NAGRODY I PREMIERY, czyli dobre wieści o sukcesach Andrzeja Chodackiego

Odsłony: 1675

http://www.andrzejchodacki.pl/
http://www.andrzejchodacki.pl/

Ostatnio dotarły do nas dobre nowiny, które napawają nas radością i dumą. Otóż twórczość literacka pana Andrzeja Chodackiego, którego opowiadania publikujemy na naszych łamach, została doceniona i nagrodzona za granicą. Dokładnie aż za oceanem, w Stanach Zjednoczonych. Autorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kapituła i Rada Dyrektorów Polish American Poets Academy przyznała  wyróżnienie HONORARY MENTION AWARDS w konkursie na najlepszy wiersz 2015 roku Andrzejowi Chodackiemu za cykl utworów.

Pokłosiem konkursu jest antologia wierszy Na ostrzu chwili, gdzie zamieszczono teksty laureatów.

Natomiast 29 czerwca br. w Madrycie, w Królewskiej Lidze Morskiej Hiszpanii (REAL LIGA NAVAL ESPANOLA) odbyła się uroczysta prezentacja powieści Andrzeja Chodackiego Doktor Seliański.

[zdjęcie ze zbiorów A.Chodackiego]

– To dla mnie było wielkie przeżycie i ogromny zaszczyt – podzielił się wrażeniami autor. – W rogu sali – flaga Królewskiej Ligi Morskiej Hiszpanii. Wystrój wnętrz zapiera dech w piersiach.

Wspaniałe rozmowy trwały przez trzy godziny. Na spotkanie przybył pan Igor Semeniuk z Ambasady Ukrainy. W środowisku polonijnym rozmawiano również o Parczewie, skąd pochodzi A. Chodacki.

To jednak nie koniec dobrych wieści.
Opowiadanie Ostatnie życzenie, które rozgrywa się w Tatrach Słowackich, przetłumaczono na język angielski i opublikowano w Tygodniku Polskim w USA. Dołączono również zdjęcia z Tatr, wykonane przez autora.
Publikację znajdziecie na stronie THE POLISH WEEKLY.

Autorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
http://www.andrzejchodacki.pl/
http://www.andrzejchodacki.pl/

ANDRZEJ CHODACKI – lekarz specjalista, pisarz, fotograf, kompozytor, autor koncertów poetyckich, założyciel Zespołu Poetyckiego Alegoria (utwory “Mój dom”, “Droga”, “Czy zdążę”). Otrzymał legitymacje związków twórczych: Unia Polskich Pisarzy Lekarzy, Związek Literatów na Mazowszu, Polish American Poets Academy New Jersey USA Stowarzyszenie Autorów Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie Paryż (A.P.A.J.T.E -Association Polonaise des Auteurs Journalistes et Traducteurs en Europe) Członek Klubu Literackiego Brzeg.

Author: Agnieszka Grabowska

Agnieszka Grabowska – absolwentka filologii polskiej UJ, nałogowa czytelniczka, blogerka w kratkę. Ambiwertyczka spod znaku Ryb. W wolnym czasie zabiera się za literki. Ma szczęście w konkursach. Nie wyobraża sobie życia bez książek, kawy, kotów i muzyki. Prywatnie – mama i żona. Nie unika kuchni, choć przydałaby się jej patelnia automatycznie odcinająca Internet w kulminacyjnych momentach pichcenia.

1 thought on “NAGRODY I PREMIERY, czyli dobre wieści o sukcesach Andrzeja Chodackiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *