GDY OD USZEK BOLI BRZUSZEK

blog przepisy

Odsłony: 2236

1Pamiętacie marchwiankę? Tę mdłą masę wciskaną przez nasze mamy, kiedy czymś się zatrułyśmy? A wiecie, że ktoś, kto powinien dostać medal z ziemniaka, wymyślił alternatywę dla tego okropieństwa? Tak tak. Nadchodzi nowe! Oto przepis na czerwone kopytka, czyli kopytka z marchewki. Idealny „wynalazek” na małe, bolące brzuchy.

 

Zdrowa żywność - zobacz ceny

 

– Niestety, nie przyjdziemy dzisiaj do was   –   powiedziała Dorota zdesperowanym tonem siadając na taborecie – Muszę znaleźć dyżurną w święta aptekę i ślizgnąć się autem po jakieś medykamenty dla Pawełka. Synkowi tak smakowały wigilijne potrawy, że jadł bez opamiętania. Żołądek nie dźwignął takiego obciążenia i mały biedak od rana skręca się na łóżku w bólach…Ba! Kochana, on nawet nie chce patrzeć na marchwiankę. A to przecież taki dobry sposób na TE problemy.

– Co się dziecku dziwisz – Kacper odwrócił głowę od telewizora – sam nienawidzę marchwianki i żadne argumenty nie przekonywały mnie nigdy do zjedzenia tego okropieństwa

– Dzięki tato! – zapiszczało z pokoju – Mamo, brzuch mnie boli!

– No masz! To teraz, dobry tatusiu, podsuń jakiś inny pomysł, jak jesteś taki wyrozumiały…..Klaudia, a to nie jest przypadkiem twój „Żółty zeszyt”? – Dorota sokolim wzrokiem dostrzegła słońce w stosie gazet

– Owszem, zapomniałaś mi go odnieść przed świętami.

– Może masz tu jakąś potrawę na problemy żołądkowe u małych dzieci? Niestety marchwianka, jak mówię, nie wchodzi w rachubę – Dorota wygrzebała zeszyt i zaczęła wertować kartki.

– Szukaj w „letnich smakach”?

– Aha…… Co? Gdzie mam szukać? W „letnich smakach”? W zimie?

– Szukaj, nie gadaj. Tam mi się zapisało. Masz?

– Mam

– Teraz szukaj przepisu o nazwie „czerwone kopytka”

– A co to za wynalazek?

Przepis na kopytka z marchewki bez jajka. Smakują, jak prawdziwe kopytka, chociaż nimi nie są. Są kolorowe i sycą. Robię je dzieciom, kiedy się moje dzieci czymś się zatrują i są na diecie.

– Mam

Kopytka z marchewki – sposób przygotowania:

Marchewki obrać i ugotować w osolonej wodzie, a potem z wody wyjąć i wsadzić do lodówki na co najmniej pół godziny. Następnie zemleć w maszynce.

2

Zmieloną marchewkę rozprowadzić po całym dnie płaskiego naczynia, a potem równo oddzielić 1/3. W to puste miejsce wsypać mąkę pszenną oraz dosypać łyżeczkę mąki ziemniaczanej i posolić wg uznania (galeria zdjęć u góry). Następnie zagnieść z tych składników ciasto.

3

Teraz uformować wałek o szerokości małej łyżeczki i palcami odznaczyć szerokość kopytek, spłaszczając przy tym wałeczek masy. Pociąć.

4

5

6

Wsypać na gotującą się wodę i po wypłynięciu kopytek na wierzch, gotować je 5 minut.

Podawać chorym dzieciom polane masełkiem, a zdrowym tłuszczykiem ze smażonego boczku (ze skraweczkami, rzecz jasna, jak lubią)

– Nie wierzę. Ale czary mary. I to działa?

– Działa. Sama się przekonaj.

Smacznego.

tekst i zdjęcia: Klaudia Maksa
materiał chroniony prawami autorskimi

1

 

1 thought on “GDY OD USZEK BOLI BRZUSZEK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *