POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

Z WIZYTĄ U MUSZKIETERÓW - fotoreportaż Danuty Baranowskiej Czytaj dalej »

OSOBOWOŚĆ ŻYCIA I PASJI:

OSOBOWOŚĆ ŻYCIA I PASJI:

UŚMIECH, TO MÓJ KLUCZ DO WSZYSTKICH SERC - rozmowa z Urszulą Wojnarowską-Curyło Czytaj dalej »

WIEMY CO JEMY:

WIEMY CO JEMY:

PAPRYKARZ DOMOWY JAK SZCZECIŃSKI Czytaj dalej »

BABSKIE SEKRETY :

BABSKIE SEKRETY :

ŻELAZO W DONICZCE, CZYLI UPRAWA PIETRUSZKI NACIOWEJ W DOMU Czytaj dalej »

PODPOWIEDZ MI NA UCHO:

PODPOWIEDZ MI NA UCHO:

MEGA HIT NA MATORĘ: BIOLOGIA Czytaj dalej »

WARSZTATY WYCHOWAWCZE

WARSZTATY WYCHOWAWCZE

TRZEBA BYĆ TWARDYM, MAMO! Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO:

POCZYTAJ MI NA UCHO:

ZŁE, Michał J. Chmielewski - RECENZJA AUDIOBOOKA Czytaj dalej »

Z GÓRNEJ PÓŁKI:

Z GÓRNEJ PÓŁKI:

LEONARDO DA VINCI. ZMARTWYCHWSTANIE BOGÓW, Dmitrij Mereżkowski - recenzja patronack Czytaj dalej »

 

POCZYTAJ MI NA UCHO: Autograf szaleńca – recenzja audiobooka „Bzik i Makówka przedstawiają: Autograf za milion dolarów” Rafała Witka

diabelska przypadlosc - ver04-plyta-300Gabrysia Bzik i Nilson Makówka szczęśliwie wrócili z tajemniczego ogrodu, lecz po ostatnich przygodach trochę się pochorowali. Przed nimi końcówka wakacji. Muszą sobie jakoś ten czas zapełnić i przeżyć choć jedną przygodę. Zapraszam do… muzeum, tak na początek, a potem ruszymy w podróż za granicę. Oczywiście z audiobookiem Rafała Witka Autograf za milion dolarów, czyli trzecią częścią serii Bzik i Makówka przedstawiają.  

 

A teraz konkurs – oznajmiła spikerka.

Gabi i Nilson po raz pierwszy po długiej przerwie z powodu nieznanej choroby spotykają się u Gabi. Chłopiec przeprogramował radio i usłyszał audycję o łamaniu praw pracowniczych w Bangladeszu, a sprawa dotyczyła małych dzieci szyjących ubrania za marne grosze. Ich emocjonującą dyskusję przerywa głos spikerki w radiu Wiem FM. Dzieci z ciekawości biorą udział w konkursie i… wygrywają! Nagrodą są dwa bilety do Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wkrótce Bzik i Makówka wchodzą na dziedziniec muzeum. Zauważają zwisającą płachtę z sufitu.

U dołu płachty znajdował się napis: „Salvador Dali. Geniusz czy szaleniec?”.

A że mają darmowe bilety, to zwiedzanie muzeum zaczynają od wystawy czasowej. Osobliwe eksponaty robią na Gabi duże wrażenie, choć w większości to kopie, zaś Nilspon jest znudzony. Wzrok dziewczynki przyciągnął telefon homar. To on po jakimś czasie zaczął dzwonić. Gabi odebrała, lecz nic nie rozumiała po hiszpańsku, więc oddała słuchawkę Nilsonowi. Okazało się, że dzwonił sam Salvador Dali z 1929 roku, i to z Paryża! Chciał rozmawiać ze swoim kumplem Bretonem. Nie uwierzył, że rozmawia z chłopcem z 2013 roku. Obie strony uzgodniły, że malarz ukryje jakiś przedmiot w określonym miejscu, a Gabi i Nilson odnajdą go w przyszłości. Wskazówki malarza były dość mętne – jakaś Wyspa Łabędzia, żelazna kobieta, suche badyle. Małym detektywom nie pozostaje nic innego, jak lecieć do Paryża i rozwiązać zagadkę!

Sama powiedz. Gdzie kupimy lepsze ciuchy niż w Paryżu?!

Pomysłowa Gabi znów w akcji. Jej szare komórki intensywnie pracują i znajdują sposób, by w krótkim czasie, i to jeszcze w czasie wakacji, znaleźć się na kilka dni w Paryżu. Dzięki temu ona i Nilson będą mieli szansę na znalezienie przedmiotu schowanego przez malarza ze śmiesznymi, zakręconymi do góry wąsami. Końcówka wakacji zapowiadała się bardzo atrakcyjnie. Kto nie chciałby zwiedzić Paryża? Kto nie chciałby przeżyć kolejnej ciekawie zapowiadającej się przygody w towarzystwie Gabi Bzik i Nilsona Makówki?

Nigdy nie przeżyłem z żadną dziewczyną tyle przygód, co z Tobą.

To, co jest wbrew logice, idealnie pasuje do Gabi, w końcu jej nazwisko zobowiązuje. A w miejscu, w którym wszystko jest zwariowane, należy zachowywać się jak wariat. Tylko czasami trzeba wrzucić na luz, aby działać na najwyższych obrotach. Spokój i powaga Nilsona czasami okazują się być pomocne. Jednak akcja nie stoi w miejscu, a nawet przyspiesza. Mali detektywi nie mają dużo czasu na rozwiązanie zagadki Salvadora Dali. W dodatku muszą się uwolnić spod opieki dorosłych, by móc popędzić w kierunku przygody. Popłynąć też. A wraz z nimi ruszycie Wy. Wasza wspólna misja dotyczy najbardziej zakręconego artysty, jakiego świat widział! Emocji nie zabraknie!

Gabi, co ty kombinujesz?! – jęknął Nilson.

Nazwisko Gabrysi zobowiązuje do pakowania się w kłopoty, przeżywania przygód i szaleństwa. Wiernie towarzyszy jej kolega z klasy Nilson Makówka, z którym łączą dziewczynkę sprawy przygodowe. Lecz to Gabi opowiada o wydarzeniach, a w audiobooku małej bohaterce użycza głosu pani Joanna Pach-Żbikowska. To zawodowa aktorka serialowa, dubbingowa i radiowa. Świetnie umie zmieniać barwę i ton głosu, aby móc wcielić się w innych bohaterów i pokazać ich słuchaczom swoim wspaniałym głosem. W ciągu stu minut słuchacze dzięki pani Joannie odwiedzą Muzeum Sztuki Nowoczesnej, zwiedzą wystawę poświęconą Salvadoremu Dali, dowiedzą się, co to surrealizm i przekonają, że robienie notatek to jedyny sposób, aby się czegoś nauczyć, a na koniec odwiedzą Paryż. Wrażeń i emocji nikomu nie zabraknie.

Geniusz czy szaleniec? Odpowiedź jest prosta.

Prosta okaże się dopiero po wysłuchaniu audiobooka Rafała Witka Autograf za milion dolarów. Okaże się również, co z tym tytułowym milionem dolarów i kto stał się właścicielem tak pokaźnej sumy pieniędzy.

polecam, Marta Korycka
materiał chroniony prawami autorskimi

diabelska przypadlosc - ver04-plyta-300

Tytuł: Bzik i Mrówka przedstawiają: Autograf za milion dolarów
Autor: Rafał Witek
Czyta: Joanna Pach-Żbikowska
Czas trwania: 1 h i 40 minut
Wydawca: Storybox.pl
ISBN: 978-83-7927-505-2

Podziel się
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close