POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

GDZIE BIAŁY JELEŃ SZCZĘŚCIE PRZYNOSI - fotoreportaż Danuty Baranowskiej Czytaj dalej »

OSOBOWOŚĆ ŻYCIA I PASJI:

OSOBOWOŚĆ ŻYCIA I PASJI:

NAPARSTKOMANIA Agnieszki Wiechuckiej Czytaj dalej »

W KUCHNI Z KSIĄŻKĄ:

W KUCHNI Z KSIĄŻKĄ:

NATURALNIE I ZDROWO, Sarah Britton Czytaj dalej »

BABSKIE SEKRETY :

BABSKIE SEKRETY :

JAK BYĆ DAMĄ Z CHUDYM PORTFELEM Czytaj dalej »

DZIECKO I WYCHOWANIE:

DZIECKO I WYCHOWANIE:

LOGOPEDA RADZI: O DZIÓBKACH Czytaj dalej »

SZYBKO I PYSZNIE:

SZYBKO I PYSZNIE:

CIASTO - A JEDNAK - ... Czytaj dalej »

ZDROWE ODCHUDZANIE:

ZDROWE ODCHUDZANIE:

DIETA NASZEJ PANI STASI, KTÓRA NAWET GŁÓD UGASI Czytaj dalej »

 

WRÓG Z BRODĄ, czyli jak się pozbyć drugiego podbródka

adult-19185_1920Podwójny podbródek nigdy nie jest mile widzianym gościem. Czy winę za pojawienie się podbródka ponoszą jedynie geny? Otóż nie tylko. Nieprawidłowa postawa, opalanie się, unikanie ćwiczeń – te błędy także odpowiadają za nieładny wygląd naszego podbródka. Jak się go pozbyć? Wskazówki znajdziesz w poniższym tekście.

Ile razy starałaś się usprawiedliwić sama przed sobą, że drugi podbródek to wina genów, albo kilku kilogramów w nadmiarze? Ale niestety nie tylko babcia i kotlet schabowy są jego przyczyną.

Przyczyny powstawania podwójnego podbródka

Ty sama przysparzasz mu niejednej okazji do „zainstalowania” się na stałe na twojej twarzy. Garbienie się, wadliwa postawa, głowa wciśnięta w ramiona powodują utratę sprężystości mięśni szyi. Jeśli często nosisz opuszczoną głowę, nie masz nawyku trzymania się prosto, mięśnie szyi i podbródka wiotczeją, a w tkankach rozrastają się komórki tłuszczowe.

Podbródkowi sprzyja również nieprawidłowa pozycja podczas nocnego odpoczynku – spanie na kilku poduszkach i opieranie głowy na klatce piersiowej.

Jeśli nie możesz doczekać się opalania – wiedz, że długie prażenie się w słońcu i opalanie w solarium sprawia, że pękają i ulegają uszkodzeniu włókna kolagenowe w skórze, odpowiedzialne za jej sprężystość. Twoja skóra podczas tej przyjemności szybko traci wodę, staje się przesuszona, więc dodatkowo traci elastyczność.

Dlatego zanim zaczniesz walczyć praktycznie z wrogiem, zmień powyższe, złe nawyki.

Jak pozbyć się podbródka?

Zacznij od pilnowania prawidłowej postawy nie tylko chodząc, ale także pracując przy komputerze, czytając i oglądając telewizję.

Śpij na wałku lub małym, twardym jaśku.

Wyglądu podbródka poprawiają ćwiczenia mięśni, szyi i dolnych partii twarzy. Dobrym ćwiczeniem jest głośne wymawianie samogłoski: u, i, o, a, e patrząc przy tym w lustro. Następnie uśmiechnij się szeroko. Niech to będzie ćwiczenie połączone z autoterapią.

Kolejne sposoby walki też są proste

Obracaj głowę najpierw wprawo, potem w lewo, a następnie w górę i w dół.

Dobrze, żeby każdego dnia poświecić kilka minut na prostą czynność. Odchylaj głowę do tyłu. Jeśli mięśnie twojej szyi są sztywne, po kilkunastu sekundach odczujesz dyskomfort. Ale z czasem twoje mięśnie się uelastycznią i będzie coraz lepiej.

Innym prostym i skutecznym sposobem jest oklepywanie szyi szorstką, kąpielową rękawicą lub ręcznikiem namoczonym w lodowatej wodzie z dodatkiem kilku kropel cytryny lub octu. To sprawi, że pod zaczerwienioną skórą, krew zacznie szybciej krążyć i przyspieszać przemianę materii.

Doskonale wzmacnia i kształtuje podbródek także ćwiczenie z użyciem języka. Wykonuj je następująco: wyciągnij język jak najdalej potrafisz i unieś jego końcówkę do góry napinając przy tym mięśnie. Wytrzymaj 15 sekund. Powtarzaj to ćwiczenie kilka razy z rzędu, codziennie. Szybko zauważysz znaczącą poprawę wyglądu!

Zaprzyjaźnij się też z ziołami. To są dobrzy sprzymierzeńcy w walce z drugim podbródkiem. Zaparz siemię lniane wrzącą wodą. Po wystygnięciu naparu, zanurz w nim gazę i owiń szyję na kilkanaście minut. Taką kurację możesz stosować raz w tygodniu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

POKONAJ PIERWSZE ZMARSZCZKI
DOMOWE SPOSOBY NA SPIERZCHNIĘTE USTA
BIAŁY UŚMIECH OD ZARAZ
DRĘCZENIE PRZEZ CIENIE, CZYLI SPOSOBY NA WORKI POD OCZAMI

źródło: pixabay.pl/ foto: PublicDomainPictures

źródło: pixabay.pl/ foto: PublicDomainPictures

Podziel się
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close