FOTOREPORTAŻ Z PODRÓŻY ...

Tajemnicze miasto w peruwiańskich Andach Czytaj dalej »

OSOBOWOŚĆ ŻYCIA I PASJI

NAPARSTKOMANIA - o swojej pasji opowiada Agnieszka Wiechucka Czytaj dalej »

A DZISIAJ NAPISZĘ WAM ...:

BEBECH - felieton Iwony Banach Czytaj dalej »

LEKTURACJE :

Podróże literackie. Recenzje najciekawszych książek na wakacje dla dzieci Czytaj dalej »

Z GÓRNEJ PÓŁKI:

GŁOŚNIEJ NIŻ ŚNIEG, STEFAN HERTMANS – recenzja Czytaj dalej »

PRZEPISY ŻYCIA I PASJI:

WARIACJA NA TEMAT OGÓRKA - przepisy na przetwory z ogórka Czytaj dalej »

ZDROWIE:

ABC bezpiecznego opalania Czytaj dalej »

WAKACJE:

Wakacyjna frajda przy ognisku, czyli zabaw się w surwiwal Czytaj dalej »

PORADY:

Pourlopowy kryzys odporności - jak go pokonać Czytaj dalej »

TRUDNE SPRAWY:

Gdy on wyjeżdża bez ciebie... Czytaj dalej »

 

A PISARZ BYŁ BLISKO I SŁUCHAŁ … –

man-1156543_960_720„Opowieści. Przechadzają się między nami. Napotykamy je wszędzie tam, gdzie ludzie przystają w biegu, by wymienić myśli, odkurzyć wspomnienia. Ludzie ruszają zwykle potem dalej, ale ziarno opowieści zostało już zasiane. A pisarz był blisko i słuchał…”
O tym, jak rodzi się opowieść opowiada nasz niecodzienny gość – Andrzej Chodacki – lekarz o wielkiej osobowości i o wielu pasjach.
Mam ogromną przyjemność zapowiedzieć, że od dzisiaj będziecie Państwo mogli poznać bliżej tego zacnego człowieka i jego twórczość. Zapraszam zatem gorąco, redaktor naczelna Klaudia Maksa

Ziano wschodzi niepewne, czy nie zagłuszą go chwasty gadulstwa, czy nie zaleje bełkot informacji. Rozgląda się i szuka swego miejsca, a gdy zjawia się chwila ciszy, szepcze swoją historię. W głowie twórcy wzbudzają się obrazy, wybrzmiewają słowa i wybucha kolorowy gwar. Jakby ten, który odpowiedział na zasiane ziarno, sam uczestniczył w zasłyszanych wydarzeniach. Łzy dopełniają szczerości tego aktu poznania, serce rwie się do opowiedzenia o tym innym. Twórca nie chce, aby opowieść umarła, przytłoczona stertami podobnych papierów w szufladzie biurka. Więc ziarno rozwija się dalej i nie pozwala odłożyć pisarzowi pióra, zanim cała historia nie znajdzie się na papierze. Potem ucieszone obfitym wzrostem spogląda z nabazgranych kartek i uśmiecha się do twórcy. Ten, zaskoczony złożonością opowieści, wygładza tekst, dopieszcza frazy.

Pisarz jest zadowolony. Wielki ciężar spadł z jego barków. Teraz, kiedy te wszystkie emocje, łzy, wzruszenia znalazły swoje miejsce wśród linijek namalowanych na papierze, jest mu lżej. Opowieść rozkwitła w nowelę. Teraz wzmocniona korektami, nagradzana czułymi spojrzeniami literata, zaczyna żyć własnym życiem. Rozgląda się za innymi, którzy zechcą jej posłuchać. A jest czego. Bo ta opowieść to echo nawoływania z dawnych czasów. Zamierające echo, gdy nie ma już wśród żywych tych, którzy wołali.

Strona Autora www.andrzejchodacki.com

Strona Autora
www.andrzejchodacki.com

Andrzej Chodacki –  lekarz, prozaik, fotograf, muzyk i kompozytor, autor koncertów poetyckich, tomu wierszy Pejzaże Tęsknoty, zbiorów opowiadań Opowieści ze świata, Wyczekując dnia, powieści Doktor Seliański. Współautor czternastu książek i albumów fotograficznych. Swoje teksty publikował w różnych magazynach literackich i na portalach. Członek wielu stowarzyszeń literackich, m.in. Unii Polskich Pisarzy Lekarzy. Laureat kilkudziesięciu konkursów literackich i fotograficznych, za opowiadania o Powstaniu Warszawskim otrzymał Honorową Złotą Odznakę Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Człowiek Roku Parczewa 2013 r.

Magazyn Życie i pasje poleca stronę autorską Naszego Gościa
(klik w obrazek)

Bez-nazwy-1

materiał chroniony prawami autorskimi

źródło: pixabay/ foto: josealbafotos

źródło: pixabay/ foto: josealbafotos

Podziel się
FacebookTwitterGoogle+

One Response to A PISARZ BYŁ BLISKO I SŁUCHAŁ … –

  1. Andrzej Chodacki pisze:

    Bardzo dziękuję Redakcji „Życie i Pasje”, Pani Klaudii Maksa i Pani Marcie Koryckiej za życzliwe przyjęcie moich tekstów. Serdecznie pozdrawiam wszystkich odwiedzających :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>