“Dom i dalekie ścieżki”, nowa powieść Wandy Majer – Pietraszak – zapowiedź

życie i pasje

Odsłony: 206

unnamedGdy nadchodzi jesień życia, pojawia się czas na refleksję i rozmyślania o radosnych chwilach, które dawno przeminęły. Hanna ma za sobą jedynie smutne wspomnienia. Życie jednak potrafi zaskakiwać, a los szykuje jej prawdziwą niespodziankę Będzie musiała zdecydować, czy na pewno chce zostać na poboczu życia. Powieść Wandy Majer-Pietraszak, „Dom i dalekie ścieżki” trafi do rąk czytelników już 21 października.

 

Życie nigdy nie rozpieszczało Hanny. Porzucona przez rodziców, już od czasów dzieciństwa nie akceptowała siebie. Rozwiązaniem było aktorstwo, dzięki któremu mogła udawać, że jest kimś innym. Czas studiów, a następnie pracy w teatrze również nie należały do najszczęśliwszych. Zdradzana przez męża, niekochana i oszukiwana zamknęła się w sobie i unikała ludzi.

Dzisiaj Hanna mieszka w Domu Aktora. Rozmyśla nad przeszłością i obserwuje dawnych kolegów, którzy sprawiają wrażenie, jakby nigdy nie zeszli ze sceny. Jej spokojne życie przerywa pojawienie się w domu Cyryla Soboty, znajomego sprzed lat. Mężczyzna stara się urozmaicić życie mieszkańców ośrodka, organizując różnego rodzaju wydarzenia. Hanka coraz mocniej angażuje się w jego pomysły, a wkrótce zaczyna również dostrzegać, że wokół niej od zawsze było wielu przyjaciół. Czy odnajdzie szczęście?

„Dom i dalekie ścieżki” to wzruszająca i pełna liryzmu opowieść o tym, jak wiele piękna kryje się w ludziach. Hanna doświadcza szczęścia w najmniej oczekiwanym momencie, tak jak to bywa w prawdziwym życiu. Wanda Majer-Pietraszak, autorka „Kwitnącego krzewu tamaryszku”, po raz kolejny przekonuje czytelników, że warto mieć odwagę wyjść z cienia, że nigdy nie jest za późno, by poszukać przyjaznych nam osób, że warto pozostać sobą.

Ta ciepła i mądra powieść, która działa jak łyk ulubionej herbaty, wyzwala naprawdę dobrą energię.

„Ostatnia filiżanka z kompletu. Samotna i stara, ze śladami dawnej piękności. Jak kobieta. Jest z cieniutkiej porcelany, mała i wymagająca. Trzeba delikatnie zacisnąć palce na jej dość nieporęcznym uszku. Nie wiem, czy zawsze była nieporęczna, zapomniałam przez te wszystkie odległe lata, teraz wiem, że taka jest. Lubię spotkania jej zblakłego brzegu z moimi ustami, tajemniczy chłód przy pierwszym dotyku. Niebieski Chińczyk nadal ma złośliwy wyraz malutkiej, pomarszczonej twarzy, ale ptaki nad nim jakby odlatują coraz dalej, zanurzając się w wyblakłą przestrzeń.

Myślę, że samotność pozwala nam czujniej zauważać te kruche rekwizyty dawnego życia, doceniać, godzić się, że czasem pogłębiają smutek retrospektywy, ale i nieodmiennie wzruszają”.

Fragment książki

Wanda Majer-Pietraszak – autorka słuchowisk radiowych, dwóch telewizyjnych scenariuszy muzycznych, kilku tomików wierszy, opowiadań w pismach kobiecych, powieści „Czy pani jest żoną tego aktora?”, współautorka scenariusza serialu telewizyjnego „Siedlisko”, aktorka. W 2015 roku w wydawnictwie Muza ukazała się jej bestsellerowa powieść „Kwitnący krzew tamaryszku”. Mieszka z mężem pod Warszawą.

źródło: z materiałów prasowych wydawnictwa MUZA

unnamed

tytuł: „Dom i dalekie ścieżki” ,
autor: Wanda Majer-Pietraszak
liczba stron: 398
premiera: 21 października 2015
wydawnictwo: MUZA SA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *