“Duuuuża róóóóżaa”, czyli gimnastyka mięśni twarzy

porady zdrowie

Odsłony: 601

amazed-19214_1280Czy wiesz, że pod cienką warstwą skóry twarzy, znajduje się wiele różnych mięśni, które nadają naszej mimice grymasy?To dzięki nim możemy odczytać  z czyjejś twarzy radość, złość, smutek i strach. Niestety, z wiekiem ruchy mięśni pozostawiają po sobie również ślady – tak zwane zmarszczki mimiczne. Żartuje się nawet czasami, że po tych zmarszczkach właśnie można określić, czy ktoś był w życiu dobrym, czy złym człowiekiem.
Czy można temu zaradzić, nie chodząc dwa razy w miesiącu do kosmetyczki i nie wydając fortuny na kremy? 

Obwisłe policzki

Jednym z najbardziej znienawidzoną przez kobiety oznaką starzenia się są obwisłe policzki. Przybierają one gruszkowaty kształt, a od kącika ust ciągną się podłużne bruzdy. Ponieważ naskórek w naturalny sposób dostosowuje się do zmian w wyściełającej go tkance, twarz sprawia wrażenie zmęczonej i postarzałej.

Możesz sama poprawić wygląd twoich  policzków, ale musisz być przy tym cierpliwa. Sposobem na to jest gimnastyka mięśni policzkowych  i mięsień śmiechowych.

Na pociechę wiedz, że nie jest to gimnastyka, która ciebie wykończy siłowo. Oto kilka prostych ćwiczeń, które możesz robić w każdych warunkach i o każdej porze, a których regularne robienie z czasem poprawi twój visage.

Ćwiczenie 1

Nadmij policzki, silnie napinając mięśnie jak przy grze na trąbce, a potem “wypluj” powietrze. Można urozmaicić to ćwiczenie, przerzucając zamkniętą w ustach bańkę powietrza z jednej strony na drugą. Zdziwisz się, ale po pierwszych ćwiczeniach poczujesz lekki ból, co będzie świadczyło tylko o tym, jak rzadko mięśnie te są w pełni używane.

Ćwiczenie 2

Następne ćwiczenie również nie jest skomplikowane. Przyciągnij wargi do zębów i rozciągaj je kącikami ust.
Potem połóż palce po obu stronach ust i rozciągnij je na boki. jednocześnie próbując temu przeciwdziałać poprzez ściąganie ust. Powtórz tę czynność kilkakrotnie.

Ćwiczenie 3

Kolejne ćwiczenie wcale nie należy do łatwych, przynajmniej na początku. Ale nie zniechęcaj się. Im większą wyrobisz sobie sprawność mięśni, tym lepsze będziesz miała efekty. A zatem. Uśmiechnij się w górę na skos ku skroniom, jak najwyżej, musi to być jeden ciągły ruch, powolny. W finalnej pozycji wytrzymaj licząc do pięciu i powoli wrócić do pozycji wyjściowej. To ćwiczenie wykonać dwa, trzy razy.

Kilka słów o czole

I tu cię zaskoczę. Czy wiesz, że stresy i stany depresyjne mogą wpłynąć na ilość twoich zmarszczek? Brzmi kosmicznie? To posłuchaj.

Zaokrąglone plecy i wklęsła klatka piersiowa powodują tworzenie się zmarszczek na czole i szyi. Czoło jest gładkie, ponieważ mięsień, który jest przyczepiony bezpośrednio do krawędzi kości potylicznej i okostnej czaszki w normalnej sytuacji napina skórę na czole. Jeżeli utrzymujemy wyprostowaną postawę, skóra czaszki jest naciągana przez mięsień tylnej części czaszki. Zaokrąglając plecy osłabiamy ten mięsień i skóra na czole przesuwa się lekko do przodu. W tym procesie powstają zmarszczki! Jeżeli do tego dołączymy intensywną mimikę w postaci marszczenia czoła podczas czytania, patrzenia w dal itp., wówczas tworzą się głębokie bruzdy, które trudno jest zlikwidować.

Co możesz zrobić, aby umocnić mięśnie czoła? Napręż i unieś mięśnie powyżej brwi, co sprowadza się do jego zmarszczenia. Dalej, poprzez naciskanie opuszkami palców, wygładź zmarszczki w kierunku skroni. Spróbuj zrównoważyć nacisk naprężeniem mięśni. To ćwiczenie powtórz 20 razy tak szybko, jak potrafisz. Tylko miej świadomość, że po ćwiczeniu może powstać zaczerwienienie na czole. To nic groźnego, bo wynika ono ze zwiększenia cyrkulacji krwi w tym obszarze.

Drugie ćwiczenie polega na tym, żeby utrzymywać wzrok na naturalnym, horyzontalnym poziomie. Trzeba otworzyć oczy bardzo szeroko i utrzymywać je w tym stanie przez ok. 10 sekund. Ćwiczenie  powtórz dwa razy. W ten sposób możesz także wygładzić zmarszczki mimiczne w obszarze oczu oraz zapobiec ich powstawaniu. Podczas wykonywania tego ćwiczenia możesz poczuć lekkie pieczenie wokół oczu. Wynika ono z pobudzenia mięśni i świadczy o tym, że ćwiczenie faktycznie działa.

Innym, prostym ćwiczeniem jest ułożenie palców obu dłoni na czole i je ściśnięcie Następnie (bez użycia palców) trzeba unieść brwi, zacisnąć i odczekać kilka sekund.

Pomóż sobie masażem z użyciem specjalistycznych narzędzi. Masażery do twarzy stosowane regularnie także ujędrniają skórę. Tutaj znajdziecie bardzo duży wybór profesjonalnych, a nawet pięknych takich gadżetów.

Porozmawiaj ze swoim lustrem

Ćwiczenia szyi robi się najfajniej, ponieważ człowiek przekonuje się o naocznie jak pracują mięśnie. Zacznij od sylabizowania na głos „duużaa róóżaaa” oraz „too nieee jaaa” artykułując szeroko samogłoski

Oto jeszcze inne, prościutkie ćwiczenia, które spokojnie możesz wykonać niemal w każdych warunkach.

Ćwiczenie 1

Połóż dłoń na szyi z przodu, głowę odchyl lekko w tył i mocno ziewnij.

Ćwiczenie 2

Obie dłonie połóż na czole, jedną na drugą i lekko uciskając przechylać głowę w tył. Głowa przeciwdziała temu ruchowi. Po czym rozluźnij mięśnie.

Ćwiczenie 3

Usiądź prosto, tyłów pochyl lekko do przodu, a z kolei głowę odchyl do karku. W tej pozycji staraj się powoli naciągnąć dolną wargę na górną. Utrzymuj napięcie do chwili, aż mięsień szeroki szyi zacznie drgać.

Jak widzisz, ćwiczenia na mięśnie twarzy i szyi nie są za bardzo skomplikowane. W dodatku możesz je wykonywać wszędzie. Dadzą ci komfort psychiczny, że sama, za darmo opóźnisz nadejście oznak starzenia się na twojej twarzy. Poza tym, zupełnie przy okazji, poprawisz sobie dykcję. jednym słowem taka twarzowa gimnastyka to same plusy.

materiał chroniony prawem autorskim

Dermokosmetyki - porównaj ceny

AGD - porównaj ceny

Dom i wnętrze - wybierz na Ceneo

 

 

amazed-19214_1280
źródło:pixabay.com.pl/foto:PublicDomainPictures

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *