SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE: “NIECH MOJA LEGENDA IDZIE SWOJĄ DROGĄ!”

życie i pasje

Odsłony: 2053

unnamed (1)Była obiektem podziwu, zazdrości i nienawiści. Jeszcze za życia stała się legendą. Coco Chanel, jaka była naprawdę?

Czar Chanel, Paul Morand
P r e m i e r a : 2 c z e r w c a

Nieuchwytna, tajemnicza i elektryzująca swoją osobowością. Ikona, największa projektantka w historii mody. Ta, o której André Malraux mawiał: Chanel, de Gaulle i Picasso są najważniejszymi postaciami naszych czasów. Na kartach tej książki, pięknie ilustrowanej przez Karla Lagerfelda, Coco Chanel sama opowiada swoją historię, pełną sukcesów, namiętności i skrywanych dramatów, wplatając w nią barwne portrety przyjaciół, znajomych, ludzi, z którymi zetknął ją niespokojny los: Picassa, Diagilewa, Strawińskiego, Erika Satie, Lifara, Randolpha Churchilla, Jeana Cocteau, Colette, Misi Sert…

… dorosłam, przeżyłam i starzeję się samotnie. To samotność nasyciła mój niedobry charakter, zahartowała moją dumną duszę i moje mocne ciało. Moje życie jest historią – a często dramatem – kobiety samotnej, jej nieszczęść, jej wielkości, tej nierównej i pasjonującej walki, którą musi toczyć przeciwko samej sobie, przeciwko mężczyznom, przeciwko uwodzeniu, słabościom i niebezpieczeństwom, które czają się ze wszystkich stron.
Coco Chanel

unnamed (2)

Z materiałów prasowych Wydawnictwa Literackiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *