SŁÓW KILKA WRÓBLA ĆWIRKA: “Woda życia” dla storczyków

polecane życie i pasje

Odsłony: 5309

aaaStorczyki. Od lat panuje moda na te piękne, kwitnące kwiaty. I dobrze, bo to bardzo atrakcyjne rośliny, które zdobią nasz dom przez cały rok. Ale jak to w marketingu bywa, wszystko co jest w modzie, ma wiele ulepszaczy oraz uszlachetniaczy, bez których nie można się obejść. Zatem  i nasze modne storczyki będą rześko i radośnie kwitły tylko dzięki odpowiednim odżywkom, które kosztują swoje, bo przecież “taniość” nie idzie w parze ze skutecznością. Ale czy na pewno…?

Niekoniecznie. Zupełnie bezpiecznie i skutecznie możesz podlewać swoje storczyki “wodą życia”.
Cóż to? To woda wzmocniona o wielką dawkę potasu i fosforu, którą można “wyprodukować” samemu.

Kup sobie na śniadanie dwa dojrzałe banany. Skonsumuj owoce, a skórkę wrzuć do naczynia i zalej wodą z kranu. Za 24 godziny wymocz w tym “roztworze” doniczkę ze storczykiem przez 20 – 30 minut. Potem wyjmij ją, odsącz wodę i odłóż na miejsce. Zabieg powtarzaj co tydzień, jeśli storczyki kwitną, jeśli nie – co dwa tygodnie. Kwiatki będą w doskonałej formie przez cały czas.

Storczyki to przepiękne kwiaty i aż się prosi o zadbanie o estetykę doniczki. Nie zaszkodzi także pomyśleć o detalach. Na przykład rzeczoną wodę życia dla storczyków możesz “produkować” w pięknej karafce. Możesz się zdziwić, ale można bardzo ładne kupić za całkiem niewielkie pieniądze. Taką śliczną karafkę możesz śmiało postawić na parapecie, bo nie będzie straszyła prowizorką. Możesz sprawdzić TUTAJ.

Klaudia Maksa
materiał chroniony prawem autorskim – nie kopiuj go, tylko z niego skorzystaj 🙂

PRZECZYTAJ TEŻ: JAK OBRAĆ CEBULĘ NIE PŁACZĄC

 

 

źródło: pixabay.com/ foto: ALI_NET Português
źródło: pixabay.com/ foto: ALI_NET
Português

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *