OSOBOWOŚĆ ŻYCIA I PASJI ...

STRZELA Z ŁUKU NIE ROBIĄC HUKU - wywiad z Magdaleną Jankowską Czytaj dalej »

FOTOREPORTAŻ Z PODRÓŻY

NAKA SUBA SI – fotoreportaż z Dakaru Danuty Baranowskiej Czytaj dalej »

A DZISIAJ NAPISZĘ WAM ...:

SPRAWDZONE SPOSOBY NA (NIE)PEWNY SUKCES PISARSKI – felieton Iwony Banach Czytaj dalej »

POCZYTAJ MI NA UCHO :

Powiem wam jak zginął JOE ALEX – polecamy audiobooka Czytaj dalej »

Z GÓRNEJ PÓŁKI:

MASZ NA IMIĘ KAMILA ... Czytaj dalej »

LEKTURACJE:

PEREŁKA WYDAWNICZA: Moja pierwsza mitologia, Katarzyna Marciniak-audiobook Czytaj dalej »

BIOGRAFIE:

GEORGE MICHEL Czytaj dalej »

 

ZATAŃCZ ZUMBĘ

light-1088474_640Chcesz stracić zbędne kilogramy, spalić kalorie, poćwiczyć mięśnie, a przy tym świetnie się bawić? Zapisz się na zumbę! To taniec i fitness w jednym. Zastrzyk energii na każdą porę roku.

Moda na zumbę

Zumba – brzmi egzotycznie i intrygująco. Kojarzy się nam z rumbą, sambą… Coraz częściej to słowo pojawia się na plakatach informujących o zajęciach fitness, w prasie kobiecej, słyszymy je w telewizyjnych programach, czy wreszcie od znajomych, którzy ostatnio są jakby w lepszej kondycji, pełni energii i polecają nam właśnie tę formę aktywności.
Wiosną warto przyjrzeć się sobie krytycznie i zabrać nie tylko za likwidację „zimowego sadełka”, ale i ogólną poprawę formy. Wszak w zdrowym ciele, zdrowy duch. Idealnym wyborem wydaje się zumba, nowoczesna metoda gimnastyki, która obecnie staje się coraz bardziej popularna.

Co to jest zumba?

Pod tym zagadkowym słowem kryje się taniec stanowiący połączenie elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Powstał w latach 90. XX w. w Kolumbii, a za jego twórcę uważa się tancerza i choreografa – Alberto „Beto” Pereza.
W zumbie wykorzystywane są nie tylko elementy np. samby, cza-czy, hip-hopu, czy merengue, ale także inspiracje sztukami walki, flamenco, tańcem brzucha, czy Bollywood. Oprócz klasycznej odmiany zumby pojawiają się jej gatunki, takie jak Zumba Kids, Zumbini, Aquazumba, Toning, Sentao, Gold, Gold Toning, Zumbatomic. Każdy zatem może znaleźć taki rodzaj, jaki mu odpowiada. Dzieciaki dzięki zajęciom Zumba Kids na pewno wyładują swą niespożytą energię, a miłośnicy pływania chętnie skorzystają z Aquazumby.

Zalety zumby

Zumba to przede wszystkim świetna zabawa przy muzyce w latynoskich rytmach. Opiera się na prostych układach kroków, łatwych kompozycjach ruchów, zmiennej intensywności. Godzina ćwiczeń pozwala spalić 600 kcal. Co daje zumba? Przynosi dobre samopoczucie, rzeźbi sylwetkę, ujędrnia ciało, pomaga zgubić zbędne kilogramy, poprawia kondycję, dodaje energii. Zumba to jednocześnie przyjemność i wysiłek, który się opłaca. To nic, że na początku będą zakwasy. Potem będzie coraz lepiej, pamiętajmy – to ma być zabawa.

Warsztaty

Zajęcia zumby coraz częściej oferowane są przez instruktorów fitness, organizują je też czasem domy kultury. To nowość, która ma szansę zagościć na dłużej w „rozkładzie jazdy”. Czas skończyć z monotonią i nudą. Czas na zumbę! Warto rozejrzeć się za taką formą aktywności w swoim mieście, czy okolicy i zapisać się, a także namówić rodzinę i koleżanki. W grupie raźniej. Dzięki ćwiczeniom zadbamy o ciało i duszę. To pomysł odpowiedni dla każdego, niezależnie od płci, wieku i kondycji fizycznej. Podczas zumby, każdy daje z siebie, ile może. To nie jest ostry trening. Grunt to czerpanie przyjemności, dodatkowo zyskuje na tym nasze zdrowie i spalamy kalorie, a to wielki plus.

Agnieszka Grabowska

Artykuł chroniony prawami autorskimi! Udostępniasz? Podlinkuj źródłoj!
źródło: pixabay/ foto: bykst

źródło: pixabay/ foto: bykst

Podziel się
FacebookTwitterGoogle+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>