O PROBLEMACH W MIEJSCU, GDZIE KRÓL PIECHOTĄ CHODZI …

Odsłony: 1996

źródło: pixabay.pl/ foto: condesign

Lato, cudowna bezludna okolica. Jesteś tylko ty, on i wasz pies. Romantycznie podziwiacie zachód słońca siedząc przy ognisku i nagle dopada cię biegunka. Na dodatek kolejny dzień to niedziela, albo jakieś inne święto, a ty jak na złość nie masz przy sobie żadnej tabletki! Co zatem robić w takiej sytuacji? Zbierać się do domu? Szkoda. Poznaj sposoby na biegunkę i zobacz jak sobie pomóc naturalnymi metodami z problemami gastrycznymi na urlopie.

Biegunka – naturalne sposoby na problemy gastryczne:

Jeśli jesteś w lesie

– Jeśli jesteś niedaleko lasu, poszukaj jagód. Jagody mają działanie wiążące i na pewno szybko wyleczą cię z tej przykrej dolegliwości.
– biegunkę można także wyleczyć suszem ze zwyczajnej koniczyny polnej (łyżka suszu na szklankę wrzątku – pić trzy razy dziennie. Należy jednak uważać, aby nie zbierać jej z okolic ruchliwych jezdni – wtedy traci dobroczynne właściwości. Susz można zrobić ekspresowo skubiąc każdy listek, rozkładając na płaskim talerzu i wkładając do lodówki (może akurat macie samochodową lodówkę…)

Jeśli jesteś w miejscu, w którym się znajduje się tylko mały sklep spożywczy, kup:

Ryż – rozgotuj ryż i zjedz go z ugotowanym mlekiem. Takie jedzenie działa jak korek.
Czarną czekoladę – ma podobne działanie, jak węgiel w tabletkach
Siemię lniane – na szczęście coraz częściej można spotkać go w sklepach spożywczych, nie tylko w aptekach. Siemię lniane, oprócz tego, że pomaga w biegunkach, ma także działanie osłonowe.
Kawę sypaną – to brzmi nieprawdopodobnie, ale kiedy zjesz “na surowo” łyżkę kawy sypanej popijając małą ilością wody, efekt działania mocno cię zdziwi. Jeśli nie jesteś w stanie do tego się zmusić, zjedz zawartość saszetki czarnej herbaty.
Marchew – rozgotuj ją i zjedz
Coca Colę – rozgazuj i wypij pogryzając słonymi paluszkami, albo bananami.

Jednak pamiętaj, że jeśli biegunka utrzymuje się dłużej niż 48 godzin lub w kale pojawia się krew powinnaś zasięgnąć porady lekarza.

Miej także świadomość tego, że możesz uniknąć tej przykrej dolegliwości zachowując podstawowe środki ostrożności. Niezbędne i konieczne jest mycie rąk przed przygotowywaniem posiłku i przed jedzeniem! Jeśli to jest niemożliwe, np. w trakcie jazdy, zawiń kanapkę w serwetkę lub włóż w foliowy worek i nie dotykaj jej brudnymi rekami.

Zaopatrz się ponadto w wilgotne chusteczki higieniczne, które są dostępne niemal w każdym sklepie. Ważne jest, aby pamiętać, że bezpieczne jedzenie to takie, które przygotowane jest na gorąco. Dlatego jedzenie dania złożonego z surowych, czy niedogotowanych składników jest ryzykowne. Może być ono zakażone wirusami, bakteriami, pasożytami. Nie pij surowego mleka i używaj przegotowanej wody, nawet do mycia zębów.

Mam nadzieję, że w trakcie urlopu weźmiecie sobie do serca profilaktykę i spędzicie urlop na samych przyjemnościach. Miłego dla Was.

źródło: pixabay.pl/ foto: condesign
źródło: pixabay.pl/ foto: condesign

Author: Klaudia Maksa

Blabla bla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *