WYWIADY:

WYWIADY:

Przeczytaj rozmowy z pisarzami oraz poznaj wiele osób z pasją! Czytaj dalej »

FOTOREPORTAŻE Z PODRÓŻY

FOTOREPORTAŻE Z PODRÓŻY

Setki fotoreportaży z różnych zakątków kraju i ze świata Czytaj dalej »

POLECAMY SETKI KSIĄŻEK!

POLECAMY SETKI KSIĄŻEK!

Wybierz spośród ogromnego katalogu książkę dla siebie Czytaj dalej »

PORADY

PORADY

Znajdziecie tutaj naprawdę wiele praktycznych i ciekawych porad Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO

POCZYTAJ MI NA UCHO

Audiobook - jaki wybrać? Sto kilkadziesiąt propozycji! Wybierz i słuchaj. Czytaj dalej »

NAJLEPSZE KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

NAJLEPSZE KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Kilkadziesiąt tytułów książek polecanych przez naszych ekspertów Czytaj dalej »

SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE:

SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE:

LISTA NIEOBECNOŚCI, Michał Paweł Urbaniak - jedna z najpiękniejszych i najsmutniejszych powieści tego roku Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO:

POCZYTAJ MI NA UCHO:

Druga strona mocy, Joanna Jax Czytaj dalej »

 

“Funky Poems Treasury for kiddos with spunk”, Katarzyna Georgiou

Hits: 459

aaaKażdy wie, że nauka języka obcego to nie jest przysłowiowa kaszka z mleczkiem. To urocze porównanie nabiera szczególnego znaczenia, kiedy mamy do czynienia z dzieckiem, czasami tak małym, że nie umiejącym pisać. Jak zatem nauczyć kilkulatka języka angielskiego? A na przykład tak!

aaaFunky Poems Treasury for kiddos with spunk, to zbiorek krótkich wierszyków po angielsku zawartych na pięćdziesięciu kilku ślicznie ilustrowanych stronach autorstwa Katarzyny Georgiou. Utwory dedykowane są małym dzieciom, rozpoczynającym dopiero swoją przygodę z nauką języka obcego. Opowiadają o zwierzątkach, o ważnych dla nich osobach, rzeczach. Mają żywy rytm i wyraźne, proste rymy.

Ta książeczka to tak bardzo udana pomoc dydaktyczna, że można by rzec, wręcz idealna. Składa się na to kilka, bardzo ważnych czynników.

aaaPo pierwsze przekaz
W procesie dydaktycznym najmłodszych uczniów ważne jest, aby nowe informacje były podawane w sposób jak najbardziej atrakcyjny. Rymowana forma w przypadku nauki języka obcego ma ogromną zaletę.  U dziecka, którego pamięć fonematyczna nie jest dobrze rozwinięta, czyli po prostu nie zapamiętuje ono dobrze wypowiedzianych przez nauczyciela nowych słówek (przecież nie wszystkie dzieci  – tak samo jak dorośli – mają talent do języków), śpiewne wierszyki bardzo ułatwiają mu naukę i sprawiają mu przyjemność.

Po drugie – atrakcyjność
Poza gładkimi rymami, które sprawiają, że przyswajalność języka wzrasta kilkakrotnie, wiersze Katarzyny Georgiou mają także inną zaletę. Autorka sama jest nauczycielem małych dzieci, więc tworząc  swoje utwory pochyliła się również nad aspektem percepcji kilkulatka. Wprowadziła, oprócz wspomnianych już melodyjnych rymów, liczne onomatopeje a treść uczyniła atrakcyjną dla małych odbiorców. Aż się prosi, aby lektor użył także mimiki w celu przekazania wszystkich walorów językowych tych wierszy.

aaaKsiążeczka jest prześlicznie wydana. W twardych okładkach, z „grubymi” kartkami na pewno posłuży dziecku długi, długi czas. Cieszy oko ładnymi kolorami i zadziornymi, uroczymi ilustracjami na każdej stronie. Można się z nią zaprzyjaźnić nie tylko nie mogąc się oprzeć urokowi edycji i wartościowej treści. Otóż na stronach znajdzie się miejsce także na „własne notatki”, na przykład kolorowe samoprzylepne karteczki, na których dziecko może napisać – a jak nie potrafi, to narysować – swoje myśli i refleksje.

To bardzo udana pomoc dydaktyczna. Wyróżniająca się pośród innych, wartościowa w kilku aspektach, powinna się znaleźć w zestawie materiałów pomocnych do nauki języka obcego każdego ambitnego nauczyciela.

Polecam, Klaudia Maksa
materiał chroniony prawem autorskim

“Funky Poems Treasury” opublikowało wydawnictwo Eurosystem. Zainteresowanych książką odsyłamy na stronę: http://www.esd.sklep.pl/7-katarzyna-georgiou

 

 aaaKatarzyna Georgiou – wrocławska poetka, absolwentka Seneca College w Toronto, nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz anglista, z zamiłowania animator kultury, inicjatorka „Strefy Bałaganu” – warsztatów literacko-plastycznych, wieloletnia wolontariuszka, działaczka na rzecz rozwoju środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Autorka książek ilustrowanych sztuką dziecięcą, humorystycznych wierszy w języku angielskim oraz tomików poetyckich inspirujących każdego czytelnika. W  jej dorobku znajdziemy książki poetyckie: Komu mruczy kot (Wrocław 2016), Światy dwa w pogoni za Leśnym Lichem (Wrocław 2013) i Dychotomia mojej kobiecej natury (Tolkmicko 2010), oraz cztery tomiki wierszy dla dzieci: Strefa Bałaganu (Wrocław 2013), Dziecięcy Świat – wiersze dla smyków z wyobraźnią (Tolkmicko 2010), Funky Poems Treasury (Wrocław 2014) i Imagination’s Light (Warszawa 2011) oraz album dla kobiet: Czas obietnicy – Macierzyństwo magiczne (Warszawa 2010).

(Visited 451 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share
Close