“Głód” – filmowa opowieść Mariki Krajniewskiej

Odsłony: 302

7Było zimno, śnieg padał, zasypując chodniki. Wiatr dmuchał prosto w
twarz małej dziewczynki, która bosa i głodna szła ulicą. Słońce powoli chyliło się ku horyzontowi, stawało się coraz ciemniej. Ukraina, lata 1932-1933. Głód. Tak opisuje swój krótkometrażowy film pt. „Głód” reżyserka Marika Krajniewska.

 

6
materiały prasowe/Marika Karajniewska

 

Cytat ze znanej wszystkim bajki o dziewczynce z zapałkami nie jest przypadkowy. Bowiem właśnie na tej bajce oparta jest opowieść o wielkiej tragedii, jaka miała miejsce na Ukrainie w latach trzydziestych ubiegłego stulecia.

3
materiały prasowe/Marika Krajniewska
5
materiały prasowe/Marika Krajniewska

Na międzynarodowym festiwalu filmowym Tofifest będzie miał swoją premierę film Mariki Krajniewskiej. Powstawał kilka lat, nie miał zupełnie budżetu, ale za to miał wiele zwolenników, bez których z pewnością nie udało by się doprowadzić produkcji do końca. W najbliższym czasie film można będzie zobaczyć na Festiwalu Tofifest, który odbędzie się w dniach 18-25 października 2015 roku.

Nie opowiadam w filmie historii całego narodu – mówi reżyserka i autorka scenariusza – przekazuję opowieść o człowieku, jednym z wielu, nie oceniam, nie stawiam pytań. Pokazuję.

2
materiały prasowe/Marika Krajniewska
4 (2)
materiały prasowe/Marika Krajniewska

 

marikaMarika Krajniewska została doceniona w międzynarodowym kobiecym przeglądzie niezależnych twórców jako najlepsza reżyserka Cine Woman 2015 organizowanego przez Woman Art. Connect.

Magazyn “Życie i pasje” , jako jeden z pierwszych, ma ogromną przyjemność oficjalnie zaprezentować Państwu trailer tego wyjątkowego filmu. Niebawem ukaże się także na naszych łamach wywiad z Mariką Krajniewską.

Obsada: Ewelina Szostkowa, Maja Krajniewska, Filip Stryjewski, Piotr Głowacki, Mateusz Damięcki, Mariusz Ostrowski, Jan Drawnel, Tomasz Solich, Paulina Łangowska, Marika Krajniewska, Michał Stocki, Tomasz Borkowski.
Film wyprodukowany przez: Fundację Kultury Papierowy Motyl, Wydawnictwo Papierowy Motyl
7
materiały prasowe/Marika Krajniewska

Author: Klaudia Maksa

Blabla bla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *