POCZYTAJ MI NA UCHO – Królewskie sekrety, czyli Kroniki Archeo tom 9. – recenzja audiobooka

audiobooki - recenzje

Odsłony: 680

diabelska przypadlosc - ver04-plyta-300Panna Ofelia przygotowuje się do ślubu z Ryszardem. Jednak dziwnie się zachowuje, coś ją gryzie. Nagle znika bez ostrzeżenia. Ostrowscy są wstrząśnięci! Zaczynają poszukiwania! Następnego dnia zguba się odnajduje, ale już nie sama… Kto jej towarzyszy? Kim jest dla panny Ofelii? Możecie się sami przekonać, słuchając audiobooka Komnata szeptów, dziewiątego tomu serii Kroniki Archeo Agnieszki Stelmaszyk.

Łukasz wpakował się w wielkie kłopoty.

Ostatni rozdział poprzedniego tomu przeniósł słuchaczy do Wilna. Tam wieczorem tylnym wyjściem z antykwariatu wybiegł chłopiec. Pod pachą ściskał książkę. To Łukasz Sokołowski, syn kuzynki panny Ofelii. Dwunastolatek interesuje się historią, pasjonują go zagadki. Postanowił znaleźć skarb Giedymina, a trafił na zagadkę z epoki Jagiellonów. Przypadkiem odkrył tajemnicę, której nie powinien znać. Dlatego przyjechał do Zalesia Królewskiego, by się ukryć na pewien czas. W domu Ostrowskich długo nie zabawił, bo został porwany. Nawet nie zdążył zjeść kolacji!

Mówiliśmy przecież – niczego nie szukamy, jest wręcz obrzydliwie nudno.

Chyba nie do końca, skoro Mary Jane na stacji King’s Crosse spostrzega, że ktoś ją śledzi. I to od kilku dni! Bliźniacy zaczynają pilnować siostry. Młodzi Gardnerowie dochodzą do wniosku, że coś się dzieje, lecz nie wiedzą jeszcze co. Proszą o pomoc najlepszego detektywa w Londynie. Pan Archer Gordon wkracza do akcji. Udowadnia swoją klasę. Zaskakuje wszystkich!

Policja nie zawsze wszystko wie.

W Szkocji zaginęło trzech mężczyzn. Nad brzegiem jeziora znaleziono ich ubrania. Connor Robinson dowiaduje się o tym w pociągu od przypadkowo poznanej dziewczynki. Chłopak jedzie z Edynburga na weekend do Dornie, gdzie mieszka jego stary wuj, rodowity Szkot – Evan Swanson. Ten przykazuje mu trzymać się z daleka od jeziora, zamku i Marion. Następnego dnia okazuje się, że dziewczynka nie dotarła do domu. Connor nabiera podejrzeń. Zaczyna baczniej przyglądać się wujowi. Obserwuje go i przegląda jego rzeczy. Nabiera pewnych podejrzeń…

W tę sprawę zamieszana jest brytyjska królowa.

I to niejedna królowa! Problem w tym, że wszystkie nie żyją od ponad 400 lat! Ale łączy je jedno – zaginione perły. Słynne perły Barbary Radziwiłł, ukochanej żony króla Zygmunta Augusta. To duch królowej Polski unosi się nad wszystkimi wydarzeniami i splata je w historyczno-zagadkowy warkocz, łącząc przy tym Polskę, Anglię, Szkocję i Litwę. Słuchacze poznają pazerność i okrucieństwo królowej Elżbiety I, zachłanność Marii Stuart, niezwykłą historię miłosną Barbary Radziwiłł.

Musimy odnaleźć Komnatę Szeptów!

Różne tropy wiodą grupki młodych detektywów do Wilna. Muszą odnaleźć Komnatę Szeptów. To w stolicy Litwy spotykają się poszukiwacze królewskich pereł, pasjonaci zagadek historycznych i starych filmów. Słuchacze razem z bohaterami będą rozwiązywać łamigłówki, przeżyją chwile grozy, poczują dreszcze strachu, a przy okazji zwiedzą Wilno i Troki oraz lochy szkockiego zamku. Także nauczą się grać w geocaching z GPS-em w ręku. Wzrost adrenaliny i przyspieszone bicie serca nieuniknione! Emocji nie zabraknie! Zagwarantują je też dwaj bardzo dobrze Wam znani lektorzy – Maksymilian Bogumił i Wojciech Żołądkowicz. Oni swoim głosem sprawią, że i Wy przez 5 godzin i 15 minut nie będziecie chcieli oderwać się od audiobooka. Nie będziecie mogli! A rola bezdomnego to małe mistrzostwo… głosu!

Tutaj kończy się wasza przygoda.

Czy aby na pewno? Nie byłabym tego taka pewna. Okazuje się, że panna Ofelia ma w zanadrzu jeszcze inne tajemnice… Wprawdzie dziewiąta zagadka archeologiczna została rozwiązana, lecz czy to musi oznaczać koniec? Miłośnicy serii Kroniki Archeo mogą sami zostać podróżnikami i detektywami, sięgając po specjalne wydania wspomnianej serii – Dziennik podróżnika oraz Akta Gordona Archera. I zawsze mogą wrócić do audiobooków firmy Storybox, by przypomnieć sobie to i owo lub ponownie przeżyć karuzelę emocji. Hej, przygodo!

Polecam, Marta Korycka
materiał chroniony prawami autorskimi

diabelska przypadlosc - ver04-plyta-300

Tytuł: Komnata szeptów

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

Czyta: Maksymilian Bogumił, Wojciech Żołądkowicz

Czas trwania: 5 h 15 min.

Wydawca: Storybox.pl

ISBN: 978-83-7927-970-8

martaMarta Korycka – absolwentka filologii polskiej i bibliotekoznawstwa z informacją naukowo-techniczną na UWM. Zodiakalna łuczniczka uwielbiająca niebieskości. Bardzo zawyża średnią czytelnictwa w Polsce i jest z tego dumna. Humanistka kochająca literki we wszelkiej postaci, kształcie, formie, kolorze etc. Ma wiele pasji, ale literki to ta główna, stąd literkowy blog o literkach cudzych i swoich. Czasami coś piśnie, gdy ją psiapsiółka Wena raczy nawiedzić. Ceni inteligencję i poczucie z humorem, uwielbia żonglerkę słowną i ogień. Cechy charakterystyczne: cm, pieprzyki, szkiełka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *