“Kupić, nie kupić” – Jak robić zakupy w sieci?

budżet domowy i zakupy porady

Odsłony: 1354

W czasach, kiedy mamy coraz mniej wolnego czasu, zakupy internetowe stają się coraz bardziej popularne. Chodzenie po sklepach jest czasochłonne, a i nie wszyscy to lubią. Dlatego sklepy internetowe sprawdzają się świetnie. Jak robić zakupy, żeby nie dać się oszukać? Zwróć uwagę na kilka podstawowych rzeczy. Oto one

Nie wierz magii obrazu?

W czasach, kiedy prawie każdy potrafi mniej, czy bardziej podrasować zdjęcie, aby upiększyć rzeczywistość, nie można w 100 % wierzyć zdjęciom zamieszczonych towarów w sieci. Może się bowiem zdarzyć na przykład, że spodnie wyglądające na nienoszone, będą sprane, a kurtka mająca w opisie informację “bez śladów używania”, posiada ślady złechtania. Dlatego najpierw przeanalizuj opis produktu, jego wymiary itp, a potem weryfikuj z  załączonym obrazem.

Poza tym określ najprecyzyjniej jak możesz, cechy przedmiotu, który chcesz kupić.

Przypuśćmy, że chcesz kupić jakiś sprzęt, na przykład aparat kamerę, zanim wczytasz się w informacje, jaki model jest najbardziej nowoczesny, powstrzymaj chęć zaimponowania znajomym. Najpierw bowiem musisz wziąć pod uwagę swoje umiejętności. Jeśli jesteś amatorem, zakup kamery dla profesjonalistów mija się z celem. Zamiast bowiem utrwalać ulotne chwile szczęśliwego dzieciństwa twoich dzieci, za każdym razem będziesz walczyć z ustawieniami i czar sekund pryśnie, zanim naciśniesz przycisk REC.

A jeśli chcesz kupić coś z odzieży, nie sugeruj się tylko rozmiarem podanym w opisie.  Najlepiej będzie, jeśli wyjmiesz z szafy taki sam rodzaj ubrania, który aktualnie nosisz, rozłożysz go na stole i dokładnie zmierzysz. Wtedy nie ma szans, że ciuszek, który zamówisz nie będzie pasował. Tylko nie mierz ubrań na sobie, ponieważ materiał naciągając się tu i ówdzie fałszuje rzeczywiste wymiary.

Tak samo postępuj z butami. Powszechnym sposobem jest zmierzenie wkładki zewnętrznej i wewnętrznej w centymetrach butów takiego samego rodzaju. Jednak to nie jest w stu procentach skuteczne. Najbardziej miarodajnym wymiarem jest bowiem długość stopy mierzona od czubka dużego palca, do pięty. Ale uwaga !!! Mierz ją w ten sposób, że stań przy ścianie na kartce papieru i piętę oprzyj o ścianę. Zaznacz “punkt dużego palca” i tylko w ten sposób unikniesz przykrej niespodzianki po zakupie.

To wystarczy, żeby nie dać się oszukać?

Nie. Uwaga, z jaką przeanalizujesz opis przedmiotu niestety nie zawsze wystarczy, aby ustrzec się oszustwa. Drugim etapem niejako jest “zlustrowanie” samego sprzedawcy. szukaj więc zawsze w sprawdzonych serwisach i sklepach internetowych,. Świadczy o tym m.in. permanentna sprzedaż o każdej porze roku.

U dobrego sprzedawcy na pewno znajdziesz”

  • szczegółowy opis towaru – jeśli w opisie brakuje jakiegoś istotnego szczegółu, kupujesz na własne ryzyko. Jeśli kupujesz rzecz używaną, w opisie powinien być ujęty stan faktyczny towaru, czyli jakie są ślady użytkowania, czy wady.
  • pozytywne komentarze od kupujących – to niezawodna metoda, żeby ustrzec się złego. Jeśli sprzedawca w ofercie ma dużo przedmiotów i ma ponad 90 – 95% pozytywnych komentarzy znaczy, że jest sprawny i uczciwy. Może się zdarzyć, że sprzedawca jest początkującym i ma niewiele komentarzy, wtedy znajdź w jego profilu dane kontaktowe, żeby osobiście zasięgnąć informacji, gdy masz jakieś wątpliwości.
  • Musisz jednak pamiętać, że nie jest możliwe, żeby sprzedawca miał wyłącznie pozytywne komentarze, Po pierwsze dlatego, że pomyłki mogą przytrafić się każdemu, a po drugie pośród samych kupujących też znajdują się „nieuczciwcy”. Toteż jeśli w profilu sprzedawcy znajdują się negatywne komentarze, po prostu się im przyjrzyj, o co ludziom chodzi oraz jak reaguje sprzedawca – jak na nie odpowiada. To wiele tłumaczy, ponieważ daje obraz sprzedawcy. Jak  zachowuje się w sytuacjach trudnych, czy jest napastliwy oraz odpowiedzialny za swój wystawiony towar.

Kiedy zakupy internetowe się opłacają?

Musisz wyjść od tego, dlaczego chcesz coś kupić przez Internet. Jeśli nie masz czasu chodzić po sklepach, a dokładnie wiesz, co chcesz kupić, to w ten sposób oszczędzisz sobie kilka godzin.

Jeśli jednak chcesz kupić taniej niż w sklepie, wtedy musisz się zorientować w cenach sklepowych w twojej okolicy i porównać ceny w Internecie, albo kupić coś używanego.

Uwierz mi, że jeśli poświęcisz trochę czasu i uwagi i rozważnie dokonasz zakupów internetowych na pewno będziesz zadowolony. To nie jest takie straszne, jak się z pozoru wydaje.

Przeglądasz oferty w drodze do pracy? Najsprawniejsze i najporęczniejsze tablety do torebki najtaniej kupisz TUTAJ

materiał chroniony prawem autorskim

Źródło Pixabay. com  

PRZECZYTAJ PORADY W DZIALE: BUDŻET DOMOWY I ZAKUPY

Torebki damskie - porównaj na Ceneo.pl
źródło: pixabay.com/foto: justynafaliszek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *