:

OSOBOWOŚĆ ŻYCIA I PASJI:

UŚMIECH, TO MÓJ KLUCZ DO WSZYSTKICH SERC - rozmowa z Urszulą Wojnarowską-Curyło Czytaj dalej »

WIEMY CO JEMY:

WIEMY CO JEMY:

PAPRYKARZ DOMOWY JAK SZCZECIŃSKI Czytaj dalej »

BABSKIE SEKRETY :

BABSKIE SEKRETY :

ŻELAZO W DONICZCE, CZYLI UPRAWA PIETRUSZKI NACIOWEJ W DOMU Czytaj dalej »

PODPOWIEDZ MI NA UCHO:

PODPOWIEDZ MI NA UCHO:

MEGA HIT NA MATORĘ: BIOLOGIA Czytaj dalej »

WARSZTATY WYCHOWAWCZE

WARSZTATY WYCHOWAWCZE

TRZEBA BYĆ TWARDYM, MAMO! Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO:

POCZYTAJ MI NA UCHO:

ZŁE, Michał J. Chmielewski - RECENZJA AUDIOBOOKA Czytaj dalej »

Z GÓRNEJ PÓŁKI:

Z GÓRNEJ PÓŁKI:

LEONARDO DA VINCI. ZMARTWYCHWSTANIE BOGÓW, Dmitrij Mereżkowski - recenzja patronack Czytaj dalej »

 

POCZYTAJ MI NA UCHO: “CIERPKIE WINOGRONA”, Bożena Gałczyńska-Szurek – recenzja audiobooka

aaaPolska jesień smakuje między innymi winogronami, które czasem bywają cierpkie, a może dzięki magii audiobooka i powieści Bożeny Gałczyńskiej-Szurek poczujecie smak greckich wakacji, przeżyjecie niezapomnianą przygodę i wraz z bohaterami rozwikłacie tajemnicę z przeszłości?  Niech głos Joanny Domańskiej zabierze was  do krainy gajów oliwnych, bujnych cyprysów, kolorowych oleandrów, różowych bungewilli, złotych plaż i lazurowego morza Jońskiego…

PATRONAT-LOGO

Bożena Gałczyńska-Szurek – jak sama o sobie pisze „z wykształcenia muzyk z zamiłowania pisarka” –  jest pasjonatką podróży, z których głównie czerpie inspiracje do pisania. W jej książkach widać szczególne zamiłowanie do Grecji, bowiem akcja aż trzech, spośród czterech jej książek, umiejscowiona jest właśnie w tym klimatycznym miejscu, a mowa o następujących tytułach:  Kręta droga do nieba, Klasztor zapomnienia oraz Cierpkie winogrona. Autorka specjalizuje się w powieści sensacyjnej z mocnym wątkiem romantycznym w tle.  Cierpkie winogrona w 2017 roku uznane zostały za najlepszy romans w plebiscycie portalu Granice.pl Najlepsza książka na lato. Przyznam, że to właśnie ta informacja oraz fakt, że otrzymałam książkę w postaci audiobooka, zachęciły mnie do zapoznania się z tą lekturą. Ponad dziewięć godzin w towarzystwie lektorki Joanny Domańskiej – aktorki filmowej i teatralnej – oraz bohaterów książki nie uważam za czas stracony.

Główną bohaterkę książki – Paulinę – poznajemy w kancelarii adwokackiej, podczas odczytywania testamentu po jej zmarłym tragicznie mężu, który cały swój majątek – piękną willę, firmę wraz z jej aktywami – przepisuje tajemniczemu Krzysztofowi Wanizelosowi, zostawiając rodzinie jedynie samochód i swoje rzeczy osobiste. Dotychczasowe ułożone życie Pauliny wali się w jednym momencie. Traci ukochanego męża, dom i środki do życia. Wraz z córką Anią opuszczają dom, przyjaciół, szkołę, znajome miejsca i przeprowadzają się do domu teściowej Pauliny, która zastępuje jej zbyt wcześnie utraconą matkę.

http://www.storybox.pl/

Tu znajdziesz wiele dobrych audiobooków

Po pierwszym szoku Paulina postanawia dowiedzieć się czegoś o sprawach biznesowych prowadzonych w Grecji przez swojego męża. Jednak przyjaciele i współpracownicy nabierają wody w usta. Cała ta sytuacja, a także znalezione przypadkiem czarno-białe zdjęcia, rachunki, przelewy od tajemniczej Eleni, sprawiają, że Paulina podejmuje decyzję, by wyjechać na jakiś czas na grecką wyspę Korfu, odnaleźć tajemniczego spadkobiercę i dowiedzieć się prawdy o przeszłości nieżyjącego męża, wierząc, że to przyniesie jej ukojenie i pozwoli zrozumieć jego postępowanie. Zostawia córkę pod opieką teściowej i wraz z przyjaciółką Niną przemierza 2,5 tys. kilometrów by zmierzyć się z zagadkami przeszłości, niespodziewanymi sytuacjami, a także swoimi uczuciami i całym dotychczasowym życiem. Czy znajdzie tam odpowiedzi na dręczące ją pytania? Czy dowie się kim był człowiek, z którym żyła kilkanaście lat? Czy dowie się kim jest Krzysztof Wanizelos? Czy odzyska swój majątek? Czy jest gotowa na to, co przyniesie jej los?

Oprócz dobrze skonstruowanej fabuły odnajdziecie tu także piękne, różnobarwne, kwieciste opisy autentycznych greckich miejscowości: Kokkini, Afionas, Lefkimmi, a także charakterystycznych miejsc: aleję Liston czy zatokę Agios Georgios, a nawet opisy greckich zwyczajów i tradycji. Wraz z bohaterkami – wśród gajów oliwnych, bujnych cyprysów, kolorowych oleandrów, różowych bungewilli, złotych plaż i lazurowego morza Jońskiego – przeżyjecie przygodę życia. Przeżyjecie greckie wakacje i razem z Pauliną rozwikłacie tajemnicę przeszłości jej męża.
Fani gatunku z pewnością nie będą rozczarowani i znajdą w tej książce wszystko, co chcieliby znaleźć – gorące romanse, skomplikowane relacje, zagadki, tajemnice, trudną przeszłość, a w bonusie także piękne okoliczności przyrody.

Polecam, Sylwia Bornos
materiał chroniony prawem autorskim

aaa

Tytuł: Cierpkie winogrona
Autor: Bożena Gałczyńska-Szurek
Czyta: Joanna Domańska
Czas trwania: 8 godzin 42 minuty
ISBN : 978-83-65983-40-4
Wydawca: Storybox.pl, Szara Godzina

 

Sylwia BornosSylwia Bornos – absolwentka filologii polskiej na UMCS, bibliotekarka, organizatorka comiesięcznych “Rozmów o książce”, jurorka w konkursach recytatorskich dla dzieci i młodzieży. Kocha zwierzęta (ma psa i dwa koty), uwielbia czytać, zarówno prozę, jak i poezję, sama pisze wiersze… do szuflady.

Podziel się
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close