POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

POZNAJ SWÓJ KRAJ ...

TAM, GDZIE DESZCZ NIE PADA... - fotoreportaż Danuty Baranowskiej Czytaj dalej »

KOBIECYM OKIEM

KOBIECYM OKIEM

ODMŁADZAJĄCE PISANIE - esej Urszuli Wojnarowskiej-Curyło Czytaj dalej »

WASZE PASJE:

WASZE PASJE:

MAŁE JEST PIĘKNE - o ogrodach w wersji mini rozmawiamy z Pauliną Kupis Czytaj dalej »

TERAPIA PRZEZ SZTUKĘ :

TERAPIA PRZEZ SZTUKĘ :

AUTYZM - Twoje dziecko też może mieć talent Czytaj dalej »

DZIECKO I WYCHOWANIE:

DZIECKO I WYCHOWANIE:

MAMO, JA NIE CHCĘ MIEĆ ŻADNEGO BRATA! Czytaj dalej »

ŻYCIE I PASJE POLECA:

ŻYCIE I PASJE POLECA:

MÓJ OJCIEC, PAWEŁ JASIENICA , Ewa Beynar-Czeczott – recenzja Czytaj dalej »

DLA DZIECI:

DLA DZIECI:

POGODA DLA PUCHACZY. ZIMA, M. Kozioł. B. Jędrzejak – recenzja Czytaj dalej »

 

KOSMETYCZNA BROŃ NA UPAŁY

beauty-330730_1280Upał ostro daje nam w kość. Pocimy się, a nasz staranny makijaż niestety… spływa. Co zrobić, by w każdej sytuacji wyglądać czysto, świeżo i nienagannie? Przeczytaj ten krótki poradnik.

Jak zminimalizować skutki upału? Oczywiście mając w torebce arsenał kobiecej broni , który pozwoli ci czuć się pewnie w takie trudne dni.

Spocone dłonie i twarz

Są to chyba najbardziej niepożądane skutki upału, szczególnie w pracy, w służbowym stroju. Miej więc zawsze w torebce opakowanie chusteczek do demakijażu, którymi od czasu do czasu wytrzesz spoconą twarz i dłonie. Do tego celu sprawdzają się także nasączone chusteczki dla niemowląt (oprócz tego mają również ładny zapach).

Nie zapomnij też o chusteczkach higienicznych, które mają uniwersalne zastosowanie.

Co zawsze latem powinnaś mieć w kosmetyczce?

Do twarzy

Kiedy odświeżyłaś twarz nasączoną chusteczką poczułaś ulgę. Niestety wytarłaś także z twarzy swój makijaż. Jeśli zapomnisz o tym szczególe, po jakimś czasie twoja twarz zacznie się świecić. Miej zatem w kosmetyczce matujący krem do twarzy oraz puder. W upały najlepiej sprawdza się puder w kamieniu.

Do oczu i ust

Oczy zawsze wyglądają lepiej, kiedy użyjesz dobrego tuszu. Nawet z badań ankietowych wynika, że najbardziej lubianym i najczęściej używanym kosmetykiem jest tusz do rzęs. Dlatego miej go zawsze przy sobie, żeby móc w ważnym momencie w pracy dyskretnie poprawić „spojrzenie”.

Ponieważ w lecie często mrużysz oczy przed słońcem, poza tym twoja skóra na warzy poci się pod wpływem wysokiej temperatury, to zmywa ci się także kreska pod lub na powiece. Miej więc w kosmetyczce dobrą kredkę do oczu. Jeśli używasz cieni, miej je także. Bardzo niekorzystnie wyglądają bowiem powieki ze startym cieniem. W zagłębieniach bowiem robią się szpecące kreski z cienia.

Zapach

Używanie perfum w upalne dni nie jest najlepszym pomysłem. Za to świetnie się sprawdzają zapachowe mgiełki. Są w niewielkich butelkach, które nie zajmują dużo miejsca w torebce, można je kupić w drogeriach. Zrezygnuj przy tym z zapachowych dezodorantów. Po pierwsze dlatego, że zapachy się wymieszają, po drugie w lecie najlepiej pachnieć „dyskretnie”.

Paznokcie

W kosmetyczce nie powinno zabraknąć także pilniczka do paznokci i małego obcinaka. Dużo lepiej wygląda bowiem jeden krótki paznokieć, ale dobrze obcięty i spiłowany na tle dziewięciu długich. Przecież każdej z nas może się przytrafić złamanie paznokcia! Krótki-złamany bez obróbki, że tak powiem świadczy o niedbalstwie, a nie o wypadku przy pracy i jest niewybaczalne dla damy.

I lusterko oczywiście 

Nie zapomnij o nim. Najbardziej praktyczne jest lusterko typu 2 w 1 czyli normalne i powiększające.

Wkładki

Nie trzeba tłumaczyć, że podczas upałów wskazane jest używanie wkładek higienicznych, nawet zapachowych, jeśli nie masz alergii. Można także użyć nasączonych chusteczek od czasu do czasu.

W ten sposób, mając taki arsenał w twojej torebce, wygrasz walkę z upałem w pracy i będziesz cieszyć się świeżym wyglądem przez cały dzień.

Pozdrawiamy letnio, redakcja 🙂

źródło: pixabay.pl/ foto: strecosa

źródło: pixabay.pl/ foto: strecosa

Podziel się
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *