POCZYTAJ MI NA UCHO: “Moja pierwsza Mitologia – księga II”, Katarzyna Marciniak, recenzja audiobooka

Odsłony: 771

AAACzy zrywaliście kiedyś liście z drzewa bobkowego i słyszeliście wtedy jakieś dziwne odgłosy? A może spoglądaliście w niebo i ze zdumieniem odkryliście, że konstelacje gwiazd układają się w fantazyjne figury? Być może zastanawialiście się również nad pięknem pajęczyny utkanej przez wielkiego włochatego pająka?
Zapraszam Was dzisiaj na nietypową podróż do starożytnej Grecji i Rzymu na spotkanie z bohaterami części II audiobooka Moja mitologia Katarzyny Marciniak.

PATRONAT-LOGO

Cofnijmy się zatem ponad dwa tysiące lat, by razem z rzymskim poetą Owidiuszem być świadkiem przemian wielu bohaterów w różne zwierzęta i rośliny, czyli  metamorfoz. Oto Apollo – jeden z greckich bogów zakochał się w Dafne. Niestety, strzała Amora ugodziła tylko jego. Piękna nimfa nie odwzajemniała zalotów i… niezbyt dobrze się to skończyło. Zwróciła się do swojego ojca z prośbą o pomoc. Czy została wysłuchana?
A teraz spójrzcie w rozgwieżdżone niebo. Kiedy przyzwyczaicie oczy do światła gwiazd, bez trudu dostrzeżecie Wielki Wóz nazywany też Wielką Niedźwiedzicą. Skąd się wziął na niebieskim firmamencie? Aby poznać odpowiedź, wystarczy tylko posłuchać pięknego głosu Macieja Więckowskiego, który opowie Wam wzruszającą historię boginki Kalipso.

O rany, jaki wstrętny pająk; fe, jaki włochaty! Ale za to jaka piękna pajęczyna! Skąd pająki mają takie umiejętności tkackie? Dlaczego lęk przed tymi „stworami” nazywamy arachnofobią?
Co oznaczają ikaryjskie loty i czy mają coś wspólnego z … Ikaryjskim Morzem? Dlaczego delfiny pomagają chorym dzieciom?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań na pewno znajdziesz w polecanym audiobooku.

A może masz ochotę na spotkanie z dziwnymi a czasem strasznymi potworami? Jeśli masz mocne nerwy zapraszam Cię na spotkanie z mitologicznym Pegazem, gigantami, cyklopami a nawet Sfinksem. Być może uda Ci się rozwiązać zagadkę tego ostatniego? A, jeszcze jedno – czy wiesz, co wspólnego z tym stworem ma uśmiech Mony Lisy z obrazu w Luwrze?

Mam nadzieję, że nigdy nie wpadniesz w furię ani nie będą Cię ścigać okrutne harpie, a lekki zefirek ochłodzi Twoje czoło w upalne dni.
Na koniec wróżka Sybilla oprowadzi Was po mrocznych czeluściach, które są królestwem boga podziemia Hadesa. Tam również spotkacie dziwne postaci i dowiecie się wielu ciekawych rzeczy .

Ogromną zaletą Mitologii Katarzyny Marciniak są odwołania do współczesności. Autorka w bardzo prosty i przystępny sposób wyjaśnia mitologiczne zwroty frazeologiczne, odwołując się przy tym do sytuacji i doświadczeń znanych dzieciom. Przy tej okazji przekazuje wiele treści wychowawczych, jak chociażby ta: „Piękno bywa ukryte i dopiero miłość bliskich osób pomaga nam go wydobyć”.
Audiobook przeznaczony jest dla dzieci, ale myślę, że dorośli też mogą się wiele z niego nauczyć.

Sprawdź, GDZIE kupisz najtaniej tego audiobooka.

Polecam, Beata Grzywacz.
materiał chroniony prawami autorskimi

AAA

 

Autor: Katarzyna Marciniak

tytuł:  Moja pierwsza mitologia cz. II

ISBN 978-83-7927-918-0

czas trwania: 5 godzin 33 min

storybox
Tu znajdziesz wiele innych dobrych audiobooków

 

BEATABeata Grzywacz – absolwentka filologii polskiej na UJ, wieloletnia nauczycielka, liderka kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, pomysłodawczyni Szkolnego Klubu Przyjaciół Książki, który prowadzi od 3 lat, autorka bloga „Tarnobrzeskie kobiety”. Lubi, gdy się coś dzieje, dlatego wciąż podejmuje nowe wyzwania – im trudniejsze, tym lepiej.

Author: Klaudia Maksa

Blabla bla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *