ŁAMAĆ SOBIE GŁOWĘ … OD DZIECKA: “Ćwicz swój mózg. Łamigłówki dla dzieci” Carolyn Skitt, Harold Gale, Robert Allen, recenzja

dziecko i wychowanie

Odsłony: 1799

Jak ludzie dbają o kondycję?
Ćwiczą!
A co z kondycją mózgu?
Ano z tym jest już nieco gorzej. Jego też trzeba wysłać na siłownię i rozruszać, zafundować mu ćwiczenia… intelektualne! Najlepiej zacząć ćwiczyć od dziecka! Bo czym skorupka za młodu… Sami wiecie!

 

Możliwości mózgu człowieka nie są do końca poznane. Lecz samo centrum sterowania potrzebuje „paliwa”, aby móc kształtować i rozwijać umiejętności człowieka, myślenie i zdolności intelektualne, rozumienie, kreatywność i wyobraźnię. I to od dziecka! Tym paliwem są odpowiednie ćwiczenia. A że mózg lubi zmiany, to trzeba mu zapewnić różnorodność zadań. Pomóc w tym może seria książeczek Ćwicz swój mózg. Łamigłówki dla dzieci Wydawnictwa Olesiejuk. Składa się ona z czterech poziomów:

poziom-1
I poziom – Poczatkujący łamigłówkarze.
II poziom – Dla wprawionych łamigłówkarzy.
II poziom – Dla wprawionych łamigłówkarzy.
II poziom – Dla ekspertów.
III poziom – Dla ekspertów.
IV poziom – Perfidne zagwozdki.
IV poziom – Perfidne zagwozdki.

Autorami łamigłówek są Carolyn Skitt, Harold Gale, Robert Allen. To eksperci Mensy, którzy przygotowali specjalne łamigłówki i zagadki logiczne dla dzieci. Dzięki nim najmłodsi mogą rozwijać swoją spostrzegawczość, kreatywność, zdolność abstrakcyjnego myślenia.

Szare komórki do roboty!

Możliwości swojego mózgu przyszły adept Mensy może sprawdzić jeszcze przed zakupem książek. Na tylnej okładce każdej z nich znajduje się jedna łamigłówka wraz z rozwiązaniem. A w środku… prawdziwa siłownia dla mózgu!

Zaczynam się rozkręcać.

Każda książeczka wypełniona jest różnymi zadaniami sprawdzającymi zdolności intelektualne dziecka i umiejętności myślenia, a także rozwijającymi je. W pierwszej części – 91 łamigłówek wszelkiego rodzaju, w pozostałych – 84. Jednak żeby móc je rozwiązywać i łamać sobie głowę, trzeba znać podstawy. Dziecko musi umieć czytać polecenia ze zrozumieniem, liczyć, znać figury geometryczne, cyfry rzymskie, alfabet, odczytywać czas na zegarku cyfrowym.

SAM_7812

SAM_7809

SAM_7808

Trudy rozwiązywania zagadek intelektualnych umili ilustrowany towarzysz. To mały mózg z opaską na głowie, który pojawia się co kilka stron. Dopinguje on intelektualnego sportowca do dalszego wysiłku, ostrzega przed „trudnymi sprawami”, ale wskazuje też te prostsze i chwali go. W każdej chwili dziecko lub dorosły może sprawdzić wyniki – odpowiedzi znajdują się na końcu książki. A przy okazji dorośli mogą rozruszać swoje mózgi. Czwarty poziom jest naprawdę trudny dla niewprawionych w tego typu zagwozdki.

SAM_7811

SAM_7810

Kochane dzieciaki, łamcie sobie głowę, wytężajcie swój umysł, wysilajcie swój mózg, rozruszajcie szare komórki, zwiększajcie swój iloraz inteligencji, a pomogą Wam w tym książeczki Ćwicz swój mózg. Łamigłówki dla dzieci. Pamiętajcie… myślenie nie boli! A jaka świetna zabawa przy tym!

Książeczki z tej serii najtaniej kupisz TUTAJ 

Polecam, Marta Korycka

Odzież dziecięca - zobacz na Ceneo.pl

 

ćwicz swój mózg

Wydawnictwo: Olesiejuk
Autor: Carolyn Skitt, Harold Gale, Robert Allen
Tytuł: Ćwicz swój mózg. Łamigłówki dla dzieci
Tytuł oryginału: Train Your Brain
Tłumaczenie: Danuta Fryzowska, Tadeusz Woźniak
Data wydania: 2017
Ilość stron: 96

 

Strona Autora: www.atramentowomi.blogspot.com
Strona Autora:
www.atramentowomi.blogspot.com

Marta Korycka – absolwentka filologii polskiej i bibliotekoznawstwa z informacją naukowo-techniczną na UWM. Zodiakalna łuczniczka uwielbiająca niebieskości. Bardzo zawyża średnią czytelnictwa w Polsce i jest z tego dumna. Humanistka kochająca literki we wszelkiej postaci, kształcie, formie, kolorze etc. Ma wiele pasji, ale literki to ta główna, stąd literkowy blog o literkach cudzych i swoich. Czasami coś piśnie, gdy ją psiapsiółka Wena raczy nawiedzić. Ceni inteligencję i poczucie z humorem, uwielbia żonglerkę słowną i ogień. Cechy charakterystyczne: cm, pieprzyki, szkiełka.

 

 

1 thought on “ŁAMAĆ SOBIE GŁOWĘ … OD DZIECKA: “Ćwicz swój mózg. Łamigłówki dla dzieci” Carolyn Skitt, Harold Gale, Robert Allen, recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *