KSIĄŻKA MIESIĄCA

KSIĄŻKA MIESIĄCA

Jeden z najlepszych poradników na rynku. Przeczytaj dlaczego. Czytaj dalej »

FOTOREPORTAŻE Z PODRÓŻY

FOTOREPORTAŻE Z PODRÓŻY

Setki fotoreportaży z różnych zakątków kraju i ze świata Czytaj dalej »

POLECAMY SETKI KSIĄŻEK!

POLECAMY SETKI KSIĄŻEK!

Wybierz spośród ogromnego katalogu książkę dla siebie Czytaj dalej »

PORADY

PORADY

Znajdziecie tutaj naprawdę wiele praktycznych i ciekawych porad Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO

POCZYTAJ MI NA UCHO

Audiobook - jaki wybrać? Sto kilkadziesiąt propozycji! Wybierz i słuchaj. Czytaj dalej »

NAJLEPSZE KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

NAJLEPSZE KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Kilkadziesiąt tytułów książek polecanych przez naszych ekspertów Czytaj dalej »

SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE:

SZPIEG Z KSIĘGARNI NADAJE:

LISTA NIEOBECNOŚCI, Michał Paweł Urbaniak - jedna z najpiękniejszych i najsmutniejszych powieści tego roku Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO:

POCZYTAJ MI NA UCHO:

Druga strona mocy, Joanna Jax Czytaj dalej »

 

A PISARZ BYŁ BLISKO I SŁUCHAŁ … –

Hits: 1859

man-1156543_960_720“Opowieści. Przechadzają się między nami. Napotykamy je wszędzie tam, gdzie ludzie przystają w biegu, by wymienić myśli, odkurzyć wspomnienia. Ludzie ruszają zwykle potem dalej, ale ziarno opowieści zostało już zasiane. A pisarz był blisko i słuchał…”
O tym, jak rodzi się opowieść opowiada nasz niecodzienny gość – Andrzej Chodacki – lekarz o wielkiej osobowości i o wielu pasjach.
Mam ogromną przyjemność zapowiedzieć, że od dzisiaj będziecie Państwo mogli poznać bliżej tego zacnego człowieka i jego twórczość. Zapraszam zatem gorąco, redaktor naczelna Klaudia Maksa

Ziano wschodzi niepewne, czy nie zagłuszą go chwasty gadulstwa, czy nie zaleje bełkot informacji. Rozgląda się i szuka swego miejsca, a gdy zjawia się chwila ciszy, szepcze swoją historię. W głowie twórcy wzbudzają się obrazy, wybrzmiewają słowa i wybucha kolorowy gwar. Jakby ten, który odpowiedział na zasiane ziarno, sam uczestniczył w zasłyszanych wydarzeniach. Łzy dopełniają szczerości tego aktu poznania, serce rwie się do opowiedzenia o tym innym. Twórca nie chce, aby opowieść umarła, przytłoczona stertami podobnych papierów w szufladzie biurka. Więc ziarno rozwija się dalej i nie pozwala odłożyć pisarzowi pióra, zanim cała historia nie znajdzie się na papierze. Potem ucieszone obfitym wzrostem spogląda z nabazgranych kartek i uśmiecha się do twórcy. Ten, zaskoczony złożonością opowieści, wygładza tekst, dopieszcza frazy.

Pisarz jest zadowolony. Wielki ciężar spadł z jego barków. Teraz, kiedy te wszystkie emocje, łzy, wzruszenia znalazły swoje miejsce wśród linijek namalowanych na papierze, jest mu lżej. Opowieść rozkwitła w nowelę. Teraz wzmocniona korektami, nagradzana czułymi spojrzeniami literata, zaczyna żyć własnym życiem. Rozgląda się za innymi, którzy zechcą jej posłuchać. A jest czego. Bo ta opowieść to echo nawoływania z dawnych czasów. Zamierające echo, gdy nie ma już wśród żywych tych, którzy wołali.

Strona Autora www.andrzejchodacki.com

Strona Autora
www.andrzejchodacki.com

Andrzej Chodacki –  lekarz, prozaik, fotograf, muzyk i kompozytor, autor koncertów poetyckich, tomu wierszy Pejzaże Tęsknoty, zbiorów opowiadań Opowieści ze świata, Wyczekując dnia, powieści Doktor Seliański. Współautor czternastu książek i albumów fotograficznych. Swoje teksty publikował w różnych magazynach literackich i na portalach. Członek wielu stowarzyszeń literackich, m.in. Unii Polskich Pisarzy Lekarzy. Laureat kilkudziesięciu konkursów literackich i fotograficznych, za opowiadania o Powstaniu Warszawskim otrzymał Honorową Złotą Odznakę Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Człowiek Roku Parczewa 2013 r.

Magazyn Życie i pasje poleca stronę autorską Naszego Gościa
(klik w obrazek)

Bez-nazwy-1

materiał chroniony prawami autorskimi

źródło: pixabay/ foto: josealbafotos

źródło: pixabay/ foto: josealbafotos

(Visited 1858 times, 1 visits today)

One Response to A PISARZ BYŁ BLISKO I SŁUCHAŁ … –

  1. Andrzej Chodacki pisze:

    Bardzo dziękuję Redakcji “Życie i Pasje”, Pani Klaudii Maksa i Pani Marcie Koryckiej za życzliwe przyjęcie moich tekstów. Serdecznie pozdrawiam wszystkich odwiedzających 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share
Close