FOTOREPORTAŻ Z PODRÓŻY ...

Śladami Bergman i Bogarta Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO

Pierwsza noc pod gołym niebem - Dwoje na gigancie, Agata Mańczyk Czytaj dalej »

SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE:

Milion smutnych atomów, Jagoda Wochlik Czytaj dalej »

WYDAWNICZA OSOBLIWOŚĆ :

NIEWIDZIALNE WIĘZIENIE, Adrian Prościak Czytaj dalej »

LETNE PRZEPSY:

Jak upiec sernik i nie rozpuścić się w kuchni z upału Czytaj dalej »

 

SŁÓW KILKA WRÓBLA ĆWIRKA: Skuteczny sposób na reanimację przypalonego garnka.

aaaRęka w górę, kto przynajmniej raz w życiu nie przypalił garnka. Nie widzę. A komu udało się zreanimować  go bez uszczerbku na jego urodzie, czy funkcjonalności? Dzisiaj proponujemy wam sposób, który niemal zawsze jest skuteczny w takim przypadku. A przy tym prosty, że aż dziw bierze, że to działa.

Kiedy poczujesz swąd, najpierw pomyśl o potrawie. Jeśli to nie jest bigos, któremu lekka opalenizna dodaje smaku, czy ziemniaki, które w wersji “przypalony garnek” też mają jakiś swój urok, to łap za ścierkę i zmień naczynie zanim to co gotujesz będzie nie do zjedzenia.

Teraz wróć do garnka. Posyp sowicie solą dno. Włącz gaz i na małym ogniu trzymaj sól, aż zrobi się z niej solny glut. Następnie szklanką dolewaj delikatnie wodę, tak tylko, żeby rozrzedzona sól pokryła całe dno. Zagotuj, wyłącz gaz, zostaw garnek i zajmij się obiadem, czy czymś, co zostało przerwane.

Po jakichś dwóch godzinach wróć do garnka, urwij kawałek folii aluminiowej, zemnij ją i wyczyść dno. Spalenizna zejdzie jak masło. Jeśli garnek był mocno przypalony i pozostawiony na długo, to czynność musisz powtórzyć raz jeszcze w ten sam sposób. Powinno zadziałać.

Powodzenia Klaudia Maksa

aaa

źródło: pixabay.com/ foto: tophybear 昱昕 刘

Podziel się
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *