WYWIADY:

WYWIADY:

Przeczytaj rozmowy z pisarzami oraz poznaj wiele osób z pasją! Czytaj dalej »

FOTOREPORTAŻE Z PODRÓŻY

FOTOREPORTAŻE Z PODRÓŻY

Setki fotoreportaży z różnych zakątków kraju i ze świata Czytaj dalej »

POLECAMY SETKI KSIĄŻEK!

POLECAMY SETKI KSIĄŻEK!

Wybierz spośród ogromnego katalogu książkę dla siebie Czytaj dalej »

PORADY

PORADY

Znajdziecie tutaj naprawdę wiele praktycznych i ciekawych porad Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO

POCZYTAJ MI NA UCHO

Audiobook - jaki wybrać? Sto kilkadziesiąt propozycji! Wybierz i słuchaj. Czytaj dalej »

NAJLEPSZE KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

NAJLEPSZE KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Kilkadziesiąt tytułów książek polecanych przez naszych ekspertów Czytaj dalej »

SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE:

SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE:

LISTA NIEOBECNOŚCI, Michał Paweł Urbaniak - jedna z najpiękniejszych i najsmutniejszych powieści tego roku Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO:

POCZYTAJ MI NA UCHO:

Druga strona mocy, Joanna Jax Czytaj dalej »

 

TRUDNE SPRAWY: GDY ON WYJEŻDŻA BEZ CIEBIE

Hits: 1879

alone-279080_1280Byłaś przekonana, że wakacje spędzisz z partnerem. Z daleka od stresu w pracy i problemów rodzinnych. Aż tu nieoczekiwanie twój mąż oznajmia ci, że na urlop chce wyjechać tylko z dzieckiem. Jesteś w szoku! Przecież zawsze spędzaliście wakacje razem! Zadajesz sobie pytanie: czy to początek końca waszego związku? Odpowiem ci. Wcale tak być nie musi. Może za zachowaniem partnera kryje się inny problem – brak dobrego porozumienia między wami.

Twój mąż lub partner decyduje się spędzić wakacje bez ciebie – to zrozumiałe, że jesteś tym faktem niemile zaskoczona. Możesz nawet poczuć się odtrącona. Przede wszystkim jednak – nie wpadaj w panikę. Podczas nieobecności męża zamiast zamęczać samą siebie, snując całymi dniami czarne wizje rozpadu waszego związku, postaraj się wyciszyć i nabrać do tej sprawy dystansu. Pomoże ci to wnikliwie przeanalizować zaistniałą sytuację i znaleźć sposób na jej rozwiązanie.

Żeby było ci łatwiej, proponuję abyś przeczytała o możliwych przyczynach problemów i wskazówkach, jak rozwiązać konflikt.

Męski wypad

Są rzeczy na ziemi i niebie, które nie śniły się nawet filozofom. Są czasem problemy dorastających synów, które są nieznane nawet ich matkom. Zatem usiądź sobie wygodnie na kanapie i pomyśl. Czy w ostatnim czasie ojciec i syn nie spędzali ze sobą więcej czasu na rozmowach „na osobności”? Może, jak to mówią terapeuci, przepracowywali jakiś problem?

Chłopcy w wieku dorastania często nie mogą sobie poradzić sami ze sobą. Zaskakuje ich zmieniająca się fizjologia, burzące się hormony… są tym zażenowani. Dlatego czasami właśnie wtedy nawiązuje się magiczna więź pomiędzy ojcem i synem.

Wróć pamięcią do urlopu sprzed roku…

Warto przypomnieć sobie, czy rok temu wróciliście zadowoleni z wakacji. Być może nie układało wam się dobrze i przez większość wolnych dni robiliście sobie wyrzuty, albo kłóciliście się non stop. A może przez ostatnie miesiące atmosfera w waszym małżeństwie stała się nie do zniesienia i nie pamiętasz, kiedy rozmawialiście ze sobą jak kulturalni ludzie?

Wówczas wyjazd męża bez ciebie jest jego manifestacją przeciwko wykorzystaniu wakacji na ciągłe małżeńskie pretensje i kłótnie. Może mąż miał potrzebę przemyślenia łączących was więzi i nabrania dystansu do wspólnej codzienności i problemów rodzinnych. Wakacje 2014 to dobra okazja.

„Ja też jestem zmęczona!”

Zwróć uwagę, jak w twojej rodzinie wygląda podział domowych obowiązków. Ile godzin spędza w pracy mąż, a ile ty. Zdarza się, zwłaszcza w obecnych czasach, że mężów praktycznie całymi dniami nie ma w domu, ponieważ tego wymaga ich dobrze płatna praca i na twojej głowie spoczywa całe gospodarstwo domowe z wychowaniem dzieci włącznie. Więc może się zdarzyć tak, że twój wymęczony po roku pracy mąż niczego tak naprawdę nie pragnie, jak świętego spokoju. I jest mu obojętne, czy w wakacje zastaną go na Hawajach czy na plaży w Starych Jabłonkach.

To zmęczenie pracą jest tak duże, że zaburza obiektywną ocenę sytuacji. Na twoje ostre uwagi, że ty także pracujesz zawodowo i też masz prawo do wypoczynku, mąż reaguje nawet agresją słowną, tak jakby w ogóle nie przyjmował do wiadomości, że oprócz pracy zawodowej masz drugi etat w domu. Dlatego być może mąż chciał uniknąć takich właśnie problemów rodzinnych i wybrał wyjazd bez ciebie.

Wskazana poważna rozmowa

Jaki nie byłby powód samotnego wyjazdu twojego partnera, jedno jest pewne. Powinnaś przeprowadzić z nim na ten temat szczerą rozmowę. Po to, żeby wyjaśnić motywy takiego zachowania. Ale żeby je poznać, w żadnym wypadku nie możesz dać odczuć partnerowi, że stoisz z karabinem po drugiej stronie barykady i kiedy wróg się zbliży, strzelisz mu wyrzutami prosto w serce. Musisz zdawać sobie sprawę, że twój ukochany właśnie szczerości się obawiał najbardziej, dlatego żeby uniknąć nieprzyjemnych scen, postawił cię przed faktem dokonanym.

Dlatego zawieś broń i stłamś najmocniej jak potrafisz targające tobą emocje. Bo tylko wtedy, kiedy ujmiesz męża spokojem i chęcią wysłuchania, możesz się naprawdę dowiedzieć, co twój partner czuje i co myśli. Taka postawa pomoże ci rozwiązać problemy rodzinne. Warto zatem się w sobie sprężyć, bo poznanie głównego problemu to naprawdę połowa sukcesu. Poza tym szczere rozmowy wyładowują złe emocje, a przede wszystkim zbliżają ludzi do siebie jeszcze bardziej.

materiał chroniony prawami autorskimi

Biżuteria i zegarki - wybierz na Ceneo

Muzyka na Ceneo.pl

Torebki damskie na Ceneo

Ten oraz inne ciekawe artykuły na temat wychowania i rodziny znajdziesz tutaj

źródło: pixabay.com/ foto: amayaeguizabal

źródło: pixabay.com/ foto: amayaeguizabal

(Visited 1883 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share
Close